banner851

banner614

VATAN'DAN 'BİRLİK' ÇAĞRISI

banner619

Vatan Partisi Düzce İl Teşkilatı'ndan iktidar ve muhalefete "İç kavgayı bırakın" çağrısı... Referandum sürecinde söylemleri ile Türkiye'yi 'evet-hayır' kamplaşmasına soktuğunu savunduğu siyasilerin bu tutumu hala sürdürdüğünü belirten İl Başkanı Fethi Sönmez, "Halk oylaması, yüzde elliye yüzde elli eşitlikle bitti. Bu maçın galibi ve mağlubu yoktur. Halk oylaması berabere bitmiştir. Şimdi beraberlik zamanıdır."

banner846
Siyaset 24.04.2017, 13:07 25.04.2017, 14:51
1640
banner844

Vatan Partisi Düzce İl Örgütü, 16 Nisan’da gerçekleşen Anayasa Değişikliği Referandumu sonrası Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısı’nda durum değerlendirmesi yaptı. Toplantı hakkında açıklamalarda bulunan Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, bugün ve önümüzdeki süreçle ilgili masaya yatırdıkları konuları şöyle aktardı:

"Bu maçın galibi ve mağlubu yoktur"
“Anayasa değişikliğine ilişkin Evet-Hayır kamplaşması artık arkada kalmıştır ve kesinlikle arkada bırakılmalıdır. Türkiye’nin geleceğini kurtaracak mevzi, vatan savaşı mevzisidir. Artık milletçe vatan savaşı mevzisindeyiz. Maç berabere bitti, şimdi beraberlik zamanı. Halk oylaması, yüzde elliye yüzde elli eşitlikle bitti. Bu maçın galibi ve mağlubu yoktur. Halk oylaması berabere bitmiştir. Şimdi beraberlik zamanıdır. Türkiye’nin sorunları beraberlikle çözülür. Evet diyenler de bizdendir, hayır diyenler de bizdendir. Şimdi evet diyenlerin ve hayır diyenlerin el ele verme zamanıdır."

"Evet-hayır cephesinde değil, milletin cephesinde birleşeceğiz"
Kamplaşmanın tuzak olduğunu vurgulayan Sönmez, “Türkiye’yi evet-hayır kamplaşmasına sokmak yanlıştı. Bugün o kamplaşmayı sürdürmek, daha büyük yanlıştır. AK Parti kamplaşmayı derinleştiren söylemlere artık son vermelidir. Evet-hayır cephesinde değil, milletin cephesinde birleşeceğiz. Hayır cephesine de karşıyız. Evet cephesine de karşıyız. Bugün PKK terörüne ve FETÖ terörüne karşı birlik zamanıdır."

3 sorun sıraladı
Vatan bütünlüğü ve üretim ekonomisi için birlik çağrısı yapan Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, "Bugün Türkiye’mizin önünde çözüm bekleyen üç sorun var. Birincisi, vatan bütünlüğüdür. Dış tehditlere ve teröre karşı huzur için birleşeceğiz. İkincisi, borç batağından kurtulmak ve üretim ekonomisine geçmektir. Bunun için işçi ve çiftçiden esnaf, zanaatkâr, sanayici ve tüccarımıza kadar bugünkü ekonomik zorlukları paylaşacak ve birleşeceğiz. Üçüncüsü, komşularımızla birliktir. Bölgemizde dış tehdide ve teröre karşı komşularımızla birleşeceğiz. Türkiye’nin önündeki sorunları iç kavgayla değil, milleti birleştirerek çözebiliriz."

 
 

Yorumlar (6)
Doğrucu köylü 4 yıl önce
Laiklikten anladığın ne ama siz şıhların şeyhlerin peşine takılip cennete gittceksiniz.özgür iradenizle on adım gıdemezsiniz
Osman Nevres 4 yıl önce
Birleşme şart.Ancak laiklik karşıtlığı yaparak birleşme olmaz.Atatürk te birleşmeli.
laikliği bize kakalaynlar 4 yıl önce
bize zamanında laikliği kakalayıp farklı amaçlarını bu millet üzerinde uygulatanların torunları iki hafta önce papanın huzurunda el pençe divan ayaktaydı.ve pür dikkat dinliyorlardı.bizdeki boşlar papağan gibi laiklik diye yırtınsın.
Hasan Tahsin 4 yıl önce
Fransız Defarges,suikasttan bahsediyor,ABD den Rubin her gün bir fitne uyduruyor.Anlaşılan bize kefen biçiyorlar. Irak'a yaptıklarının benzerini bize düşünüyorlar.Çare bu üç sorun için milli seferberlik .HDP haricindeki partilerin birliği.
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
FETHİ BEY'İN SÖZÜNÜ ETTİĞİ ÜÇ SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN DE DEMOKRATİK, LAİK, ÇOĞULCU VE BARIŞTAN YANA İRADE GELİŞTİRMİŞ, DANIŞMAN VE MÜSTEŞARLARIN AZ OLDUĞU YETENEKLİ SİYASİLERİN İÇİNDE OLDUĞU BİR YÖNETİM OLMALI...
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
LAZIM...