banner851

banner955

ÜRETİCİNİN HAKKINI SAVUNMASIYLA HAFIZALARA KAZINDI...

Son günlerde yaptığı açıklamalarla fındık üreticisinin sesi olan MHP Merkez Disiplin Kurulu, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verdi.

Siyaset 30.07.2020, 11:49 30.07.2020, 14:06
2064
banner1032

AK Partili bazı isimleri hedef alan sert söylemleri nedeniyle MHP'nin ihraç düğmesine bastığı Ordu  Milletvekili Cemal Enginyurt için karar verildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un parti üyeliğinden kesin olarak çıkarıldığını duyurdu.

Kurul Başkanı, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Cemal Enginyurt hakkında verilen Merkez Disiplin Kurulu Kararı'na ilişkin yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"21 Temmuz 2020 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden kesin çıkarma talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen Ordu İli Altınordu ilçesi üyesi ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu'nun 30 Temmuz 2020 tarihinde yaptığı toplantı sonucu alınan karar ile Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 78'inci maddesinin 'kesin çıkarma cezasını gerektiren haller başlıklı' 4. bendinin (c), (e) ve (i) fıkrası hükümleri uyarınca parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verilmiştir."

"Batı Karadeniz'de 2 defa FETÖ'den içeri alınan tüccar yüzünden fındık 19 liraya çekildi"

Öte yandan Ordulu olup kendisine ait fındık bahçesi olmadığı halde mecliste üreticinin mağdur olmaması için mücadele veren ve haksızlıklara karşı dik duruşuyla Düzceliler'den de alkış alan MHP'li Cemal Enginyurt, geçtiğimiz haftalarda TBMM'de düzenlediği basın toplantısında FETÖ'nün elinin fındığa uzanmaya devam ettiğini öne sürmüştü. Enginyurt'un "Batı Karadeniz'de 2 defa FETÖ'den içeri alınan tüccar yüzünden fındık 19 liraya çekildi" şeklindeki söylemi gözleri örgütün Düzce'deki tüccar yapılanmasına çevirmişti.

HABER:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (13)
A kaygısız 2 yıl önce
Biat edecek ve parmak kaldıracaksınız hak ve haklıdan yana olmak yasak
Muncurlulu 2 yıl önce
Devlet zaten neden bu yabanci firmaya verdi bu findigi yonetme hakkini veya kime peskes cekildi
Mhb 2 yıl önce
Bu mhp de dogruya dogru yanlisa yanlis diyecek adamlari kadro disi birakiyor. Biat et yoksa gule gule ha. Kaynas da birol baskaninda hakkini yediler. Mhp sandiga gomulecek
Gör bakalım. 2 yıl önce
Sn vekil gördünmü hak aramayı? Sanamı kaldı fındıkçıyı savunmak? Fındıkçı kızar mızar yine aynı yerde gezer, olan sana olur.. Bir daha adını anmazlar..
Bia et. et.. 2 yıl önce
Adaletmi dediniz? Kalkınmamı dediniz? Her şey ama herşey birilerinin iki dudağı arasında.. Doğrunun, adaletin, hak aramanın sonu budur.. Biat etmeniz isteniyor.
Gerçek vekile adam sın 2 yıl önce
Geçen sene ve Bugün fındık aldı ise devlet bu engin vekilin şahsi başarısıdır. Başkanızın dediği gibi engin vekile bunu yapanlara en azından hiç birşey yapamıyorsan BUGZ edin kalbinizi soğutun
Ülküm 2 yıl önce
Sayın vekil gerçek ülkücü dür, gerçek ülkücülerin MHP de yeri yokki, neden oradaydı hak yerini buldu.!
Düzceli.. 2 yıl önce
Biz 21 günde unutanlardan değiliz..Düzce, Akçokoca ve Sakaryanın fındığını söktürücez, dünyanın en pahallı ürünü sizin olacak diye kendi seçmenine seslendiğini unutmadık..
A 2 yıl önce
Zaten iyiler sevilmez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28
açık