banner851

banner614

TEŞKİLATA REFERANDUM TALİMATI

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, meclise sunulmaya hazırlanan yeni anayasa taslağına ilişkin AK Parti Düzce İl Başkanlığı ziyareti sırasında açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin önceki seçimlerde Düzce’deki başarıları hatırlatan Kurtulmuş, muhtemel referandumda Düzce’den şimdiye kadar çıkan oyların üstünde rekor beklentisi olduğunu söyledi. Türkiye'nin böyle bir anayasal değişikliğe ihtiyacı olduğunu dile getiren Kurtulmuş, Düzce teşkilatından güçlü bir kampanya yürütmelerini beklediğini aktardı.

banner619
Siyaset 09.12.2016, 11:50
1385
TEŞKİLATA REFERANDUM TALİMATI

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Düzce İl Başkanlığı ziyaretinde yeni anayasa çalışmaları ve referanduma dair açıklamalarda bulundu.

Düzce’nin en yüksek evet oyu çıkarabilecek illerimizden olmasını temenni ederim
Teşkilat mensuplarıyla bir arada olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Kurtulmuş, Düzce’de AK Parti’nin önceki seçimlerde önemli başarılar gösterdiğini anımsatarak referandum süreciyle ilgili beklentisini dile getirdi: “Önümüzde öyle görünüyor ki bir referandum var. Bu referandumda da şimdiye kadar almış olduğu oyların üstünde rekor oyla Düzce teşkilatımızın Türkiye'de en yüksek evet oyu çıkarabilecek illerimizden bir tanesi olmasını temenni ederim.”

330-360 arası bir oy çıkarsa yasal olarak referanduma gidilmek durumundadır
Kurtulmuş, meclis kararı görülmeden bunları söylemenin erken olabileceğini söyleyenler olabileceğini kaydederek şöyle konuştu:“Daha meclisin kararını görmeden bunları söylemek erkendir diyebilirsiniz. Nihayetinde biz demokrasinin kurallarını bilen bir siyasi hareketiz. Meclise inşallah bu paket geldiğinde 367'yi aşsa bile en başta verdiğimiz söz gereği millete götürmeyi bir emir telakki olarak görüyoruz. Çünkü çok önemli bir değişiklik olacak. Zaten 330-360 arası bir oy çıkarsa yasal olarak referanduma gidilmek durumundadır. Millet ne derse başımızın üstündedir. Milletin vekilleri milletin adına hangi kararı verirse buna da söyleyecek bir sözümüz olmaz. Ama Türkiye'nin böyle bir anayasal değişikliğe ihtiyacı olduğu görünüyor. Ümit ediyoruz parlamentodan alınacak onayla millete gitmek, doğrudan milletin oyunu alarak bu değişikliği yapmak mümkün olur”

Güçlü kampanya yürütün
Teşkilatların ileriki dönemde bir kampanyaya hazır olması gerektiğini paylaşmak için konuştuğunu bildiren Kurtulmuş, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Teşkilatlarımızın tüm kademeleriyle birlikte bu kampanyaya başladıklarını ve çok güçlü bir kampanya yürüteceklerine inanıyorum. Eğer böyle bir karar meclisten çıkarsa şimdiden milletimiz için bunun hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
 

banner844
Yorumlar (48)
vadandaş 5 yıl önce
bu belediye başkanı olduğu müddetce hayır rekoru kırılır
Adalet han 5 yıl önce
Nayır nayır nolamaz bu iş böyle olamaz
FATİH 5 yıl önce
HARUNLAR VE KARUNLARI UNUTMADIK
Nursel 5 yıl önce
Baskan Keles in pasif ve hizmetsiz bir baskanlik doneminden sonra oylarin nasil dustugune hepimiz sahit olucaz insaAllah. AKP dedik ama kac donemdir Duzce'de kayda deger hic bir hizmet yok; kucuk bir kasaba gibiyiz.
akp li 5 yıl önce
Hayır mührü nü basıp yanına fındık kabuğu koyacam
akp li 5 yıl önce
bir akp li olarak oyum red....başkanlık ülkeyi batırır.yarın ahmet gider mehmet gelir...
düzceli 5 yıl önce
sırf birinin keyfi için türkiyenin rejimi değiştirilemez.başkanlık geri kalmış ve diktatörlükle yönetilen ülkelerde var.bu vatan kolay kurulmadı......ülkenin durumu hali ortada insanlar zar zor geçiniyor.borçsuz insan yok.mesele ekonemi başkanlık deyil. bu yüzden herkez partili partisiz hayır demeli ve bu konu kapatılmalı........
onur3663 5 yıl önce
herkes burda atar tutar vermeyiz etmeyiz der seçim sonunda düzce yine tulum çıkarır. kimse boşa sallamasın seçime yakın fındık destekleme paralarıyla yemlerler sizi gazınızı alırlar....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın