banner851

banner614

YENİ BAŞKAN DURSUN AY OLDU!

banner619

Mehmet Keleş’in istifasıyla boşalan Düzce Belediye Başkanlığı için Düzce Belediye Meclisi'nde yapılan seçimde AK Parti Dursun Ay’ı aday gösterirken, MHP aday çıkarmadı. Ay, seçimin ilk iki turunda, meclis üyelerinin üçte ikisinin oyunu alamadığı için başkan seçilemedi. Bunun üzerine, salt çoğunluğun arandığı üçüncü tura geçildi. Üçüncü turda 31 oy kullanıldı. AK Parti'nin adayı Dursun Ay 22 oy aldı. Bu sonuçla, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay oldu. Düzce Belediyesi’nin yeni Başkanı Ay, açıklamasında “Şeffaf, adil ve hızlı olacağız ” dedi. Ay, düzenlenen törende Düzce Belediyesi Birinci Başkanvekili Salih Keskinli’den başkanlık mührünü alarak, görevine başladı. Dursun Ay, tebrikleri de kabul etti.

banner846
Siyaset 06.10.2017, 15:12 07.10.2017, 18:54
8232
banner844
Mehmet Keleş istifasının ardından Düzce Belediye Meclisi, Düzce'nin yeni belediye başkanını düzenlenen seçim ile belirledi. Düzce Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Salih Keskinli'nin başkanlık ettiği seçimde AK Parti'nin adayı Dursun Ay olarak açıklanırken, MHP aday çıkarmadı. AK Parti adayı Dursun Ay, 3. tur oylama sonucunda resmen Düzce'nin yeni belediye başkanı oldu.

Keleş'in mesajını okudu
Saat 15.00’da başlayan başkanlık seçimini her iki parti grubu yakından takip etti. Düzce Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Salih Keskinli'nin başkanlık ettiği oturumda, AK Parti'nin adayı Dursun Ay ile AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin belediye meclis salonuna alkışlar arasında giriş yaptı. AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ile MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz seçimi yan yana takip etti.İlçe belediye başkanlarının da hazır bulunduğu oturum, Keskinli'nin konuşmasıyla başladı.

MHP aday çıkarmadı
Keleş'in mesajını okuyan Keskinli, daha sonra AK Parti ve MHP grup başkanlarına söz verdi. AK Parti, adayını Dursun Ay olarak açıklarken, MHP Grup Başkanı Taner Çakır, aday çıkartmayacaklarını bildirdi.

İlk turda Dursun Ay'a 21 oy
Seçimi yöneten Keskinli ile birinci tur oylaması yapıldı. İkinci oyu Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney kullandı. Kapalı usul yapılan oylamada AK Partili meclis üyelerinin ardından MHP'li üyeler oy kullandı. Oylamanın ilk turunda, Dursun Ay 21 oy alırken, oyların 9'u boş ve 1'i geçersiz sayıldı.2. tur oylama yapıldı
Yasal zorunluluk gereği; yeterli oy sayısına ulaşılamaması nedeniyle seçimde, 2. tur oylamaya geçildi. İkinci tur oylamada da Dursun Ay'a 21 oy alırken, 10 oy boş çıktı.

3. turda seçildi
Üçte iki çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle 3. tur oylamaya geçildi. Oylama sonucunda bu kez 22 oy alan Dursun Ay, Düzce'nin yeni belediye başkanı oldu. Sandıktan 9 oy boş çıktı. Düzce Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Salih Keskinli, seçimin ardından yaptığı konuşmada, Dursun Ay'ın başkan seçildiğini resmen ilan etti.
 
Ay teşekkür konuşması yaptı
Seçim sonrası teşekkür konuşması için kürsüye gelen Ay, şunları söyledi:
“Yüce Rabbim nasip eder ise siz değerli hemşehrilerimizin 2019 yerel seçimlerine kadar hizmetinizde olacağım. Rabbim bu zor ve kutlu görevde beni ve mesai arkadaşlarımızı utandırmasın inşallah. Bu süreçte hepinizin içi rahat olsun. Düzce Belediyesinin gerçek sahipleri Düzceli hemşehrilerimizdir. Bizler sadece ve sadece emanetçileriz. Hiçbir ayrım yapmaksızın Düzce Belediyesi Düzcelilerin hizmetinde olacaktır. Toplumun tüm kesimleri ile gerek muhalefet partilerinden olsun gerek sivil toplum örgütlerinden olsun Belediyemiz her türlü görüş ve öneriye açık olacaktır. Siyasi bir çekişmeden öte Düzce'mizin ali menfaatleri için hep birlikte hareket etmek ortak akıl üretmek temel düsturumuz olacaktır. Her zaman dediğimiz gibi durmak yok yola devam diyeceğiz ve siz aziz milletimizin hizmetkarı olacağız. Sözlerime son verirken Sayın Mehmet Keleş'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor devraldığımız bayrağı daha yükseklere çekmek için çalışacağız çalışacağız çalışacağız....Diyorum.”  

Seçimin sona ermesiyle belediye meclisi oturumu 11 Ekim 2017 günü yeniden düzenlenmek üzere sona erdi. Seçimin ardından yeni belediye başkanı Dursun Ay, tebrikleri kabul etti.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (74)
SONER 4 yıl önce
YAŞASIN CUMAYERİİİİİİİİ
Memur 4 yıl önce
Gelen gideni aratmaz inşAllah.Aratsa da seçenler düşünsün düzceliler düşünsün.
Ülkede hukuk 4 yıl önce
Hukuk garibanlaradır diye bir söz var madem suçlu diye aldınız görevden hesapta sorun.Ak partiler hukuktan muaf mi? Velevki sucu niye görevden aldınız açıklayın.
Dış bakış 4 yıl önce
Sayin dursun bey duzce yaklasin omuru hizmet etmekle gecirmis bir kisilik duzcelilerin haberi olmadigi bir cok konuda hizmet saglamis hizmet yapan kisi ben avrupa da ve istanbul gibi metropol sehirlerde gozlemcilik yapan bir duzceliyim.
Karadağlı Delibalta 4 yıl önce
Halkın seçtiğini görevden almak hangi demokraside var, madem suçlu öyleyse suçunu söyleyin ve adalete teslim edin.İsiniz gücünüz pisliklerinizi örtmek.Garibanın canı çıksın.Bir daha oy yerine havayı alırsınız.
Düzceliler asalaktjr 4 yıl önce
Mavi sakal ben sana soliyim ilk iş audi satılacak en kısa surede. Torpille gelenlerin yerine işi hakkıyla yapanlar alınacak. Daha yeni başkanı tanımayan asalaklar kendi menfaatleri kendi cıkarları olmadıgı için aglamaya devam edebilirler.
Hic bisey degismedi 4 yıl önce
Seçime hiç gerek yoktu herkes çıkar peşinde olmus diğer adayları secmediniz bari biraksaydiniz Salih bey başkanlığı hakkıyla yapardı yine olan vatandaşa oldu
GERÇEK DÜZCELİ 4 yıl önce
DURSUN AY'DAN DÜZCEYE HİÇ BİR FAYDA GELECEĞİNE İNANMIYORUM
NE DEĞİŞTİ. HİÇ MIYMINTI ADAMDAN HİÇ BİR ŞEY OLMAZ.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın