banner851

banner614

VATANDAŞ PERİŞAN HALDE!

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, ekonominin durumuyla ilgili olarak vatandaşın halinin perişan olduğunu ifade ederek ülkede her şeyin yolunda olduğu algısının var olduğunu söyledi. Taksit sayısının artırılmasıyla ekonominin canlanmasından medet umulur hale gelindiğini savunan Mertol, piyasada yaprak kıpırdamadığını anlattı.

banner619
Siyaset 02.12.2016, 23:33 04.12.2016, 14:03
2275
VATANDAŞ PERİŞAN HALDE!

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, Gazeteci Erol Tayhan’ın hazırlayıp sunduğu ÖNCÜ TV’de yayınlanan MANŞET programında ülke ve Düzce gündemini ilişkin açıklamalarda bulundu.

Söylemde milli görüş eylemde bildikleri gibi
Türkiye’nin mevcut şartlarını farklı alanlarını tek tek değerlendiren Mertol, AK Parti’yi dış politikayı eleştirerek açıklamalara başladı. AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle 15 Temmuz’un ardından Milli  Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan’ı daha iyi anladığını ifade eden Mertol, Milli Görüş çizgisinde olan söylemlerin eylemde görülmediğini dile getirdi.

AB Bakanlığı lav edilsin
Hükümetin Avrupa Birliği yaşadığı sürece dair düşüncelerini dile getiren Mertol, “AB’ye mahkum değiliz. Hükümet AB Bakanlığını lav etmeli ki Batılılar o zaman günlerini görsün. Hükümet eylemde yetersiz kalıyor.” Dedi.

Montaj ekonomisine sahibiz
Yükselişiyle her gün yeni rekorlar kıran dolar ve Cumhurbaşkanının dövizi bozdurun çağrısına değinen Mertol, “Türk Lirasına dönüp İslam ülkeleriyle doları kaldıralım.” Çağrısı yaptı.Türkiye’de üretim ekonomisi yerine montaj ekonomisi olduğunu aktaran Mertol, dışa bağımlılığı, işsizliği artırmanın sanayileşme ile sağlanacağını kaydetti.Türkiye’nin komşusu kalmadı
Hükümetin Suriye’de söz sahibi olmak için ABD’nin yanında yer aldığını belirten Mertol, “Hükümetin Ortadoğu politakalarını desteklemiyoruz. Cumhurbaşkanı bile birkaç gün arayla farklı söylemlerde bulunuyor. Etrafımızda komşumuz kalmadı. ABD 10 bin kilometre öteden gelip Ortadoğu politikasının görüşüldüğü masada yer alıyor. Komşu olarak biz yer almıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Saadet Partisi’ni AK Parti’den ayıran…
Saadet Partisi’ni AK Parti’den ayıran en büyük özelliğin Avrupa Birliğini değil İslam Birliğini, gücü değil Hak’kı üstün tutması olarak paylaşan Mertol, tüm bunlara rağmen Türkiye Cumhuriyeti biterse İslam aleminin biteceği vurguladı.

Vatandaş perişan halde
Dış politikayla birlikte ekonominin iyi olmadığını sözlerine ekleyen Mertol, faizlerin düşmemesinin iş dünyasına olumsuz etki edeceğini ifade eden Mertol, Türkiye’nin en fazla faizine sahip ülkelerden olduğunu belirtti. Ekonomik durumun olumsuz olduğundan söz eden Mertol, “Vatandaş perişan halde algı operasyonu yapılıyor. Taksit sayısının artırılmasıyla ekonominin canlanmasından medet umuluyor. Döviz bozdur gibi çağrıların daha önceden yapılması ve önlemlerin daha önce alınması gerekiyordu. Hükümetin piyasayı canlandırması için esnafa faizsiz kredi vermesi gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

Ruhi Kurnaz’ı arar olduk
Düzce’nin gündemi hakkında açıklamalarını izleyicilere aktaran Mertol, kamuoyunda çok tartışılan belediye şirketlerinin mali durumuna dair Belediye Başkanı Mehmet Keleş’ten açıklama beklediklerini dile getirerek kıt kaynakların çarçur edilmesini hayretle izlediklerini söyledi. Mertol, “Düzce eski belediye başkanı Ruhi Kurnaz dönemini arar oldu. Düzce Keleş’i kesmiyor. Keleş’in ufku büyük, öncelikleri iyi belirleyerek hareket etmelidir.” Diye konuştu.

Mertol, vatandaşlardan partilerini takip etmelerini ve destek isteyerek sözlerini tamamladı.
 

Yorumlar (25)
hasan kurt 5 yıl önce
sayın mertol gençlerin önünü açın sizileri bilen biliyor....
düzce için bırak 5 yıl önce
Bide soyadın gibi mertol olsan keşke. Asıl algıyı siz yaratıyorsunuz ne oldu dolar çıktıda zaten dolarla iş yapanlar bunun riskini göze almıyormu şu süreçlerde siz başımızda olsaydınız vay halimize artık bırak bu işin peşini rezil etme kendini insanlar artık cahil değil
Can . D 5 yıl önce
BÖYLE INSANLAR CIKAR DIR DIR EDERLER AK PARTININ GÜZELIM ÜLKEMIZE SON 13 SENEDE YAPDIKLARINA BI BAKIN ONDAN SONRA KONUSUN AK PARTI ÖNCESINI YAZIN BANA NASILDI ÜLKEMIZ ONU YAZIN BANA NANKÖRLÜK YAPIYONUZ
ufuk 5 yıl önce
"ruhi kurnazı arar olduk" ne ya! sizin partiden değil miydi? niye kötülüyorsunuz.
Can 5 yıl önce
Onu bunu bırakında son seçimlerde(17-25 den sonra) destici ve kamalak ın ekrem dumanlının fetö terör örgütü olamaz, biz herzaman yanındayız söylemlerine Düzce adayı olarak ne kadar destek vermişti ya da vermemişti onun hesabını da sorun bakalım ?
Dikkat!! 5 yıl önce
Oyle bir donemden gecerken, butun dunya uzerimize baski uygularken pkk ve feto belalarindan kurtulmanin derin savasi icindeyken felaket tellalligi yapan bu kisiler iyi arastirilsin, bunlar vatan icin hayir pesinde olanlar degil. Neymis efendim avm arkasindaki arsa, sinek kipirdamiyor, ekonomi soyle boyle vs. Bunlar dogru yaklasimlar değil su birlik beraberlige ihtiyac duydugumuz zamanda. Bal tutan parmagini yalar. Sen olsaydin belediye baskani sen yalasaydin. Yaptiysa cok buyuk hata defolup gider cezasini bulur baskan. Șu zaman bunlarin konusulacagi zaman degil. Hep birlikte olmaliyiZ. Bu cekistirmeler yerine altin ve tl ozendirilse mesela. Bi batarsak ne o arsa ne o elinizdeki dovizler ișe yarar..
Asi 5 yıl önce
Sayın başkan siz hiç kongre yapıp yönetim tazelemezmisiniz sizi görmekten baygınlık geçiriyoruz Genel başkan seçtiniz 72 yaşındamıymış ne Fatih erbakanı oda yönetime alamamış siz önce kendinizi yönetecek genel başkan ve il başkanları seçin ülke yönetimi ile alakalı çıkın öyle konuşun.
Çetin 5 yıl önce
Sen aday olsana. Seni seçelim.
vatandaş 5 yıl önce
TOKİ yıllardır nerede maliye arazisi bulduysa oraya bina dikti.bina ölü yatırımdır üretim yapmaz.Bina yaparak kalkınan bir ülke görülmemiştir.bundan sonra yanlışların bedelini hepimiz ödeyeceğiz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın