banner851

banner614

YARGI YOLU GÖRÜNDÜ

banner619

7 Haziran Genel Seçimleri için Düzce’den AK Parti Milletvekili Aday Adayı olan fakat aday gösterilmeyince sosyal medyadaki hesabından Düzce halkına hakaret ettiği iddiasıyla Elif Keçeci için yapılan suç duyurusunu değerlendiren Cumhuriyet Başsavcılığı, Keçeci’nin söz konusu paylaşımı nedeniyle yargılanmasına karar verdi.

banner846
Siyaset 01.10.2015, 11:00
5597
YARGI YOLU GÖRÜNDÜ
banner844
7 Haziran seçimleri için AK Parti'ye Düzce'den milletvekili adaylığı için başvuran ancak listeye giremeyince Düzce halkına hakaret ettiği iddia edilen Elif Keçeci için CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, MHP Merkez İlçe Başkanı Aydın Dursun ve Bilal Gülmez isimli vatandaş suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurularını değerlendiren Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı, Keçeci’nin sosyal medya aracılığıyla yaptığı paylaşımı iletişim vasıtalarıyla hakaret kapsamına alarak yargı yolunu açtı. Cumhuriyet Savcısı Burhan Başar imzalı kararda şunlar kaydedildi; “Şüpheli savunmasında söz konusu sosyal paylaşım sitesindeki bu yazıyı kendisinin yazmadığını, atılı suçlamaları kabul etmediğini beyan ettiği, ancak sosyal paylaşım sitesindeki yazılar ve yorumlar incelendiğinde söz konusu paylaşımın yapıldığı saatten yaklaşık 15 saat sonra şüphelinin tekrar yorumlara cevap verdiği , bu yorumlarda söylediği sözün arkasında durduğu, şüphelinin telefonunun 15 saat boyunca bir başkası tarafından kullanılmasının hayatın olağan akışına aykırı olduğu, bu nedenle şüpheli savunmalarına itibar edilemeyeceği, eylemin birden fazla kişiye karşı tek bir eylem ile olması nedeniyle suç olup zincirleme suç hükümlerine tabi olduğu hakaret eyleminin muhatabının  Düzceliler olduğu, ayrıca kendisini Düzceli hisseden herkesin de olabileceği, eylemin iletişim vasıtalarıyla hakaret kapsamında olduğu , şüphelinin üzerine atılı birden fazla kişiye iletişim vasıtasıyla hakaret suçunu işlediği, müştekilerin beyanları, sosyal paylaşım sitesinden alınan çıktılar, şüpheli savunması, nüfus ve sabıka ile tüm soruşturma evrakından anlaşılmakta.”  
Öte yandan Keçeci’nin yargılanmasına 17 Aralık 2015 Perşembe günü Düzce 1. Asliye Ceza mahkemesinde başlanacak. 


Haber:Y.SEVER
Yorumlar (8)
Dzc''ye cevap 6 yıl önce
kardeş akp''nin yerinde olsam kapıdan içeri sokmam diyorsun ama akp içinde (hepsi değil ama) büyük bir kesim bu şekilde düşünüyor. sadece onlar akıllı oldukları için ortalıkta dile getirmiyor.
sukur kı adalet 6 yıl önce
gercekten tanımam etmem ama asagılık ıfadeler halkına yabancı emanetcıler.adalet secme ve secılme hakkını elınden alsın gercı kendınde utanacak bır sıfat yok ama bunları dıye bılmısse.
akp liden 6 yıl önce
adalet mülkün temelidir.suçluysan çek cezanı sonrada terket bu düzceyi.hakaret ettiğin topluluğun arasına nasıl çıkıcan.
özcan 6 yıl önce
Adalet yerini bulacaktır...
ERMAN KOÇAL 6 yıl önce
YÜCE ADALET GEREĞİNİ YAPMALIDIR..
t amcan kurtarir seni 6 yıl önce
Secilince demekki düzceyi temsil etmicektiniz siz t amcamin yaninda olmak istediniz ama düzcelilere hakaret ederek cok yanliş yaptiniz nasil hizmet vericektiniz düzcemize halk iyiki secmemiş sizi
haydi bakalım 6 yıl önce
hep beraber bu zihniyete oy verin !!!
Dzc 6 yıl önce
Bu olaylar dan sonra tekrar aday adayı olmuştu hiç utanmadan ben AKP yerin de olsam bunun kapıdan içeri sokmam bırak aday adaylığını da
17°
parçalı az bulutlu