banner851

banner614

YENİ SEÇİM… YENİ ‘VAAD’LER…

banner619

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Genel Seçimlerin ardından gündeme gelecek olan yerel seçimler için şimdide telaş başladı. Belediye başkanlığına talip olacaklar ise şimdiden projelerini hazırlamaya başladı.

banner846
Siyaset 25.05.2018, 14:20 25.05.2018, 17:21
1099
banner844

Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli arasında geçen görüşmenin ardından 2019 Kasım’ında yapılması planlanan Cumhurbaşkanı ve Genel Seçimler için erken seçim kararı alınmasının ardından bu tarih 24 Haziran olarak açıklandı.

Bu kararın öncesinde yerel seçim hazırlığı yapan partiler rotasını bir anda genel seçimlere çevirdi. Belediye başkanlığına talip olmayı planlayan adaylar için hazırlıkların başlayacağı tarih de 24 Haziran sonrasına kaldı.

Cumhurbaşkanı ve genel seçimlerin ardından 9 ay kadar kısa bir zamanın kalacağı yerel seçimler için başkanlık koltuğuna talip olan adaylar çalışmalarına hız verecek. Düzce’ye en iyi hizmeti sunma yarışının olacağı seçimler için adaylar projelerini hazırlayarak seçim vaadi olarak vatandaşa sunacak.

2014’te yapılan son yerel seçimlerde Mehmet Keleş’in koltuğa oturduğu ancak istifasının ardından Dursun Ay’ın görevi devraldığı Düzce Belediyesi’ne talip olacak adaylar şimdiden merak konusu olmaya başladı. Henüz aday kıpırdamasının yaşanmadığı Düzce’de genel seçimlerin ardından partilerin yerel seçim hazırlıklarına ara vermeden başlaması bekleniyor.

Öte yandan erken seçim kararının sonrası, Yüksek Seçim Kurulu’ndan gelen açıklama ile daha önce 1 Mart 2019 olarak açıklanan yerel seçim tarihinde herhangi bir değişikliğin olmadığı biliniyor.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (3)
1- 3 yıl önce
Vaadlere gerek yok ceketin fotosu yeterli
Metin 3 yıl önce
İlk genel secim olsaydı ya akp tökezlerdi keleş faciasından sonra hele dünyalığını yaptı sıradaki gelsin ...!!
Aa 3 yıl önce
Hele 2014 vaatleri yapıldı mı? Ne oldu onca vaatler?
19°
hafif yağmur