banner851

banner614

ÜLKÜCÜ ŞEHİT UNUTULMADI

12 Eylül 1980 askeri darbesi öncesi sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada dövülerek öldürülen Düzceli Erdem arabacı mezarı başında anıldı.

banner619
Siyaset 10.09.2013, 13:36
420
ÜLKÜCÜ ŞEHİT UNUTULMADI

12 Eylül 1980 askeri darbesi öncesi sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada dövülerek öldürülen Düzceli Erdem arabacı Ülkü Ocakları Düzce İl Başkanlığı tarafından mezarı başında anıldı. 12 Eylül askeri darbesi öncesi 10 Eylül 1977 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada yaralanan ve elindeki yarayı tedavi ettirmek için eczaneye giren Erdem Arabacı, tedavisinin ardından ayrılmaya çalıştığı eczane önünde sopalarla dövülerek öldürülmüştü. Sağ görüşlü olan Erdem Arabacı 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden geçen 33 yılı yaklaşırken mezarı başında bir kez daha anıldı.

Düzce Ülkü Ocakları Başkanı Samet Çabuk arabacıya bir kez dahaAllahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diledi.

Çabuk "Ülkücü hareketinin en önemli özelliği vefasıdır. Ülkücü şehidimizin vesilesiyle bu vatan için hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi anıyoruz. Ülkücü şehidimiz Erdem Arabacı Kadir gecesi şehit düşmütür. Mekanı cennet olsun ailesine başsağlığı diliyoruz."dedi

Çabuk ve ülkücüler duaların ardından mezarlıktan ayrıldılar. Haber: S. KAŞKIR

Yorumlar (0)