banner851

banner614

YENİ SİSTEMDE MİLLETVEKİLLERİ ETKİSİZ

24 Haziran seçimleriyle birlikte gelen yeni sistemde milletvekillerine önemli kısıtlamalar geldi. Artık milletvekilleri yaşadıkları illerin sorunlarını meclise taşımakta büyük sıkıntı çekecek. Bu nedenle Düzce’nin tek umudu Bakan Özlü’nün yeniden bakan seçilmesi.

banner619
Siyaset 09.07.2018, 16:24 10.07.2018, 09:25
2640

Meclis’in görev ve yetkileri yeniden düzenleniyor. En çok eleştiri alan düzenlemelerden biri burada karşımıza çıkıyor. Öncelikle, Parlamento’nun ‘Bakanlar Kurulu’nu ve bakanları denetleme yetkisi’ kaldırılıyor. Ayrıca Meclis, Bakanlar Kurulu’na ‘Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarma yetkisi’ vermesiyle ilgili yetkisini de kaybediyor. Bir başka anlatımla Bakanlar Kurulu’nun KHK çıkarması sistemi kalkıyor. Milletvekilleri bakanlardan bilgi taleplerini sadece yazılı olarak gündeme getirebilecekler.

Yani yeni sistemle birlikte eğer Düzce’den bakan çıkmazsa mevcut milletvekilleri Fahri Çakır, Ayşe Keşir ve Ümit Yılmaz Düzce’nin sıkıntılarını meclise taşımakta eskisi gibi etkili olamayacak. Düzce’nin mevcut Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün yeniden kabinede olması beklenirken eğer Düzce’den bakan çıkmazsa ilin önemli sorunlarının çözümü noktasında ciddi sıkıntılar bekleniyor.

Diğer taraftan bu akşam kabinenin oluşması beklenirken bütün Düzce, Bakan Özlü’nün yeniden bakan seçilmesi için gözlerini Ankara’ya çevirdi. Düzce’nin bekleyen önemli sorunları bulunurken yetkileri azalan milletvekillerinin sorunu çözüm noktasında Düzce’den bir bakan çıkması büyük önem taşıyor.  

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (15)
Mhp li 81 3 yıl önce
Duzce barlar sokağı gibi lambalar felan çok guzel harika hizmet var butun yollar cocuk mezari gibi diyidu 1985 te buyuklerimiz heryer ayni ne yaptiniz bld vekiller hepiniz zengin oldunuz insAllah sizede sorusturma yapan cikar
Hatice 3 yıl önce
Şimdiye kadar hangi sorunu tasidilarda şimdi baka n olmadılar diye geçmiş olsun diyorsunuz ağzınıza bir kaşık bal veriyorlar sizde onların duzce için çaba gösterdiğini sanıyorsunuz yada işinize öyle geliyor
Boğaziçili 3 yıl önce
Düzceli Bakana sahip çıktı mı ? hayır? şimdi Düzceli hizmet beklemesin. Düzce hiç hak etmiyor.
Düzceli 3 yıl önce
Geçmiş olsun Düzceliler.Bir 10 yıl daha aynı Düzceye devam.
Aa 3 yıl önce
Yönetimi raporlamayan cezalandı mı?
DüZceli 3 yıl önce
Sn Milletvekillerimiz ne zamandan beri düzcenin sorunlarını meclise taşıdı ki
Serkan 3 yıl önce
Faruk bey listede yok. Geçmiş olsun düzcem.
Duzceli 81x81 3 yıl önce
Millet vekili maaslarini dusursunler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın