banner851

banner955

“TÜRKİYE’DE ARTIK DARBELER SAYFASI KAPANDI”

Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen dönemin Milli Güvenlik Kurulu bildirisinin okunmasının, yani ‘Postmodern Darbe’nin üzerinden 25 yıl geçti. AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk, Postmodern Darbenin, karanlık bir süreç olduğunun altını çizerek, “Milletin iradesine olduğu kadar kalkınma çabasına da engel olmuş gerici ve ilkel bir tertiptir. Türkiye’de artık darbeler sayfası kapandı” dedi.

Siyaset 28.02.2022, 10:29 28.02.2022, 10:34
593
“TÜRKİYE’DE ARTIK DARBELER SAYFASI KAPANDI”
banner1032

Yeni bir siyasi dönemin kapısını aralayan ve yoğun tartışmalara neden olan 28 Şubat'a giden süreçte Türkiye, siyasi tarihinin önemli günlerinden birini yaşadı. Milli Güvenlik Kurulu toplantısında alınan kararlarla, Refah Partisi ve Doğru Yol Partisi’nin kurduğu koalisyon hükümeti dağılmıştı. Ardından Refah Partisi kapatılmış, Necmettin Erbakan'a siyaset yasağı konulmuştu. Türkiye o yıl karanlık bir süreçten geçerken başörtülü kız öğrencilerin eğitim hakkı ellerinden alınmıştı.

 25 yıl önce yaşanan bu gelişme Türk demokrasi ve siyasi tarihine kara bir leke olarak geçti. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk, 28 Şubat Darbesi’nin 28’inci yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. 28 Şubat’ın demokrasiye vurulan bir darbe olduğunu kaydeden Asuk,  “Türkiye siyasal tarihi, ne yazık ki darbelerin ağır bedelini ödemiş travmalarla dolu siyasal ve toplumsal bir geçmişe sahiptir. Yaşanan her darbe Türkiye'yi daha da geriye götürmüş, demokrasi kesintiye uğramış, özgürlükler askıya alınmıştır. 99 yıllık Cumhuriyet tarihimizde 27 Mayıs 1960’da başlayıp 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine kadar ki süreç, milletimize ve demokrasimize yönelen suikastlerdir. 28 Şubat darbesi de demokrasi tarihimize ‘postmodern darbe’ olarak geçen karanlık bir dönemdir. Milletin vicdanında derin yaralar açan 28 Şubat süreci, demokrasiye ve sivil siyasete yönelik bir suikast olarak gerçekleşmiş, milletin iradesine olduğu kadar kalkınma çabasına da engel olmuş gerici ve ilkel bir tertiptir. 28 Şubat’ta kadınların ve kız çocuklarının en temel hakkı olan eğitime erişimine acımasızca set koyanlar, bugün kimseye kadın hakları dersi vermeye kalkmasınlar. “Bin yıl sürecek.” dedikleri 28 Şubat’ın failleri, kız çocuklarının okulların kapısında akıttıkları gözyaşlarında boğulmuşlardır. Darbe sonrası yaşanan kriz, ülkemizin çok değerli yıllarına mal olurken devlet ve millet arasında çatışma çıkarmak isteyenler için zemin hazırlamıştır. Ancak aziz milletimizin feraseti ve basireti ile çatışma beklentisi boşa çıkmıştır. Birtakım siyasi mühendislik projeleri ile Türk siyasetini manipüle etmeye çalışan 28 Şubatçılara en büyük dersi 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan seçimde “Yeter, söz de karar da milletindir.” diyerek AK Parti’yi iktidara taşıyan milletimiz vermiştir. Aziz milletimiz, büyük ve güçlü Türkiye’yi hedef alan darbelere tıpkı 28 Şubat ve 15 Temmuz’da olduğu gibi her zaman dur diyecek ve taviz vermeyecektir. Milletimizin her seçimde büyük teveccüh gösterdiği AK Parti, 12 Eylül başta olmak üzere tüm darbe faillerinin yargılanmasını sağlamıştır. Yeni yönetim sistemimizle siyasal yapımız güçlendirilerek vesayet tümüyle yok edilmiştir” diye konuştu.

“Türkiye’de artık darbeler sayfası kapandı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye’de artık darbeler sayfasının kapandığını vurgulayan Asuk, “Böylece demokrasimiz, tarihindeki kara lekelerden kurtarılarak vatandaşlarının eşit haklara sahip bir yapıya kavuşturulmuştur. Bu duygularla ülkemizin demokrasisinde büyük yaralar açan 28 Şubat’ı 25. yılında bir kez daha kınıyoruz. Siyasi mühendislik projeleri ile Türk siyasetini manipüle etmeye çalışanlar şunu bilsin ki, Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da, millet iradesinin saygınlığına asla gölge düşürmeyecek ve demokrasimize yapılan her türlü müdahaleye en sert karşılığı aziz milletimizle birlikte vereceğiz” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (3)
vatandaş 8 ay önce
20 yıldır akp mağdurdur.ekonomi çok iyidir.akp ye oy verin.20 yılda ekonomi uçtu.akp ye oy ver düzceli.faturalar benzin ucuzladı.dıj güçler yeğenim.
Sinan kambur 8 ay önce
Sanki memleket güllük gülistanlık,eve insanlar domatesi salatayı taneyle alır oldu,araçları satmaya başladı insanlar,yakıt gümüş deyerinde,ekonomi olarak en fakir ülkelerin başında geliyoruz,milletle artık alay etmeyin,kömür kabuk alamıyorum,yakıt,su, elektrik malum,ekonomiden bahsetseniz,vekiller bakanlar 2şer 3er maaş alıyor,nasıl ama böyle
nsm 8 ay önce
15 sene darbeler dönemi bitti diye söyleyip beraber olduklarinin kendilerine darbe yapmasina sebep olanlar oldugu sürece bu ülkede darbeler bitmeyecek kardesim.
13
kapalı