banner851

banner955

“TERÖR UNSURLARI MECLİSTE OLMAMALI”

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde ziyaretlerde bulunan Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Gökhan Türkeş Öngel, HDP’nin mutlaka kapatılması gerektiğini söyledi. Öngel, “Terör unsurlarının parlamentoda olmaması bizim için önemli” dedi.

Siyaset 06.06.2022, 16:04
788
“TERÖR UNSURLARI MECLİSTE OLMAMALI”

Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Gökhan Türkeş Öngel, bir dizi ziyarette bulunmak üzere geldiği Düzce'nin Akçakoca ilçesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"HDP mutlaka kapatılacaktır”

HDP’nin kapatılması gerektiğini ifade eden Öngel, "Hukuk sürecine müdahil olamıyorsunuz, biz fikrimizi beyan ettik. Liderimizin beyanları ve açıklamaları yerinde oldu, mahkeme sürecini takip ediyoruz. Biz bir siyasi partiyiz, mahkeme değiliz ama mutlaka ve mutlaka HDP kapatılmalıdır. Buna inanıyoruz ve mutlaka hukuk işleyecektir, HDP kapatılacaktır" ifadelerini kullandı.

“Mecliste terörün devamı olmamalı”

"HDP’nin kapatılması, 2023 seçimlerine yetişir mi?" sorusuna Öngel, "Onu tahmin edemeyiz, tahmin etmek çok mümkün değil. Biz sadece temennimizi söylüyoruz. Umuyoruz ki, seçimi beklemeden hukuk bu süreci tamamlar. Bu konu seçime bağlı bir konu değil. MHP olarak biz, 'önce devletim ve milletim ve sonra ben' diyen bir siyasi teşkilatız. Bizim için seçimden önce olması, olmaması değil, parlamento içerisinde, terörün devamının olmaması. Terör unsurlarının parlamentoda olmaması bizim için önemli" diye konuştu. (İHA)

Yorumlar (4)
Tatar Muhiddin 4 hafta önce
Fetoyle haşır neşir olanlarla yol yürüyeceksiniz,
TC yi kaldıran, TrT de Öcalanı konuşturan da sizsiniz.
nsm 4 hafta önce
hükümet olma hedefi olmayan, cumhurbaskani adayini bile cikarmayacagini söyleyen, ilkelerini yitirmis, firilak gibi dönen ve birilerinin kapi kulu olmus bir partiyi ne yapalim? göklere mi cikaralim? bence sizi de kapatalim.
Düzceli 4 hafta önce
En azından renkleri belli
Meclis harekete geçmeli 4 hafta önce
Sonu kadar doğru diyorsunuz da, bu sorunu çözecek olanlar meclistekiler, isterlerse çözerler, neyi bekliyorlar.
18
açık