banner851

banner614

YENİ İSİMLER GÜNDEMDE

Ak Parti’de yapılan genel kongrenin ardından yerel seçimlerde gösterilecek başkan adayları gündeme oturdu. Partide genç ve dinamik adaylara öncelik tanınacağı konuşuluyor.

banner619
Siyaset 20.08.2018, 13:16 21.08.2018, 13:20
3010

Bu zamana kadar yeni yapılarla adından söz ettiren AK Parti’de teşkilatta yüzde 45, son seçimde Meclis grubunda yüzde 50, son kongre ile de parti yönetiminde yüzde 60 yenilik yapılmıştı. Değişimi 31 Mart mahalli seçimlerinde mahalli idarelerle noktalayacak olan AK Parti’nin genç dinamik ve tecrübeli isimleri mahalli idareler için aday gösterileceği vurgulanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’ye dönüşü sonrası dile getirdiği ‘metal yorgunluğunu’ aşmak için değişim ve yenilenme 31 Mart mahalli seçimlerinde noktalanacak. Yenilenme sürecinde teşkilatta yüzde 45, son seçimde Meclis grubunda yüzde 50 değişim yaşandı. 24 Haziran milletvekili seçimlerinde 149 isim liste dışı kalmıştı.

Değişimin son halkası 31 Mart yerel seçimleri olacak. AK Parti’nin genç dinamik ve tecrübeli isimleri yerel yönetimler için aday gösterilecek. Mahalli idareler için aday belirleme sürecinde millete karşılığı olmayan isimler yerine yeni isimler belirlenecek. AK Parti kongresi ile başlatılan mahalli seçimler hazırlıkları kapsamında hangi isimlerin değişeceği netleşmiş olacak.Bu süreçte AK Parti Genel Merkezi tarafından mahalli idareler yakından takip edilecek. Başkanların yıllık ve 5 yıllık değerlendirme raporları Başkan Erdoğan’a sunulmak üzere güncel olarak takip ediliyor. Erdoğan’a sunulacak olan raporda belediye verileri, anket sonuçları, seçim sonuçları, belediye başkanı ile ilgili değerlendirmeler, siyasi ve genel değerlendirmeler yar alacak.

Haber: M. AYDIN

banner844
Yorumlar (33)
YIĞILCA ESNAFI 3 yıl önce
Bu başkan değişmezse yığılca belediyesi 2009 de değiştiği gibi tekrar değişir. Halk bunları istemiyor artık
Akp ? 3 yıl önce
Mevcut bütün belediye ve teşkilat başkanları yöneticileri hepsi değişsin.iki dönem yapacakları hakediyorlarsa halk belirlesin teşkilatlar deģil.
Mehmet doğan 3 yıl önce
Öner beyi görmek isteriz tabii takdir allah tan
Cumayerli 3 yıl önce
Mümkünse hatta lütfen Cumayeri Belediye başkanıda değişsin..1 senedir toz çamur yutuyoruz Cumayerinde ilçeden başka herşeye benziyor.Hiç bir şehir düzeni yok yapılaşma yollar çok kötü.Lütfen işi bilen biri Başkan olsun.Mevcut başkan değişmeli...
Düzceli.. 3 yıl önce
Sizin dışınızda herkes olabilir..Seçim kongere, demokrasi şöleni diyorsunuz aday tek, ikinci olmaaaz, taban yoklaması temayül diyorsunuz, 28 inci listeye giriyor, eski vekil il başkanınızın 35 yolsuzluk dosyası ile anlattığı kişi, bir dönem sonra yine aday.. yok sizden olmasın yeter..
DÜZCE SEVDALISI 3 yıl önce
YORUM YAPAN ARKADAŞLARDAN BİRİSİ MUSTAFA TOK DEMİŞ VE HEDEFİ 12 DEN VURMUŞ ÇOOOOK DOĞRU BİR TESPİT.ÇALIŞKAN DÜRÜST İŞİNDEKİ BASARISINI BELEDİYE BAŞKANLIĞINDADA GÖSTERECEĞİNDEN EMİNİM.RANT PEŞİNDE KOŞMAYAN İŞ BAĞLAMA DERDİNDE OLMAYAN BİR BELEDİYE BAŞKANI GÖRMEK İSTİYORUZ ARTIK.MUSTAFA TOK GİBİ DÜZGÜN KARAKTERLİ BİR İNSANA BU DÜZCE NİN ŞİDDETLE İHTİYACI VAR.HANGİ PARTİDEN ADAY OLURSA OLSUN OYUM MUSTAFA TOK undur
ÇANDAN ŞEKERCİ 3 yıl önce
Düzceye düzceyi iyi bilen proje üreten Pröfösor doktor Ayhan Şamandar belediye başkanı olmalı.Eskişehir gibi bir şehir oluruz
Vatandaş 3 yıl önce
İnşAllah bu yenilik düşüncesi cumayeri içinde gecerli olur,kurulduğundan beri Ak partiye oy atıyorum.eğer cumayeri'nde adam akıllı bir aday gösterilmezse bu sefer oy atmam,çoğunluk da böyle düşünüyor.esnaf aday gösterilmesin..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın