banner851

banner614

Türkiye İşsizlik Şampiyonluğuna Koşuyor

Türkiye'nin işsizlik şampiyonluğuna doğru koştuğunu ifade eden CHP İl Başkanı Kerim Görün, iktidarın ülkeyi işsizlik cenderesi içinde bıraktığını ve sadece kendine çalıştığını ifade etti.

banner619
Siyaset 12.02.2011, 16:12
122
Türkiye İşsizlik Şampiyonluğuna Koşuyor

Düzce'de işsizlik tartışmaları gündemde büyük yer almış ve yine büyük tartışmalara neden olmuştu. Bilindiği gibi bu konu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Büyük ile Türkiye Partisi İl Başkanı Erdoğan Bıyık arasında da gerilime neden olmuştu. 

Bugün Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kerim Görün'de işsizlikle ilgili açıklamalarda bulundu. Görün, Türkiye'nin işsizlikte şampiyonluğa koştuğunu ve iktidarın Türkiye'yi işsizlikte birinci sıraya doğru götürdüğünü vurguladı. Görün, “İktidar durmaksızın ekonomik tablodan ülkemizin zenginleşmesinden dem vuruyor. Türkiye AK Parti iktidarında dünyadaki en fazla işsize sahip 25. ülke oldu. Bu ne demek oluyorki Türkiye işsizlikte birinci sıraya doğru koşuyor. Bugün her dört gencimizden biri işsiz. Kadınlarımızın iş hayatına girişi oldukça az. İktidar Türkiye'yi işsizlikte birinci yapmaya çalışıyor. Sadece 2009 yılında yoksul insanlarımıza 800 bin yeni isim eklendi. İnsanımız hergün iş bulma umudunu daha da yitiriyor. 2010 yılının ilk yedi ayında tam 4,5 milyon insan işsiz kalmış. Türkiye bu işsizlik cenderesinin içindeyken Düzce'de nasibini alıyor. 2008'de 10.2 olan işsizlik oranı 2009'da 14.6 olmuş. Yani 4.4 artmış. Düzce halkı rahat bir nefes almak istiyor.” dedi.

Haber; R. BAL

banner844
Yorumlar (0)