banner851

banner614

TOZAN, DESTEKLEDİĞİ ADAYI AÇIKLADI

İl ve ilçe kongrelerini tamamlayan Düzce’de gözler CHP’nin 3-4 Şubat tarihlerinde yapılacak kurultayına çevrilmişken CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan da Düzce’nin bu iki adaylı seçimde hangi adaydan taraf olduğunu açıkladı. Düzce’de 6 delegenin olduğunu kaydeden Tozan 5 delegenin değişimden yana olduğunu ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi desteklediğini belirtti.

banner619
Siyaset 02.02.2018, 12:42 02.02.2018, 16:33
2449

Türkiye genelinde 938 ilçe ve 81 il başkanlığı seçimlerini tamamlayan CHP’de gözler 3-4 Şubat tarihinde yapılacak 36. Olağan Kurultay’a, Düzce’de ise Ana Muhalefetin ildeki temsilcilerinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu mu, yoksa Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi mi destekleyeceğine çevrilmişti.

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, dün akşam Portekiz’den Öncü Ana Haber Bülteni’nin canlı yayın konuğu olarak yarın başlayıp 2 gün sürecek kurultaylarını değerlendirdi. 

“Türkiye’nin bu çıkmazdan çıkması için önemli bir kurultay”
Kurultayın önemine dikkat çeken Tozan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Şu anda imza toplamış 2 adayımız var. Birincisi mevcut Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, diğeri de Sayın Muharrem İnce. İki aday ile seçime gidilecek evet. Bu kurultay çok çok önemli. Biliyorsunuz Türkiye’nin durumu ortada. Türkiye’de ki siyasetin biran önce normalleşmesi gerekiyor.  Yurt dışından bağlanıyorum. Son dönemde farklı şehirleri geziyorum. Ama şunu söyleyebilirim dünyada her yer aşağı yukarı aynı ama Türkiye’deki gerginlik, Türkiye’deki bu kutuplaşmayı başka ülkelerde göremedim. Bu anlamda Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurultayı da önemli, siyasete yön vermesi açısından, Türkiye’nin normalleşmesi açısından, Türkiye’nin bu çıkmazdan çıkması için önemli bir kurultay.”

“6 delegeden 5’i değişimden yana”
Düzce’de ise hangi adayın desteklendiğine açıklık getiren Tozan şunları söyledi:

“Biz burada bütün örgütleri topladık, bütün kurumlarımızla biraya geldik, görüştük, yüzde 90 civarında örgütümüz değişiminden yana tavır kullandı. Dolayısıyla Düzce’nin 6 delegesi var. 5 delegemiz değişim dedi, 1 delegemiz genel başkanımızı destekliyor. Bizlerin tavrı bu şekilde.”

“Ülkenin vahim durumunun düzelmesi, güçlü bir muhalefetle mümkündür”
Son olarak, 4 Şubatta tamamlanacak CHP’nin 36. Olağan Kurultay’ının ardından 2019 hedeflerine ilişkin konuşan Tozan şu ifadelerde bulundu:

“Türkiye’de ekonomi bitmiş, tarım yok, hayvancılık yok. Müslüman bir milletin liderliğine soyunan bir genel başkan var. Ama bir bakıyorsunuz Müslüman Boşnakları katletmiş. Aslında hükümet ne yaptığını bilmiyor. Hükümetin bir dış politikası yok. Komşularımız aşağı yukarı savaş halinde. Türkiye açısından baktığımızda fındık bugün 8-8.5 TL ye inmiş, kırsal alan bitmiş, tarım yok hayvancılık yok, sanayici problemli, esnaf ayın sonunu getiremiyor. Son iki aydır ekonomi dibe vurmuş. Bütün bunlara baktığımızda çözümün Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu görüyoruz. Bu kararlarla Türkiye’nin geleceği şekillenecek. 2019’da biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak seçimi almak zorundayız. Bugün baktığımızda demokrasinin en temel özelliklerinden yasama, yürütme, yargı birbirini denetleyen ayrı ayrı güçlerdir. Ama bugün bakıyorsunuz 16 Nisan Referandumuyla bütün güçler Sayın Cumhurbaşkanına bağlanmış, bağımsız yargıdan söz etmek mümkün değil. Tabii elbet Türkiye’nin tarihinde hiçbir dönem alt partinin anayasa mahkemesini tanımayan hiçbir dönemde karşılaşılmamıştır. Ülke bu kadar vahim durumdadır. Bütün bunların düzelmesi güçlü bir muhalefetle ancak olabilir. İktidar da o zaman yaptığı yanlışlardan vazgeçecektir.”

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (12)
Yalanda yarışır 4 yıl önce
İnce ve kılıçdaroğlu yalan söylemlerinde birbiriyle yarışır hangisi gelse farketmez, Atatürk çizgisinden çok uzak kaldık
Selman Külünk 4 yıl önce
Muharrrem Bey ancak ve ancak tesevci,sorosçu,lionsçu rotaryen olursa o koltuğa oturabilir yani Deniz Beyi harcayan kuvvetin üstünde bir kuvvet gerekli o da şuan için Atatürk'ün ilkelerinden uzak ödün verenlerle mümkün gözükmüyor.
başkan 4 yıl önce
valla kılıçdaroğlu seçilirse birdaha oy vermiyeceğim.muharrem ince gelsin..değişim şart..
X 4 yıl önce
ZEKERİYA TOZAN SENDEN GÜZEL MİLLETVEKİLİ OLUR
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
SİYASETİN KANSEROJEN İKİ KONUSU VAR; BİRİSİ DELEGE SİSTEMİ, DİĞERİ SEÇİM BARAJI...
BUNLAR YÜZÜNDEN TÜM PARTİLERDE PARTİ BAŞKANI SULTASI YAŞANIYOR...
ALPEREN 4 yıl önce
Sayın Tozan Kılıçdaroğlu Alevi ve Kürt olduğu için şu süreçte devlete dolaylı olarak katkı sağlama potansiyeli var. CHP nin zaten iktidar olmak gibi bir misyonu uzun süredir olmadığı için şimdilik Kılıçdaroğlu faydalı olacaktır.
Kaynaşlılı 4 yıl önce
Muharrem ince kongreye saatler kala çekilir alışık senaryo lütfen öte gidinde oynayın
Sosyal Demokrat 4 yıl önce
İşe bakın İktidar Olacağız bile diyemiyorsunuz. Muhalefet olmak size yetiyor. Tabi ama iktidar olunca çalışmak gerekecek böyle rahat dünyayı gezerek partiye bile uğramadan kendi keyfinize partiyi yönetemeyeceksiniz. Resmen partiye zarar veriyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın