banner851

banner614

TOZAN'IN YANITI SERT OLDU!

banner619

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün ‘miyop bir ana muhalefeti var’ eleştirisine Türkiye’deki gelişmeler üzerinden değerlendirmelerde bulunarak “Bizleri uzağı görememek ile eleştiriyorsunuz ama siz de hükümet olarak teknolojik gelişmeler karşısında kör gibisiniz.” sözleriyle yanıt verdi.

banner846
Siyaset 19.10.2017, 16:29 21.10.2017, 10:22
2347
banner844

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün, AK Parti Merkez İlçe Kongresinde CHP’ye yüklenerek ''Ama ne yazık ki, Türkiye’nin uzağı göremeyen, ‘miyop’ bir ana muhalefeti var. Sadece miyop olsalar iyi… Bunlar yakını da göremiyor. Eleştirmeyi muhalefet sanıyorlar. “Hadi yapın, proje getirin” dediğimizde, söyleyecek söz bulamıyorlar. Bizi yıpratmak için, olmadık senaryolar yazıyorlar.'' sözlerine CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’dan yanıt geldi.

Tozan, Bakan Özlü’nün CHP’ye yüklenerek seçmenini bir arada tutmaya çalıştığını savundu. 15 yılda ülkenin temel sorunlarının çözülmediğini belirten Tozan, halktan bu yöntemle gizlenemeyeceğini vurgulayarak “Artık mızrak çuvala sığmıyor.” dedi. Tozan, AK Parti hükümetinin eğitimi yap-boz tahtasına çevirdiğini, dış politikada sıfır sorun yerine, sıfır komşu noktasına gelindiğini, PKK ile mücadele yerine müzakereyi seçtiğini, sadece inşaat sektörü ile ekonomiyi büyütüp tıkanma noktasına getirdiği iddiasında bulunarak eleştirilerini sıraladı.

Önerilerini anımsattı
Özlü’nün kendilerini proje sunmamakla itham etmesinin değerlendiren Tozan, “Size geçmişte Akçakoca hariç Tüm Düzce ve ilçelerinin lağım, evsel ve sanayi atıklarının Melen çayına atıldığı ve bu suyun İstanbul'un içme suyu sorununa çare olarak kullanıldığını ve acil olarak arıtma sistemlerinin yapılması gerektiği noktasında proje sunmuştuk. Hatta atık suların kolektör sistemleri ile toplanıp, arıtıldıktan sonra arıtmadan çıkan suyun havza dışına taşınması gerektiğine de dikkat çekmiştik. Bize o gün sadece yer tahsisi aşamasının kaldığını ve hemen arıtma sistemleri inşaatına başlanacağını söylemiştiniz. Nerdeyse iki yıl olacak ama hala bu konu çözülmedi. Ayrıca Düzce'de hava kirliliği ile ilgili doğal gaz ve LPG ye yüzde 40 teşvik uygulanması, katı yakıtların yasaklanması ve dönüşüm için uzun vadeli kredi verilmesini ve yoksul ailelerin doğal gaz faturalarının devlet tarafından ödenmesini önermiştik. Düzce Üniversitesinde yapılar bir toplantıda ortak sorun olarak fındık gündeme gelince söz istemiş ve arz fazlası fındığın mamul olarak dünyaya pazarlanması gerektiğini ve bu konuda yeni marka oluşması ve mamul çeşitliliği ile ilgili bakanlığın çalışma yapması ve bu konuyu bakanlar kurulunda dile getirmenizi önermiştik.” diyerek önerilerini hatırlattı.

Büyük devlet olamayız
Son olarak teknolojik çalışmalar üzerinden Özlü’ye yanıt veren Tozan, “Milli ve yerli yazılım ile çalışan yeri üretim savaş uçağımız, denizaltımız, balistik füzelerimiz ve nükleer gücümüz yoksa; uluslararası pazarda satılan ve aranan markalarımız yoksa, enerji ihtiyacımızı kendi ülkemiz sınırlarında çözemiyorsak, tarım ve hayvancılıkta kendi kendimize yetemiyorsak büyük devlet olamayız.” ifadelerine yer verdi.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (19)
çirkin kaldırım betonu 4 yıl önce
sn Özlü kaldırım taşlarının üzerine kara beton dökülüyor.Bu kadar çirkin bu kadar estetiksiz bir kaldırım olabilirmi.Hiç değilse kaldırımlar estetikliydi.Oşimdiki Başkan estetikden görüntüden çirkinninde ilerisinde bi kaldırım olduğunu görs
Bakan bey 4 yıl önce
Makyaj operasyonu o canım evladım.
Mızrak 4 yıl önce
Mızrak çuvala sığmıyor deyimini iki gün önce T.ERDOĞAN Kullandı Bu gün,de TOZAN.Hayırdır inşalah
miyop 4 yıl önce
kendileri hipermetrop herhalde ki, burunlarının dibindeki adaları yunanlılara kaptırdılar, görmüyorlar, sonra da sen gel bnunlar miyop diye eleştri yap. gülerler size...
Delege 4 yıl önce
Sayın Tozan çok iyi gidiyorsunuz.Böyle devam ediniz.Fakat önümüzdeki dönem Merkez ilçe başkanlığına çok değerli il yöneticisi Vildan başkanla devam ettiğiniz zaman emin olun sizi ve CHP'yi Düzcede kimse tutamaz.
Can . D 4 yıl önce
TOZAN TOZ OL GIT CHP LILERIN TEK BI DIKILI AGACI YOK SSKLI YILARI UNUTMADIK BIZLER KUYRUKLARI UNUTMADIK BIZ
Baba 4 yıl önce
Kör değil bunlar bakar kör
KAYNASLI 4 yıl önce
KAYNASLIYADA KAYYUM OPERASYON SIRASINI BEKLE KAYNASLI
denız 4 yıl önce
duzcenın acıl sorunları hatırlatırım cop sorunu kentsel donusum stadyum eftenı karduz yatırımı hasarlı bınalar cevre yolları arıtma tesısı imara acılan yollar ve alt yapısı fılım platosu fuar alanı daha sayma ile bıtmez bolu sakary ypar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın