banner851

banner614

“YERİ GELİNCE KADIN HAKLARINDA MANGALDA KÜL BIRAKMIYORLAR”

Eski Kültür Bakanı ve CHP Milletvekili Fikri Sağlar’ın bir televizyon kanalında katıldığı bir programda ‘türban’ ile ilgili ifade ettiği cümlelere AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’den çok sert tepki geldi. Keşir, Sağlar’ın sözleri için “Faşist, vesayetçi zihniyetin pusuda beklediğinin göstergesidir. Millet apaçık görüyor, asla bu faşist zihniyet kazanamayacak” ifadelerini kullandı.

banner619
Siyaset 01.01.2021, 10:30 01.01.2021, 10:46
653
“YERİ GELİNCE KADIN HAKLARINDA MANGALDA KÜL BIRAKMIYORLAR”

Eski Kültür Bakanı ve CHP Milletvekili Fikri Sağlar önceki gün katıldığı bir açık oturum programında sarf ettiği sözler toplumun belli bir kesiminin tepkisine neden oldu.

 "Sorun başörtüsü değil, sorun türbandır" diyen Sağlar, "Türban irticai faaliyetlerin, şeriat isteyenlerin üniformasıdır. Başörtüsü yüzyıllar boyunca Anadolu'da bir geleneksel giysidir. Arada fark var. Ben kendimden söylüyorum, yargılandığım zaman türbanlı bir hâkimin karşısına gittiğimde, benim haklarımı koruyacağına, adaleti yerine getirebileceği doğrultusunda kuşkum var. Nitekim de başıma geldi" diye konuşmuştu.

“VESAYETÇİ ZİHNİYETİN PUSUDA BEKLEDİĞİNİN GÖSTERGESİ”

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de Sağlar’ın sözlerine sert şekilde tepki gösterdi.

Keşir, Sağlar’ın açıklamalarını “Bir TV programında CHP'li Fikri Sağlar’ın “türbanlı hakimin adil olacağından kuşkuluyum" ifadesi, faşist, vesayetçi zihniyetin pusuda beklediğinin göstergesidir” diye nitelendirdi.

“YERİ GELİNCE KADIN HAKLARINDA MANGALDA KÜL BIRAKMIYORLAR”

Keşir açıklamasının devamında, “Bu faşist zihniyet, yeri gelince bir de kadın hakları konusunda mangalda kül bırakmıyor. Demokrasi ve insan hakları, siyasetin, kullanışlı malzemesi değildir” ifadelerine yer verdi.

“MİLLET GÖRÜYOR, FAŞİST ZİHNİYET ASLA KAZANAMAYACAK”

“Bu Aziz Türk Milleti, hak savunuculuğunda, sahte ile gerçeği ayıracak ferasettedir” diyen Keşir, “Cumhurbaşkanımız’ın liderliğinde 19 yıldır, kadın hakları başta olmak üzere bu vesayetçi zihniyet ile mücadele ediyoruz. Millet apaçık görüyor, asla bu faşist zihniyet kazanamayacak!” cümleleriyle Sağlar’ı eleştirdi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (12)
Resul sancak 9 ay önce
Sizin partide vitrinlik türbanlı var mı?
Yada usulen bir iki bayan var mı?
nsm 9 ay önce
baska bir basörtülüye vitrin süsü diyenlere de bir sözün var mi acaba? merak ettim cok.
nsm 9 ay önce
acaba birileri de cikip sayin kesir'e vitrin'i yakistieirirsa ne olurdu tahmin edebilen var mi?
YAVUZ0881 9 ay önce
Ne turban ne din isteyen istediği gibi dinini giyimini yaşar lan size ne zahmet siz siyasiler milletin cebine ne giriyor diye kavga ettiğiniz varmı kapezelikten başka bir iş yaptığınız varmı hele iktidar partisi mangalda kül bırakmıyor sanki dinin bekçileri önce bir kendi arkanıza dönüp bakın millet her şeyin farkında
"Aziz Türk Milleti 9 ay önce
CHP'nin dindar kesime olan kini ilk gün ki kadar taze Erdoğan'ın vitrin benzetmesine katılıyorum lakin günümüz İslamcılarının da kendinden olamayan muhafazakar kesime uyguladığı Zulmü İşkenceyi Soykırımı da VİCDANLI BİR BİREY OLARAK görmezden gelemem / GELMEMELİYİZ!
jaccki 9 ay önce
iyi ki turban ve chp varmis ..Kimse trt ye cikan ocalandan dahdan halaylarla inan teroristlerden bahsetmiyor insanin kalbi gozleri bu kadar kör edilir
Vatandaş. 9 ay önce
Bırakın artık şu türbanla siyaset yapmayı.sıkıştıkca türban türban senelerdir hep aynı hikaye.
veysi 9 ay önce
o zaman türbana örtüye laf atan edeb yoksunlarına söz söyle kim çıkardı bu tartışmayı
Esnaf 9 ay önce
Sürekli gündemde tutulan CHP zihniyeti türbana karşı bu haberleri devamlı görüyoruz çok merak ediyorum türbanlı kesim başörtü için ne düşünüyor acaba
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın