banner851

banner955

UYSAL’DAN ERDOĞAN’A SERT ÇIKIŞ

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Düzce’de katıldığı iftar yemeğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adalet yürüyüşü yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ‘Sizin yollarda yürümeniz bizim size lütfumuzdur.’ sözlerini eleştirerek, “Cumhuriyet rejimi bir lütuf rejimi değildir. Müsaade ettiğiniz kadar adalete, rıza göstermeyeceğiz” dedi.

Siyaset 21.06.2017, 13:13 21.06.2017, 17:48
1148

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Düzce’de düzenlenen iftar programına katıldı. İftar programında Demokrat Parti Düzce İl Başkanı Mithat Ceylan ve ilçe başkanları, çevre illerin başkanları, Merkez Karar Kurulu üyeleri, yer aldı. Demokrat Parti’yi anlatan sinevizyon gösterimi ile başlayan iftar programı yemeğin ardından Genel Başkan Uysal’ın konuşmasıyla sürdü.

Uysal, sözlerine 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ölüm yıldönümünü anarak başladı. Adalet yürüyüşü yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na AK Parti Genel Merkezi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Sizin yollarda yürümeniz bizim size lütfumuzdur.’ Sözüne ilişkin sert sözler sarf etti.

Uysal, “Bilmiyorlar ki Cumhuriyet rejimi bir lütuf rejimi değildir. Cumhuriyet lütuf alan, lütuf veren rejimi değildir. Bizim müsaade ettiğiniz kadar hukuka, müsaade ettiğiniz kadar demokrasiye, müsaade ettiğiniz kadar adalete razı olacaksınız deniliyor. Birilerinin müsaade ettiği kadar hukuka, demokrasiye, adalete rıza göstermeyeceğiz” diye konuştu.

Uysal, Demirel’in başbakan olduğu dönemde Türkiye Cumhuriyeti’nin bütçesinin yüzde 62’si yatırıma harcanırken günümüzde yüzde 12’sinin yatırıma harcanabildiğini belirtti.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (8)
teyoemmi 5 yıl önce
Hukukun müsade ettiği alan dışına çıkıp, devlet sırrını ifşa eden, casusluk yapan suçlular ceza çekecektir. Hiç kimse kendisini suç işleme hakkına sahip göremez. Şu an muhalefet müdürü KK de FETÖ'ye yardım yapmakta ve suç işlemektedir.
MOTORCU 5 yıl önce
LAF ETTİ BALKABAĞI
Bu kim ya 5 yıl önce
Uysal kim böyle parti mi var sert çıkış mı hahaha
köroğlu 5 yıl önce
erdoğana sert çıkmış bu kim be çok korktuk.
Uysal 5 yıl önce
b yatırıma gittiyse son onbeş yılda yapılanlar bu zamana kadar niye yapılmadı? Batan bankaların paralarını millete ödetmekmiydi yatırımlarınız? Milyar dolarlar dolarlar!
Vatandaş 5 yıl önce
Kardeşim hangi adaletten bahsediyorsun..kimi savunuyorsun..savunduğun adam suçlu senin devletin zor durumda kalsın diye hainlik yapıyor.bir kelimede amerikaya konuşsunlar bi zahmet
Emre 5 yıl önce
Konuyu saptırma uysal
mechul 5 yıl önce
Bu adam kimin nesidir?
Yeni Sayımız