banner851

banner614

YEREL YÖNETİMLERE DE DEĞİNDİ

banner619

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Perşembe günü partisinin 24 Haziran için seçim beyannamesini açıklamıştı. Erdoğan, yerel yönetimlere de mali ve manevi olarak destek vereceklerini vurguladı.

banner846
Siyaset 26.05.2018, 10:33 26.05.2018, 16:40
630
banner844

Seçimlere az bir süre kala Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Perşembe günü seçim beyannamesini açıklamıştı. Erdoğan, beyannamede yerel yönetimlere de değinerek şu ifadelere yer verdi;

“Yeni Şehircilik Vizyonu’muz; insan odaklı, doğal kaynaklarını koruyan, iklime duyarlı, enerji etkin, tarihi ve kültürel mirasını gözeten, yöresel ve yatay mimari esaslı, dönüşüm fırsatını değerlendirerek şehirlerimizi afetlere hazır hale getiren, katılımcı, şeffaf, çözüm odaklı, akıllı şehir konseptli, yenilikçi ve özgün ilkeler üzerine inşa edilmiştir. Yeni Şehircilik Vizyonu’muzda; şehirlerimizin planlama ve tasarımı gerçekleştirilirken tarihimizde iz bırakan medeniyetlerin miraslarına, milli ve manevi değerlerimize ve kültürel kodlarımıza sahip çıkacağız. AK Parti olarak, çevre, şehir ve şehir yönetimini birbirini tamamlayan unsurlar olarak görüyoruz. İnsanın ve çevrenin ihtiyaçlarının merkeze alındığı, kültürün, sanatın hayatın vaz geçilmez bir parçası olarak kurgulandığı, medeniyet birikimine sahip çıkan, geliştiren ve yaşatan şehirler olarak görüyoruz. Şehir yönetimi anlayışında merkezi yönetim ile belediyeler arasında sağlıklı bir işbirliği ve koordinasyonu esas almakta, yerel nitelikteki her türlü kamu hizmet sunumunun asıl sorumlusunun yerel yönetimler olması gerektiğini düşünmekteyiz. Önümüzdeki dönemde başta belediyelerimiz olmak üzere yerel yönetimlerin; idari ve mali kapasitelerini geliştirerek, vatandaşlarımıza en yakın ve yerel taleplere en duyarlı hizmet birimleri olarak daha hızlı ve verimli çalışmalarını sağlayacağız. Merkezi standartlar çerçevesinde kamu hizmetlerinin yerinden karşılanması temel ilkemiz olmaya devam edecektir.”

“Belediyelerin mali kaynakları güçlendirilecektir.”
Belediyelere her konuda destek çıkacaklarını da belirten Erdoğan,

“Şehirlerimizi küresel ölçekte birer cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Çünkü şehirlerimiz güçlenirse Türkiye güçlenecek, ekonomimiz güçlenecektir. Şehir estetiği ve şehir silüeti kavramlarını önceleyen anlayışımızı devam ettirerek, insan şehir, şehir tabiat arasındaki dengeyi gözetmeyi sürdüreceğizNasıl şehirlerimizin kalkınması, markalaşması ve Büyük Medeniyet Yolunda yeniden ihya ve inşası için bugüne kadar birçok düzenleme yapıldıysa şimdi de şehirlerimizi dünyayla rekabet edebilir hale getirmek için çalışmalar yapılacaktır. Yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle uyumlu bi- çimde yerel yönetimlerde de önemli reformlar gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda belediye çalışmalarının daha verimli ve etkin bir hale getirilebilmesi için ilk olarak, belediyelerin icrai gücü artırılacaktır. Bu amaçla yerel yönetimlere yeni yetki ve görevler verilecektir. Merkezin görev alanında olan bazı işler yerel yönetimlere devredilecektir. Belediyelerin mali kaynakları güçlendirilecektir. Belediye üst yönetimlerinin (bağlı kuruluşlar dâhil) belediye başkanı ile birlikte göreve gelmesi ve ayrılması sağlanacaktır” ifadelerine yer verdi.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (17)
Doğrucu köylü 3 yıl önce
100 oycu eskiden ülkemin limanları vardı telekomu vardı fabrikaları vardı düzcede arabanı yol kenarına bedava par ediyodun paramızın kıymeti vardı özalla başladı bozulma sımdi zirve yaptı daha sayarım da anlayana sivri sinek saz
Serdar gürler 3 yıl önce
Belediye başkanları ve goygoycuları daha çok soysunlar diyemi halk için bir çivi dahi çakılmıyor .Rabia heykeli , saat kulesi , başıboş tranvay faha yazalımmı!!!
guven 3 yıl önce
altıyuz mılyar doları alırkın dolar 1300 1600 ıdı sımdı odeme zamanı geldı dolar oldu 4700 saltanat yasarkan oh ne ala sımdı dış gucler mı oldu kendınızı kadırın sız a haberı seyredın ekonımede ucuyoz dunyanun en guçlusuyuz ekonamısıyız yalanı hayalerıne devam edın bankalar kıredıyı on gun kessın sokaga cıkacak kımse kalmaz batık artık o guzel ruyadan uyanın artık
nsm 3 yıl önce
sorular: 1- bunlari yapmak icin 16 sene beklemen mi gerekiyordu? 2- bütün güc elindeyken sana engel olan mi vardi ve niye yapmadin bunlari? 3- milletin önüne yem atar gibi niye secim öncesi? 16 sene aldatilmaya tamam, oy icin baska kapiya.
Tuhaf 3 yıl önce
Belediye daha neyimizden vergi alacak acaba onu merak etmeye başladık
Sezgin 3 yıl önce
Reis sen bizi suriyelilere imrenerek bakar ettin her türlü bizden iyi yaşıyorlar markette pazarda benden iyisini alıyorlar oyu da onlardan alırsın artık
GENÇLİK 3 yıl önce
geleceğimizden şüpheliyiz senelerden beri vaatler ama hiç biri tutulmamış artık değişim zamanı bundan sonra size oy yokkkk...
100 oyum erdoğana 3 yıl önce
biz eskileri biliriz.ekonomik krizide biliriz.şimdi döviz üzerinden oynanan dış kaynaklı oyunu da görüyoruz.borsa süper.yatırm süper.ne hikmtse döviz fırlıyor.batı erdoğanı istemiyor.az çok okuyan gören bunu zaten anlar.
sedat a 3 yıl önce
eceviti sevmem.ayrı safta olsa da milli olduğunu düşünürüm.milli adamları bir şekilde içerdeki uşakları vasıtasıyla götürüler.senin ruhun bile duymaz.nasıl gittiklerinin arka planına baktırmazlar.
trolcan a 3 yıl önce
trol değil.yüzdeyüz gerçek beyfendi.siz günübirlik arkaplanı bilmeden gelişen olaylara göre oy veriyorsunuz.oku.anla.geçmiş tarihi oku.yakın tarihi oku.oklar seni biyere çıkaracak.biraz basiretin varsa.ama sanmıyorum.
sedat 3 yıl önce
o zaman ayni dış mihraklar aynı oyunu 2001 krizinde ecevite demi yaptı? onu da mı istemediler?
trolcan 3 yıl önce
helal olsun böyle trol ne gördüm ne duydum...İşinizi güzel yapıyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
açık