banner851

banner614

YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU

30 Mart Yerel seçimlerinde Akçakoca Belediyesini kaybettikten sonra istifasını veren ilçe başkanı Nurol Badanoz'un yerine yönetimden Murat Albayrak seçildi.

banner619
Siyaset 09.05.2014, 11:01
247
YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU

30 Mart Yerel Seçimlerinde büyük hüsran yaşayan ve 2009 yılında kazandıkları iki belediyeyi kaybeden CHP’de, istifalarda peş peşe gelmiş önce İl Başkanı Nurettin Türkmen, ardından Akçakoca ilçe başkanı Nurol Badanoz istifa etmişti.


Türkmen’in yerine Kadın Kolları Başkanı Müjgan Çakman’la yola devam kararı alan CHP, Akçakoca ilçe başkanını da seçti. Partinin önünün açılması ve taze kan getirilmesi amacıyla görevden ayrılan Badanoz’un istifasının ardından eski ilçe başkanı Selçuk Yanmaz ve Fikret Albayrak’ın isimleri gündeme geldi. Ancak ilçe başkanlığına oturan isim ilçe yönetiminde bilişim sorumlusu olan Murat Albayrak oldu. Yönetim tarafından alınan karar doğrultusunda Albayrak seçilirken, başkanlık için ismi geçen Selçuk Yanmaz’ın istifasını il başkanlığına verdiği öğrenildi. Yanmaz’ın eski ilçe başkanı Turan Güler ile anlaşmazlığa düştüğü ve bu yüzden istifasını verdiği ancak il başkanlığı tarafından kabul edilmediği öğrenildi.

 

Haber;S.Kaşkır

Yorumlar (0)