banner851

banner614

YENİ BARINAĞIN ADRESİNİ AÇIKLAMADI

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, milletvekili adaylığı döneminde açıkladığı ve kendisine ait bir proje olan “Modern Hayvan Barınağı” projesinin son durumunu paylaştı. Özlü, Orman Bakanlığı’ndan alınacak 3,5 milyon TL ile yapılması planlanan barınağın yerinin beli olduğunu fakat spekülasyon olacağı gerekçesiyle açıklamak istemediğini ifade etti.

banner846
Siyaset 10.04.2017, 11:20 10.04.2017, 11:22
2430
YENİ BARINAĞIN ADRESİNİ AÇIKLAMADI
banner844

Düzce’de sayıları günden güne artan sokak hayvanları konusunda milletvekilli adaylığı döneminde vaad ettiği proje ile çözüm bulunacağını açıklayan Bakan Özlü, projenin somutlaşma aşamasına geldiğini aktardı.

Öncü TV’de ‘Platform’ programına katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce’nin çöp ve başıboş hayvan sorunlarına dair yürütülen çalışmaların son durumunu anlattı.

Spekülasyon olur
Özlü, Düzce’de bir türlü çözüme kavuşturulamayan başıboş sokak hayvanları sorununun çözümü için ilk olarak milletvekili adaylığı döneminde kamuoyuyla paylaştığı modern hayvan barınağı projesindeki çalışmalarda gelinen son noktayı dile getirdi. Özlü, Orman Bakanlığı’ndan barınağın yapımı için 3,5  milyon TL ödenek alınacağını aktararak, barınağın yapılacağı yerin belirlendiğini açıkladı. Özlü, barınağın nereye yapılacağını ise spekülasyon konusu olabileceği gerekçesiyle paylaşmadı.

Yer belli değil alternatifler var
Özlü, Hecinler Köyü’ndeki çöp depolama tesisinin bir daha kullanılmayacağı kararının alınmasının ardından yeni tesis için çalışmaların devam ettiğine değindi. Çöp yakma özelliğine sahip olacak yeni tesisin 18 ayda kurulması planlanırken yer konusunda alternatiflerin bulunduğunu, kesin kararın henüz verilmediğini bildirdi.

Yüzde 90 enerji yüzde 10 kum elde edilecek
Tesisin yapım aşamasındaki 18 aylık süre zarfında Düzce’nin günlük 400 tonluk çöpünün İSKİ tarafından İstanbul’a taşınarak yakılacağını aktaran Özlü, Düzce’de kurulacak yeni tesisin de aynı kriterlere sahip olarak çöpten yüzde 90 oranında enerji ve yüzde 10 kum elde edilerek geri dönüşümünün sağlanacağını kaydetti.

Yorumlar (8)
Semih 4 yıl önce
Açıklamayan tabi sonuçta yandaşlarınızdan birine el verecekseniz biz yine sindiremeyip laf ederiz. Çok fenayız biz cidden.
Adem 4 yıl önce
Anıt park mi yoksa? Sizden ancak bu beklenir. ..
kaynaşlı 4 yıl önce
Kesin kaynaşliya yapilacaktir. Kaynaşliya seçimden seçime geliryolar. Menfaat olmasa kaynaşliyi kimse tanimaz ama kendi ilçeleri ne yatirim yaptirirlar bunların alayı fırıldak
Aa 4 yıl önce
Demek ki yanlış bir şey var ondan açıklanmıyor. Yoksa insan göğsünü gere gere açıklamaz mıydı?
Duzceli 4 yıl önce
bunlarin hepsi secim yatirimi.vaadler vaadler.17 nisandan sonra siZleri goren olacakmi taki bidahi secime kadar..
Ndm 4 yıl önce
Sn. Bakan boşa giden 16 milyon TL ne olacak. Bu zararı yapanlara yansıtılacakmı? Yoksa biz halkın verdiği vergiler boşa hebamı olacak? Herkes devlete verdiği zararın hesabını mahkemede versin...
SÜLEYMAN METE 4 yıl önce
BELEDİYE'DE BİLMEYEN YOK; NEDEN SPEKÜLASYON OLSUN? OLAN OLMUŞ ZATEN...
Chief 4 yıl önce
Doğrudur. Yerli uçak ve otomobil fabrikasının yerini de gevenlik gerekçesiyle açıklamıyorlar zaten...