banner851

banner955

TSO BAŞKANLIĞINA 8 ADAY

Geçtiğimiz yıl 22 Ekim'de yapılması planlanırken Bakanlar Kurulu’nun aldığı karar gereği 1 Nisan 2018 tarihine ertelenen Düzce TSO Seçimleri adım adım yaklaşırken, başkanlığa talip olan isimlerde kıpırdanmalar başladı. Şimdiden Düzce kamuoyunun yakından tanıdığı 8 kişinin ismi başkanlık için telaffuz ediliyor.

Siyaset 21.02.2018, 16:14 21.02.2018, 19:04
2343
banner1032

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na talip olan isimler, kulis çalışmalarına hızlı başladı. Gönüllerinde tekrar başkanlık yattığı bilinen TSO Başkanı Fahri Çakır ile Meclis Başkanı Ertan Taşlı’ya şimdiden sayıları 8’i bulan rakip çıktı.

22 Ekim 2017 tarihinde yapılması gündemde iken Bakanlar Kurulu kararı ile 2018 yılının Nisan ayına ertelenen Düzce TSO seçimlerine 1.5 aydan az bir süre kalırken, gözler seçimlerde aday olacak isimlere çevrildi.

Düzce’nin en önemli sivil toplum kuruluşları arasında bulunan Ticaret ve Sanayi Odası’nın patron koltuğuna oturmak isteyen şimdiden 8 aday olduğu konuşulurken, bu sayının ileriki günlerde artmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yaklaşan seçimler için adayların kolları sıvadığı ve çalışmalara start verdiği öğrenildi.

Seçimler nasıl yapılacak?
1 Nisan 2018 tarihinde ilk olarak oda organ seçimleri yapılacak. Bu kapsamında mevcut 11 komiteye 5’er üye seçilecek.
1.Meslek Komitesi, basın yayın, danışmanlık, eğitim ve sağlık
2.Meslek Komitesi, inşaat, inşaat malzemeleri ve mühendislik
3.Meslek Komitesi, orman ürünleri, imalatı ve satışı
4.Meslek Komitesi, makine ve makine imalatı ve metal işleme
5.Meslek Komitesi, perakende satış
6.Meslek Komitesi, otomotiv, otomotiv imalat ve satışı ile petroller
7.Meslek Komitesi, tekstil imalatı ve perakende satışı
8.Meslek Komitesi, toptan gıda, satış ve imalatı
9.Meslek Komitesi, sigortacılar, emlakçılar ve bankacılar
10.Meslek Komitesi, lokanta, restoran, kafe ve toplu yemek hizmeti
11.Meslek Komitesi, nakliye, ulaşım ve lojistik firmaları alanlarında hizmet veren sektör temsilcilerinden oluşuyor.
 
Komite seçimleri sonucunda her komitede yer alan ilk 3 isim TSO Meclisi’ne girmeye hak kazanacak. Bir hafta sonra ise meclis üyeleri TSO Başkanı, TSO Yönetim Kurulu ve TSO Meclisi Divanı’nı oluşturmak için sandık başına gidecek.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (21)
Harbici 5 yıl önce
Duzcenin kalkinmaainda hicbi faydasi olmayan duzcedeki işçileri asgari ücrete mecbur birakan kendi istihdamlarni dusunen faydaaisiz biyer akbabalar toplulugu
KÜÇÜK ESNAF 5 yıl önce
ülkemizin her yerinde olduğu gibi esnafa ve ekonomiye fayda sağlamayan, sadece kendi çalışanlarına istihdam merkezi, yöneticilerine sosyal sıtatü sağlamaktan başka bir faydası olmayan, odalar ve borsalar, ticaret odaları, esnaf odaları. Hani projeler , hani hayata geçen projeler, hani yerli yatırımcı için somut adımlar, hani küçük esnaf için somut adımlar. sanayiyi taşımakla hallediliyormu. bakkal kapattı marketçi bakkal oldu yarın oda kapatacak a101 100tane bim 80tane hadi gidiiyoruzzzz.....
Yuri 5 yıl önce
Seçilecek yeni başkana şimdiden afiyet olsun :)
vatandaş 5 yıl önce
siyasetle alakası olmayan bir kişi sećilsin de kim olursa olsun..kayıkçı kavgasından bıktık be..
Mantıklı Ol 5 yıl önce
Değerli sanayicilerimiz LÜTFEN RÜŞTÜNÜ İSPAT EDEN LİDERLER GELSİN ARTIK. çok yazık DÜZCE çok şey kaybetti BUNDAN SONRASI İÇİN YÖNETİME GELİN ARTIK
çıkar varsa herkes orada 5 yıl önce
bu konuralp ve boğaziçi tarafı neden bu kadar ertan taşlı taraftarı olmuşlar, ertan taşlının Düzcede ezmediği bir tek onlar mı kalmış, bırakın artık şu koltuğu da yeni isimler gelsin, eski yönetimi hepiniz gidin ya, bırakın bu milletin yakasını artık.
Duzceli 5 yıl önce
Kul hakkı yemeyen vatandaşa faydalı arkadaşlar lazim
Serdar 5 yıl önce
Başkanlık İçin Önce Tanınmış Vizyonu Düzgün Şaibesiz Kişlerin Olması Gerekiyoır Başkan Dediğin Sonuçta Düzce'yi Temsil Ediyor Vizyon Önemli Olduğundan Benim Adayım Danışmaz'dır Başarılar Diliyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
kapalı