banner851

banner614

YAZICI: ASLA STATÜKOCU DEĞİLİZ

Mevcut İl Başkanı Mustafa Keskin’in tek aday olarak yeniden il başkanı olduğu AK Parti Düzce İl Kongresi’ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Türkiye'de 90 parti var. Onlardan biri değil, çok farklı bir partiyiz. Özgün bir yerdeyiz. Duruşumuz var. Duruşumuzun merkezinde insan var. Liderimizin durduğu gibi dik dururuz." dedi ve ekledi: “Asla statükocu değiliz; her zaman değişimden ve gelişimden yana olduk ve bu özelliğimizi de icraatlarımızla gösterdik."

banner619
Siyaset 20.01.2021, 10:58
729
YAZICI: ASLA STATÜKOCU DEĞİLİZ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantıyla katıldığı AK Parti Düzce İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi, Bahçeşehir Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, her insanın önemli olduğunu belirterek, salonda bulunanların Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde milletin hukukunu korumak, insanların önündeki engelleri kaldırmak, hayat standardını yükseltmek ve refah seviyesini artırmak amacıyla bir arada olduğunu söyledi.

AK Parti iktidarları döneminde yaşanan gelişmelere değinen Yazıcı, "Öncesiyle bugünü kıyaslayacaksınız. Sağlıkta ne durumdaydık, bugün ne durumdayız? Ulaştırmada neredeydik, bugün neredeyiz? Savunma sanayisinde gücümüz o gün neydi, bugün ne? Ne yapıyoruz ve bunları nasıl yapıyoruz? Sosyal yardımlarda kimsesizler, dezavantajlı gruplar ne durumdaydı, bugün ne durumda? İşte bu fark; AK Parti'nin bu millete sunduğu hizmetlerin bütünüdür, bu hizmet kalitesidir. Bunda hepinizin emeği, katkısı var." diye konuştu.

“Kimliği olan bir partiyiz”

Kongreleri, teşkilatların beşeri kaynağını daha verimli hale getirmek için gerçekleştirdiklerini aktaran Yazıcı, şöyle devam etti:

"Türkiye'de 90 parti var. Onlardan biri değil, çok farklı bir partiyiz. Özgün bir yerdeyiz. Duruşumuz var. Duruşumuzun merkezinde insan var. Liderimizin durduğu gibi dik dururuz. Kimliği olan bir partiyiz. Kimliksiz yanar döner, sağa sola sapar yolunu kaybeder, yol değiştirir. Hafızasını unutur. Bizim kimliğimiz muhafazakar ve demokrattır. Asla unutmayın."

Yazıcı, muhalefet partilerinden birinin genel başkanının kendilerinin de muhafazakar olduğunu söylediğini dile getirerek, "Bunu ifade etmek için söylediği gerekçe şu; 'Çünkü biz değişime karşıyız.' diyor. Bizim muhafazakarlığımız öyle değil. İnsan topluluklarını millet haline getiren bayrak, vatan, devlet, kültürel miras, tarihi geçmiş, inanç değerlerimiz. Bunlar bizim muhafazakarlığımızın kaynaklarıdır. Bunları önemsiyoruz. Asla statükocu değiliz; her zaman değişimden ve gelişimden yana olduk ve bu özelliğimizi de icraatlarımızla gösterdik." ifadelerini kullandı.

“Türkiye'yi ileriye taşımaya var mısınız?"”

Birliğin en büyük güçleri olduğunu vurgulayan Yazıcı, şunları kaydetti:

"Kardeşliğimiz en büyük hazinemiz. Bunu unutmayın. Türkiye önemli bir ülkedir. Türkiye'nin bu önemli durumunu takviye eden, güçlendiren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve onun başında bulunan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki AK Parti icraatlarıdır. İnşallah Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023'te Cumhur İttifakı olarak yeniden milletin huzurunda milletin takdirini ve desteğini alarak Türkiye'yi ileriye taşımaya var mısınız?"

(ÖNCÜ HABER MERKEZİ / AA)

banner844
Yorumlar (6)
halk. 9 ay önce
uzaya 4 şeritli yolu ne zaman yapıyosunuz..Yaparız demiştiniz..
Adnan 9 ay önce
O zaman Ankara gelip Düzce halkını dinlemiyorsa sonucuna da katlanır. Kendinizi ilgilendiren konuları gece konuşup yasa çıkarıyorsunuz. Halkı bir kere dinlediniz mi? Doğruları konuşanları medya çekmez, sizde probaknda dersiniz. Muhalif gibi çamuru at yapılmazsa izi çıkarı iyi bilirsiniz. Ekonomi ne oldu. Kimse birşey diyebiliyor mu. Enflasyon ne oldu. Asgari ücretli maaşını almadan üst üste zamlar geldi. Duyup göreniniz var mı? Beni bu yaştan sonra CHP ye oy verdireceksiniz. Gerisini siz düşünün.
Mmm 9 ay önce
Sayenizde ulke 100 yl geri gitti..
ankara koyunu 9 ay önce
senin getirdiklerin mobing uyguluyor diye duyduk heryerde .Sizinle iş bitti artık..
çöpe asılı ekmekler 9 ay önce
Fakirliği meziyet gösterip kendileri villalarda yaşayanlardan -sana imamhatip tercih ettirip evlatları özel kolejlerde okutanlardan-biyerlere gelmek için senin sırtına binenlerden-cebi dolu gözü aç insanlardan korkacaksın-
çöpden ekmekler gelsin. 9 ay önce
sayenizde fakirler çığ gibi artarken 10 müteahhid yandaşlar dünya zenginler sıralamalarına girdiler..silin milyarlık vergilerini.Sakın halkın başı sayenizde fakirlikden kalkmasın.Ahiret var iyiki.Orda torpil yok yandaşlarada sizede...