banner851

banner614

TOZAN’IN TOP ATIŞI BİTMİYOR

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, ‘’HDP hayır dediğinde ‘evet’ için oy patlaması yaşanıyorsa, Boykot dediğinde evet ’in önü açılıyorsa ve bu durumdan hiçbir rahatsızlık duyulmuyorsa kimler HDP ve PKK ile aynı safta oluyor’’ diye sordu.

banner619
Siyaset 16.03.2017, 11:35 16.03.2017, 15:09
2730

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan yaptığı yazılı basın açıklamasında Ak Parti ‘hayır’ diyenleri sürekli olarak ‘’PKK-KANDİL ve FETÖ’’ ile ilişkilendirmeye ve algı ortamı oluşturarak oy devşirmeye çalıştığını gözlemlediklerini söyledi.

HDP’nin en güçlü olduğu illerde 2010 referandumunda evet oyları rekorlar kırdı
‘Hayır’ diyenler olarak PKK’nın ve siyasi uzantısı olanların HAYIR diyeceğini düşünmediklerini ifade eden Tozan, “PKK’ya yakınlığı ile bilinen HDP daha önceki referandum da ‘hayır’ ve boykot demiş olsa da evet’e çalıştığını biliyoruz. HDP’nin en güçlü olduğu illere baktığımızda 2010 referandumunda evet oylarının rekorlar kırdığını görüyoruz. Birkaç örnek verecek olursak 2010 referandumunda Bingöl’den yüzde 95, Şanlıurfa’dan yüzde 94, Bitlis’ten yüzde 93, Diyarbakır’dan yüzde 93, Hakkari’den yüzde 94 ‘evet’ oyu çıktığını görüyoruz.” dedi.

AK Parti bir taşla iki kuş vurma peşinde
AK Parti’nin bir taşla iki kuş vurmanın peşinde olduğunu kaydeden Tozan, Ak Partinin bir yandan terör örgütlerini hedefe oturarak milliyetçi oyları devşirmenin peşinde olduğunu savunarak, diğer yandan ise çözüm süreci günlerindeki bölgenin kanaat önderleri ile beraber hareket edebileceği endişesini taşıdıklarını aktardı.
HDP’nin ‘hayır’ demesi için hiçbir gerekçe olmadığı düşüncesini paylaşan Tozan, “2012 yılı çözüm süreci günlerine tekabül etmekle birlikte aynı yıllarda terör örgütü ele başısının da Başkanlık sistemini istediği ve başkanlık sistemini destekleyeceği konusunda haberlerin basında yer aldığını görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tozan, son olarak “HDP, ‘hayır’ dediğinde ‘evet’ için oy patlaması yaşanıyorsa ‘Boykot’ dediğinde evet’in önü açılıyor ve hiçbir rahatsızlık duyulmuyorsa bu durum kime yarıyor? Kimler HDP ile aynı safta oluyor?” sorusunu yöneltti.

banner844
Yorumlar (36)
Duzce 5 yıl önce
Biz mhp lilerde arkanda sonuna kadar Hayir
Murat 5 yıl önce
15 Temmuz darbecilerinin Düzce Belediye Başkanı, tabiki evet çıkmasın diye uğraşacaksın, ipini elinde tutanlar nereye çekerse sen de oraya gideceksin.
DÜZCELİ 5 yıl önce
vatandaş rumuzlu siz alışmıssınız ahmet necdet sezer gibi cumhurbaşkanına,demirel gibi başbakana...yapılan okul sayısını mı söylüyeyim,tünel sayısınımı söylüyeyim.köprü sayısını söylüyeyim,üniversite sayısınımı söylüyeyim.ÇOK VARDA NEYSE
Ülkücü 5 yıl önce
Ben mhp ye kayıtlı ölümüne ülkücü bir adamım. Ve Hayır diyorum.Sağ partiler 70 yıldır iktidarda akepe olarak CHP'yi hangi yüzle sucladiginizi bir anlayabilsek.özerklik ve federasyon sözünü Oslo da verdiniz.veyalan söylüyorsunuz.HAYİR HA
Baskanlik 5 yıl önce
Ne başkanı, tozan ne zaman başkan olmus. Başkanlık o kadar ayağa düşmedi daha
MASKE 5 yıl önce
Hayır diyen herkes elbette pkk li değil ama HDP, Almanya, Hollanda nin Hayır dediği yerde bugün göz göre gore Hayır diyenlerin maskedisin altında ne var ?
Ali 5 yıl önce
Zekeriya bey ak partiyi çok hırpaladınız son zamanlarda tebrik ederim sizi bu kadar kaliteli ve gerçekci siyasetiniz için.
Düzceli 5 yıl önce
Sayın Tozan Sonuna kadar Evet.....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın