banner851

banner955

YAPICI ELEŞTİRİLERDE BULUNMASINI TEMENNİ EDİYORUZ”

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun muhalefetin erken seçim istemesinin altında bölücü PKK / PYD Terör Örgütüne yönelik sınır dışı operasyonları olduğu yönündeki açıklamasına ilk cevap, CHP’den geldi. CHP İl Başkanı Semih Cemşit, Caboğlu’na “Mehmetçiğimizin bölücü terör örgütlerine düzenlediği sınır ötesi operasyonlar üzerinden, millet ittifakının erken seçim istemesi arasındaki bağlantıyı nasıl kurdun?” diye sordu.

Siyaset 03.02.2022, 18:38 04.02.2022, 19:17
2685

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun, “Genel Kurmayımız, devletimiz sınır ötesinde PKK’ya yönelik çok ciddi operasyonlar yapmaktadır.  Tabii bu tip operasyonlar hızlandıkça, Millet İttifakı tedirgin oluyor. Erken seçim istemelerinin bana göre altında bu yatmaktadır” açıklaması, Düzce’de Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı arasındaki tartışmanın fitilini ateşledi.

“Caboğlu’nun açıklamasını zamanlama bakımından manidar buluyoruz”

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun bu açıklamalarına cevap veren CHP İl Başkanı Semih Cemşit, ana muhalefet partisi olarak kucaklayıcı ve birleştirici siyaset izlediklerini savundu. Caboğlu’nun açıklamasını zamanlama bakımından manidar bulduklarını ifade eden Cemşit, “Son aylarda Cumhuriyet Halk Partisi’nin, gerek halk nezdinde gerekse yapılan memnuniyet anketlerindeki yükselişi, kamuoyunun da ilgisini fazlasıyla çekmektedir. Ana muhalefet partisi olarak, kucaklayıcı ve birleştirici kimliğimiz bazı kesimler tarafından gıptayla izlenmektedir. Bizler bunun farkındayız ve bu bağlamda MHP Düzce İl Başkanının beyanatını, zamanlama açısından manidar bulmaktayız. Mehmetçiğimizin bölücü terör örgütlerine düzenlediği sınır ötesi operasyonlar üzerinden, millet ittifakının erken seçim istemesi arasındaki bağlantıyı nasıl kurdu anlamış değiliz” diye konuştu.

“Yurttaşımız işsizlik ve yoksullukla mücadele etmektedir”

Caboğlu’nun Türkiye’de yaşanan mağduriyetleri görmezden gelmesini üzüntü ile karşıladıklarını kaydeden Cemşit, “Kendisine Cumhuriyet Halk Partisi olarak hatırlatmak isteriz ki yurttaşımız işsizlik ve yoksullukla mücadele etmektedir. Vatandaşımız yüksek elektrik faturaları nedeniyle, tasarruf yapmak için televizyon ışığında oturmakta, esnafımız ise yüksek faturalar nedeniyle buzdolabını kapatmaktadır. Gençler iş bulamadıkları için intihar etmekte, emekli vatandaşımız en temel gıda ürünlerine dahi ulaşmakta zorluk çekmektedir. Türk milletinin hakkını gözetmek, hesap sormak bizlerin asli görevidir. Sayın il başkanımızın bu şekilde ithamlarda bulunarak, günümüz Türkiye’sinde yaşanan mağduriyetleri görmezden gelmesini üzülerek karşılıyor, bundan sonraki süreçte makamına yakışır şekilde yapıcı eleştirilerde bulunmasını temenni ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (5)
Sinan doğan 11 ay önce
Konuş semih abi garibanın sesi oldun helal olsun bu canoğlu denen varlık bitirdiniz mhp yi be yazıklar olsun
Sadettin Saran 11 ay önce
Mehape tabela partisi olacaktır.
MUSTAFA 11 ay önce
BRAVO SEMİH BEY ÇOK GÜZEL KONUŞMUŞSUN.
Ertan demir 11 ay önce
MHP NİN SİYASİ GEÇMİŞİNE BAKİN PKK VE SAG SOL ÜZERİNEDİR Bİ DİS POLİTİKA, EKONOMİK,EGİTİM,TARİM GİBİ DÜŞÜNCELERİ FİKİRLERİ HİC YOKTUR YAZİK KOCA PARTİ NE HALE GELDİ.
Düzceli 11 ay önce
Sayın Caboğlu ortalık yangın yeri siz ganimet peşindesiniz.. Halkın arasına çıkında ortalık nasılmış oy oranımız nasılmış karar verin... Bütünleşemediniz zoraki işler telafisi olmayan işler açar.. Bilginize...
Yeni Sayımız