banner851

banner614

TOZAN’DAN ÇARPICI DEĞERLENDİRME

banner619

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in istifa etmediğini, istifa ettirildiğini iddia ederek, görevden ayrılan Keleş’in yargılanması gerektiğini savundu. Tozan ayrıca Cumhurbaşkanı, Başbakan ve İçişleri Bakanlığı’na gönderdikleri dosyaların içeriklerini açıkladı.

banner846
Siyaset 04.10.2017, 17:36 04.10.2017, 18:20
5291
banner844

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in istifasına ilişkin muhalefetten açıklamalar gelmeye devam ediyor. MHP İl Başkanlığı’ndan sonra bir istifa değerlendirmesi de CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’dan geldi. Tozan, yazılı açıklamasında Keleş’in istifa etmediğini ettirildiğini savunarak yargılanmasını istedi.

“Teşkilatı da kendisine sahip çıkamamıştır”
Keleş’in görevinden istifasını büyük bir memnuniyet ile öğrendiklerini belirten Tozan, “Yapıcı muhalefet anlayışımız ‘'şeffaf' siyaseti ve "liyakati” merkezine oturtmaktadır. Sayın Keleş görevde olduğu sürece ‘'şeffaflık” ve “liyakat" ilkemiz gereği gündeme getirdiğimiz hiçbir konuya net cevap verememiş ve teşkilatı da kendisine sahip çıkamamıştır. Çünkü ortada hesabı verilemeyen kayırmalar ve tüyü bitmemiş yetim hakları mevzu bahisti.” ifadelerini kullandı.

“Mehmet Keleş istifa etmemiş, ettirilmiştir”
Keleş hakkında ‘şaibeli’ olduğunu iddia ettiği konulara ilişkin hazırladıkları dosyaları Cumhurbaşkanı, Başbakan ve İçişleri Bakanı’na gönderdiklerini hatırlatan Tozan, “Dosyaların içeriğinde Hecinler Katı Atık Depolama Tesisi ihalesi, Düzce Belediyesi Denetim Komisyonu Raporları ve belediye bünyesinde üst düzey yönetici olan Mehmet Keleş’in akrabalarına ilişkin belgeler ve bilgilendirmeler mevcuttu. AK Parti yönetim kademelerine gereğini geç de olsa yaptıkları için teşekkür ederiz. Zira Mehmet Keleş istifa etmemiş, ettirilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

“İstifanın arkasındaki gerçekler açıklanmalı”
Keleş’ten alamadığını belirttiği cevaplar üzerine açtıkları davalar olduğunu kaydeden Tozan, kendisinin yargılanması için görevi sebebi ile İçişleri Bakanlığı’nın onayı gerektiğini aktararak, “İsteyerek istifa etmediği açıktır. Bu edenle, istifanın arkasındaki gerçekler açıklanmalıdır.” çağrısı yaptı.   

“Adalet artık kendisine de lazım”
Tozan son olarak, Keleş’in istifasının bir aklanma aracı olduğunu kaydederek, şöyle devam etti:

“Ortada bir suç varsa yargıya gidilmelidir. Suçu gizlemek suçtur. Ülkeyi artık yönetemeyen AK Parti’de bir telaş vardır ve istifaları kaybedilen itibarı ve toplumdaki krediyi yenileme aracı olarak kullanmaya çalışmaktadırlar. Bu şekilde toplumda bir algı operasyonu yapılmaktadır. Biz toplumun ferasetine güveniyoruz. Milletimiz de gerçeklerin farkındadır. Sayın Keleş’e son sözümüz, Düzce'de üzeri pislik ile kapatılmaya çalışılan ‘Adalet’, artık kendisine de lazımdır.”

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (43)
DÜZCELİ 4 yıl önce
SN.TOZAN AĞZINA YÜREĞİNE SAĞLIK.ADALETİN KARŞISINA ÇIKSIN.LÜTFEN ÇABALARINIZI ASLA VE ASLA BIRAKMAYIN.DÜZCEYE HESAP VERSİN.KENDİSİ VE EKİBİ.
yürü be 4 yıl önce
Keleş, içişleri bakanlığına...
demedi demeyin..
evet 4 yıl önce
kesinlikle yargılanmalı. keleş ve keleşin sayesinde bazı koltuklara oturan herkes...
Watandaş 4 yıl önce
istifalar mükafat gibi olmamalı.yolsuzlukların haksızlıkların hesabı sorulmalı.eğer sorulmazsa Belediye Başkanlığına gelen kötü nyetli insanlar çalar çırpar istifa edip aklanıp çeker giderler.
Düzceli 4 yıl önce
Teşkilat neden sahip çıksin.Keles kendinden baskasıni tanımiyorki herkeze rest diyor.Hak etti.Müdurluk,korumalık,boş yatanlar berber musa balon batladı by by.
omer 4 yıl önce
Siz hic haberlere bakmiyormusunuz akp nin oylarini asagiya ceken kimse o koltuktan iner hedef 2019 secimleri o yuzden inceler elekten dusecek bu aralar....
Castro 4 yıl önce
Sayın tozan istafa ettirildiğini bütün memleket biliyor yani bedava prim nemalanma peşinde koşma bence bundan istifade etme şekliniz yok zaten keleş sapıttıydı son dönemde hizmet yerine kendi çılarşarı için heykel yapma derdine düştü ama kendini yakt
Aci son 4 yıl önce
Herşeyin bi sonu vardir.ama senin gibi gören körler görmek istemez keleş aslinda gazete manşetlerinde şu başlik senin ičn daha uygun.keleş.lale devri sona erdi. Eeeedemekki her şeyin bi sonu varmiş.ama anlayana
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın