banner851

banner614

VEKİL KEŞİR AK PARTİ'Yİ KARIŞTIRDI

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir kongre öncesi Nevşehir'de ortalığı karıştırdı. Kendi istediği ismin koltuğa oturması için teşkilatlara kulak tıkayan Keşir'in sunduğu raporun üstünü çizen Genel Merkez, aday adayları ile bizzat görüşme kararı aldı ve kongre tarihini erteledi. Vekil Keşir'in Düzce kongresine de bizzat müdahil olması Ankara'nın sağlıklı bir seçim süreci için yeni kararlar alabileceğini gösterdi.

banner619
Siyaset 08.01.2021, 17:42
11144
VEKİL KEŞİR AK PARTİ'Yİ KARIŞTIRDI

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir müdahil oldu, yanlı tutumu fark eden Genel Merkez Nevşehir kongresini erteledi. Keşir'in aday konusunda sunduğu raporu objektif bulmayan üst yönetim, Nevşehir'de aday belirleme sürecini sil baştan yeniden ele aldı.

Düzce Milletvekili Keşir'in özellikle mülâkatlar ve bazı kesimlerle yaptığı görüşmeler sırasında takındığı tavırdan rahatsız olan partililerin şikayetlerini göz önüne alan Ankara, süreci daha sağlıklı yürütmek için Keşir'i devredışı bıraktı. Bu doğrultuda AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı'na talip olan aday adayları Ankara'ya çağrılırken, kongre de şubat ayına ertelendi.

Nevşehir'de taşları yerinden oynatan bu gelişme gözleri, tarihi 19 Ocak olarak açıklanan AK Parti Düzce İl Başkanlığı Kongresi'ne çevirdi. Bilindiği gibi tekrar mevcut İl Başkanı Mustafa Keskin'in koltuğa oturmasını isteyen Vekil Ayşe Keşir, Nevşehir'de olduğu gibi Düzce'de de kendi desteklediği isim için yoğun kulis faaliyetleri yürütüyor.

Henüz AK Parti Genel Merkezi Düzce adayını resmen duyurmamış iken Keskin'in adaylığını neredeyse ilan etmeye kalkan Keşir'in bu tavrı parti içinde büyük tepkiye neden oluyor. AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün de Keskin'in yanında yer alması için diyalog ortamını sıkı tutan Keşir, partinin ağır toplarından beklediği desteği alamadı. Özlü, Keşir ve Çakır üçlüsünün ortak bir isimde uzlaşı sağlayamadığı öğrenildi.

FETÖ sanığı olarak kamuoyuna yansıyan kapatılan DÜSİAD'ın kurucularından Sinan Aydın'a yönetim listesi hazırlama görevi verdiği de gündeme gelen Keşir'in aynı Nevşehir'deki gibi şahsi düşüncelerle hareket etmesi 'Bu gidişle Düzce kongresi de ertelenir' görüşünü akıllara getirdi.

Yorumlar (20)
Eski partli 9 ay önce
Bu üçlünün yaptıkları yanına kalır mı acaba?
Eski il başkanı Hikmet Keskin'in yüzüne gülüp arkasından çevirme işleri gibi. Ama bu sefer eline yüzüne bulaştırmış herşeyi Allah sonlarını da böyle yapsın.
Ali 9 ay önce
Duzceye faydalı olmayan nevsehire ne yararı olur ,burda hava kirli burda çevre kirli burda sular kirli ,
Utku 9 ay önce
Bunlar ne yapıyor ya, Düzcedeki problemler çözüldü de hanımımız Nevşehir'deki işlere karışıyor ahahahahh İnanılır gibi değil ya
Zeki bayraktar 9 ay önce
Düzce'de işimiz sorun çözmek değil yandaslarimiz önemli yerlerde olsun yeter nasılsa ömür kısa fırsatı değerlendirmek lazım
Vatandaş 9 ay önce
Zaten ne işe yarıyor ki...
HAAA 9 ay önce
NE BEKLİYORDUNUZ KA ZATEN
Mikser 9 ay önce
Karıştırmak bile bir eylem. Neticede bir şey yapmak istedi en azından.
ahmet 9 ay önce
Şu vekillerimizi düzce nin hayrına bir haberde görebilecekmiyiz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın