banner851

banner955

ÜMİT YILMAZDAN HASTANE TEŞHİSİ: KADRO EKSİK...

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, halkın sorunlarına kulak vermeye devam ediyor. Düzce’de her gün onlarca şikâyetin art arda geldiği Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesini savundu. “Kadro sıkıntısı var. Araştırma Hastanesi ilimizin önemli sağlık kuruluşlarının başında geliyor. Karşılaşılan sorunlar Atatürk Devlet Hastanesinde yaşanıyor” diyen Yılmaz, Üniversite Hastanesinde hastaların yaşadığı sorunlara duyarlılığını bir kez daha gösterdi.

Siyaset 05.08.2021, 18:00 05.08.2021, 21:54
2903

Gün geçmiyor ki, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesinden şikâyetler gelmesin. Düzce’de hasta olan vatandaşların bile gitmeye çekindiği bir sağlık kurumu haline gelen Tıp Fakültesi Hastanesi, son zamanlarda üst üste gelen onlarca şikâyetler nedeniyle Düzce’nin gündeminde ilk sıralarda yer alıyor.

Tıp Fakültesi Hastanesi ile ilgili Düzce’deki siyasilerden de açıklamalar gelirken, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, hasta ve hasta yakınlarının sorunlarını görmezden gelip, hastaneyi savundu.

Tüm dünyada büyük bir kâbus haline gelen Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede pandemi yoğun bakım ünitesinde salgınla mücadeleye yeterli katkıyı sunamayan Düzce Üniversite hastanesinin, salgın döneminde gayretli bir şekilde çalıştığını öne sürdü.

“Üniversite Hastanesi pandemi döneminde elinden geldiğince çalışıyor”

Yılmaz, “Üniversite Hastanesi tabii ilimizin önemli sağlık kurumlarının başında geliyor. İlimizde sağlık kuruluşlarının çok önemli sağlık problemleri var. Bu özellikle Üniversite Hastanemizin değil,  Düzce Atatürk Devlet Hastanemizin de özellikle kadro açısından bir takım eksiklikleri var. Ama tabii biliyorsunuz, Üniversite Hastanesi özerk bir yapıya sahip. Bu özerk yapı dâhilinde de, ellerinden geldiği kadar çalıştıklarını tahmin ediyorum. Orada da bize çok ciddi kadro sıkıntısı olduğu yönünde duyumlar geliyor. Özellikle kadro sıkıntısından dolayı yaşanan aksaklıkları bizler de takip ediyoruz. Ama Üniversite Hastanesi, özellikle bu pandemi döneminde, elinden geldiğince gayretli bir şekilde çalışıyor. Özellikle 2 sene önceki yaşadığımız sel felaketinde, özellikle acil kısmında nöbetlerde sıkıntı yaşanmıştı. Ama özveri ile çalışmaya devam ettiler ve bundan sonra da ellerinden gelen gayreti göstereceklerine de eminim, eksiklikleri en iyi onların bildiğini de tahmin ediyorum. Bu durumlar önümüzdeki dönemde düzeltilecektir, diye tahmin ediyorum. Bizde eksikliklerin giderilmesi adına elimizden gelen ne varsa, ne yapmamız gerekiyorsa siyasetçiler olarak, elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığına bağlı diğer Üniversite Hastanelerinin incelenmesi lazım”

Üniversite Hastanelerinin Sağlık Bakanlığına bağlanmasının, hastanelerdeki problemleri çözmediğini savunan Yılmaz, “Bolu Araştırma ve Uygulama hastanesi, sizin de bildiğiniz gibi Sağlık Bakanlığı bünyesine alındı, ama bu durum hastanelerdeki problemleri çözmüyor. Burada bu konuyu değerlendirecek olan Valilik, İl Sağlık Müdürlüğü ve elbette ki Üniversite Yönetimidir. Eğer daha iyi hizmet edebilmesi adına Üniversite Hastanesinin devri Sağlık Bakanlığına yapılması gerekiyorsa, bu da yapılabilir. Bolu’ya, Üniversite Hastanesinin Sağlık Bakanlığına devredilmesi ile ilgili bakmak lazım. Sağlık kalitesinde artış mı var, düşüş mü yaşanıyor? Diye. Veya sadece Bolu’ya değil, Sağlık Bakanlığına devredilen diğer Üniversite Hastanelerini inceleyip, sorunlarda artış mı olmuş, eksilme mi olmuş mu? Eğer eksilme olmuşsa, bizimkisi de devredilebilir. Ama herhangi bir değişme olmamışsa, çok fazla yapılacak bir şey yok. Üniversite Hastanesinin en büyük eksikliği, benim takip ettiğim kadarıyla kadro eksikliği. Sadece burada değil bu kadro eksikliği, Sağlık Bakanlığımıza bağlı Düzce Atatürk Devlet Hastanemizde de var. Sağlık Bakanlığı dönem dönem kadro açtığı için biz bu eksiklikleri, diğer Milletvekili arkadaşlarımızla beraber tamamlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Üniversite Hastanemiz ile ilgili Sayın Rektör Hanımla ve Başhekimimizle görüşüyoruz. Onlarda kendi kadro açığını tamamlamak için, hem hekim olarak, hem de yardımcı sağlık personeli olarak ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Bizler; yine söylüyorum, siyaset adına elimizden ne geliyorsa onu yapmak için hizmete hazırız” şeklinde konuştu. 

“Covid-19 Aşı Biriminin Kurban Bayramında kapatılması çok küçük bir problem”

Düzce Üniversite Hastanesinin, tüm dünyada etkisini sürdüren Koronavirüs salgınında en güçlü silah olarak kullanılan aşı çalışmalarının yürütüldüğü Covid-19 Aşı Birimini Kurban Bayramında kapatarak, aşılama seferberliğine destek vermediği yönündeki soruya, “Bunlar küçük problemler” diyerek cevap veren Yılmaz, son olarak şunları söyledi:

“Üniversite Hastanesindeki Covid-19 aşı birimi Kurban Bayramında kapatıldı da Devlet hastanesinin önünde kuyruk mu oldu? Eğer öyle bir şey varsa, İl Sağlık Müdürü, Üniversite Hastanesinin başhekimini arar, açması için telkinde bulunur, Sayın Valimiz talimat verir, açılır. Bunlar o kadar zor şeyler değil. Bunlar çözülemeyecek problemler değil. Çok küçük problemler.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (21)
YAVUZ0881 1 yıl önce
Bırakın hastaneyi pastanesi adam bıyık bırakmış daha ne hizmeti alın size bıyık
düzceli81 1 yıl önce
ne beklenir ki klasik mhp açıklamaları. bir acıklama yapamaz cunku sağlık camıasına bağlı çalışıyor. acıklamaları bak duyumlar var sanıyorum.çalışan vekilmiş.güldürmeyin insanı...
Sahipsiz Düzce 1 yıl önce
Vekilim seni sevmiştik adam gibi vekil demiş bağrımıza basmıştık. Oy verdik çalıştık kazanman için. Ama sen sahip çıkmadın. Sana verilen oylar a yazık. Düzce halkı isyanda sen kimin tarfındansın. Sana fikrin sorulmadı. Acil devlete bağlanmak zorunda. Çünkü çok maduruz. Nakil her yerde yapılır. Saygılar.
Düzceli.. 1 yıl önce
Ne demek bakanlığa bağlamak, zaten atamayla göreve getirdiğiniz YÖK var.. daha iyi yönetim, daha iyi kadro kurun.. Niyetiniz tüccar bakana yeni hastaneler mi..
Düzceli.. 1 yıl önce
Tüm partiler seçim zamanı özerk yapıları, yerel yönetimleri güçlendiricez der.. Sonra güç eline geçince tersini yapmaya kalkar..Varsa yönetimsel sıkıntı, devletin denetim mekanızmaları var..
AKÇAKOCA 1 yıl önce
ÜNİVERSİTE PANDEMİ DÖNEMİNDE NE YAPTI?
GİTTİK BİZİ YİNE DEVLET HASTANESİNE YÖNLENDİRDİ
PANDEMİ ŞİKAYETLERİYLE GİDENE BİZDE PANDEMİ YOK DEDİ PANDEMİ DIŞI ŞİKAYETLERLE GİDENE BİZ PANDEMİ HASTANESİYİZ HASTANIZA COVİD BULAŞMASIN DEYİP DEVLETE YÖNLENDİRİLDİ
HER ZAMAN İŞTEN KAÇTILAR
ŞİMDİ DE ÇOCUK HASTA BAKMIYOLAR YAZIKLAR OLSUN
AKCAKOCALI 1 yıl önce
Doktorlardan çok hasta kayıt biriminde bulunan sekreterlerin egolarıyla uğraşıyor insanlar basit bir işi bile halletmekten acizler daha 2-3 sene öncesine kadar bu kadar sıkıntı yoktu hastanede
hakan 1 yıl önce
boş boş konuşmayın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık