banner851

banner614

"VATAN SEVGİSİ SIRADAN BİR SEVGİ DEĞİLDİR"

banner619

CHP TBMM Grubu'nun Bolu Abant Tabiat Parkı'ndaki değerlendirme toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bunu söylediğim için tehdit ediyorlar, ben biliyorum. Bunu söylediğim için 'dokunulmazlığınızı kaldıracağız' diyorlar. Dokunulmazlığımı kaldırmazsanız namertsiniz. Her yerde bunu söyleyeceğim. Vatan sevgisi sıradan bir sevgi değildir. Vatan sevgisi eşittir hayattır." dedi.

banner846
Siyaset 05.10.2019, 18:30 05.10.2019, 18:58
838
banner844

Kılıçdaroğlu, Bolu Abant Tabiat Parkı'ndaki bir otelde düzenlenen CHP TBMM Grubu'nun 27. Dönem 2. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nın 2. oturumunda yaptığı konuşmada, devleti yasalara göre yönetmek istediklerini belirtti. Özelleştirme Kanunu'nun ikinci maddesine işaret eden Kılıçdaroğlu, milli güvenlik ve kamu yararının gerektirdiği durumlarda özelleştirme yapılamayacağını savundu. Tank Palet Fabrikasının Türkiye'de tek olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Dünyada sınırlı sayıda var, Türkiye'de tek bir kurum, tek bir fabrika var, tank palet üretiyor, milli güvenlik için çok önemli ama siz kalkıp bunu özelleştiriyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, özelleştirmenin tekelleşmeye yol açmaması gerektiğini belirtti.

Özelleştirme işlemlerinin değer saptaması da dahil olmak üzere, tüm sürecin aleniyet içerisinde yürütülmesinin esas olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, "1105 sayılı kararname çıkardılar, gizli. İyi ki bu memlekette Cumhuriyet Halk Partisi var. O gizli kararnameyi bulduk ve meydana koyduk. Şimdi ben yine ülkücü kardeşlerime sesleniyorum, yine vicdan sahibi bütün AK Parti'li kardeşlerime sesleniyorum. Katar ordusuna bu fabrikayı tahsis ederken niye aleniyete uymadınız, niye milletten gizliyorsunuz, hangi gerekçeyle gizliyorsunuz, kim size gizleyin dedi? Sırf ben konuşmayayım, ben bilgi sahibi olmayayım diye gizli kararname çıkardılar. Ben yeri geldiğinde uçan kuşun kanadından da haber alırım." diye konuştu.

Ülkesini, bayrağını, vatanını, güvenlik güçlerini sevdiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Düne kadar 'beka beka' diyorlardı. Devasa fabrikayı götürüp Katar ordusuna teslim ettiler, nerede bu beka, nerede? Biz bunları gittiğimiz her yerde anlatacağız. İster fabrika, ister park, ister tarla ister sokak, her yerde anlatacağız bunları." dedi.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin kuruluşunda şehit kanlarının ve gazilerin olduğunu kaydetti.


"Dokunulmazlığımı kaldırmazsanız namertsiniz"

Özel tekel oluşturulduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, sürecin takipçisi olacağını ve tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle tamamladı: "Bunu söylediğim için rahatsızlar ben biliyorum. Bunu söylediğim için beni susturmak istiyorlar biliyorum. Bunu söylediğim için tehdit ediyorlar, ben biliyorum. Bunu söylediğim için 'dokunulmazlığınızı kaldıracağız' diyorlar. Dokunulmazlığımı kaldırmazsanız namertsiniz. Her yerde bunu söyleyeceğim. Vatan sevgisi sıradan bir sevgi değildir. Vatan sevgisi eşittir hayattır. Biz yeri geldiğinde canımızı hayatımızı, vatanımız ve çocuklarımız için veririz. Vatan bir askeri fabrikanın, bir yabancı orduya peşkeş çekildiği bir alan değildir. Biz buna isyan ediyoruz. O nedenle konuşmamı engelleyecekler, istedikleri kadar engellesinler. Biz her yere, herkese ulaşmak ve anlatmak zorundayız." (AA)

Yorumlar (20)
gandiiiii 2 yıl önce
hem vatan seviciliği yap sonra hdp ile iş tut gel burada goy goy yap yesinler seni eşeğe ters binen adam
Gürol 2 yıl önce
Türkiye 'de uçakları gömen, silah fabrikalarını kapatan, bizim yerli ve milli tüm enerjimizi batılılara yalakalık olsun diye bitiren sömürge valilerinin bugünkü temsilcisi sensin. Tabiki senden gizleyecez...
Yorumcu 2 yıl önce
Kikicdaroglunu elestiren akbabalar osman ovalan trt ye cikarildiginda akp cumhur ittifakina oy istediginde neredeydi.apo akp icin oy istediginde neredeydi akil ozurluler.ulan memleketi yonetenler pkk ile iliskosini kessin once adam olun tarafsiz olun
ee sonuç? 2 yıl önce
Memleketi yönetenlere halk seçimde karar verir. Fakat iktidarı eleştiren CHP nin kendisinin terör sevicilerinin peşinden koşması ne demek oluyor? Bunun üstüne liderinin gelip vatan sevgisi demesi hiç inandırıcı olmuyor.
çok bilenler 2 yıl önce
haburda megri megri sonra halay çek çadır mahkemeleri kur kazılan hendekleri görmezden gel sonra suçlu kılıçdaroglu iyi bu
hamza 2 yıl önce
Afedersinde celiski yazan dayi Hdp nin pesinde kosan belli sizde bunu biloyirsunuz ama gormezden geliyorsunuz vatan severlik bu degil..
CHP çelişkisi 2 yıl önce
megri megriyi yanlış buluyorsanız CHP olarak bugün neden HDP kuyrukçuluğu yapıyorsunuz? Madem o kadar yanlıştı şimdi niye HDP nin peşinde koşuyorsunuz?
Öztürk 2 yıl önce
Hadi ya. Bunu ittihat terakkiyi kuran, hilafeti kaldırıp Müslümanları asan, gayrı müslimlerin partisi cheepekknın muz başkanı mı söylüyor. Kalibiniza tüküreyim ulan sizin. Asıl vatan haini sizin gibiler
hamza 2 yıl önce
Vatan icin o zaman sehit olan dedeler ekmek tasiyan cephane suren nineler bu yazdiklarinizi savunan nesli gorseydi bu zamanda yuzlerinize tukururdu..
CAN 2 yıl önce
KILICDAR OGLU ALMANYADA BERLINDE PARTISI KONFARASA KATILDI KIMLER VARDI HE CHP YÖNETICILERI IYI PARTIDEN HDP DEN PYD DEN PKK SAADET BUNLAR TÜRKIYEYI KÖTÜLEDILER ALMANYADA BUNLAR ZIVANADAN CIKDI RESMEN GÜZELIM ÜLKEMIZI KÖTÜLEDILER PKK PYD NE ISINIZ VAR ORDA EY CHP LILER SAADETLILER IYI PARTILILER HE TÜRKIYEYE DÜSMANLIK YAPANLARLA NE ISINIZ VAR TERÖRISTLERLE
can 2 yıl önce
HDP NIN PKK NIN SÖZCÜLÜGÜNÜ YAPACAKSIN TÜRKIYEMIZI SIKAYET EDECEKSIN ALMANYADA PYD PKK ONLARLA CHP IYI PARTI HDP PYD ONLARLA KONFARAS DÜZENLEYECEKSIN TÜRKIYEYI KINAYACAKSIN PYD YI PKK YI TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRMEYECEKSIN TÜRKIYENIN SURIYEDE NE ISI VAR DIYECEKSIN CHP OLMUS TAM MARSINAL PARTI BASKANIDA TABIKI DOKUNULMAZLIGI KALACAK YAKINDIR TERÖRE BULASAN SONU KODES DIR
Yorumcu 2 yıl önce
Sen ben trt cikip aciklama yapabiliyomuyuz ama osman ocalan i buoup cukartiyorlar ve akp ye oy istiyorlar.kim pkk li acaba kim onlardan medet umuyor.apodan bile medet umdular yerel secimlerde akp mhp bos konusma
anlat anlat 2 yıl önce
Vatan sevgisinden en son bahsedecek adam gelmiş vatan sevgisi goygoyu yapıyor. Sen HDP ile yaptığın işbirliğini açıkla ilk önce. Bunların İstanbul belediye başkanı da işi gücü bırakmış hdp teşkilatlarını gezip duruyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın