banner851

banner614

YILDIZ: “HERKESİ KAMPANYAYA DESTEK VERMEYİ DAVET EDİYORUZ”

Gelecek Partisi İl Başkanı Vildan Tokaliç Yıldız, ülke gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıldız, Türkiye’nin 81 ilinde 'Temiz Siyaset Reformu'nu başlattıklarını ve tüm Düzce halkını bu harekete katılmaya davet ettiklerini söyledi.

banner619
Siyaset 24.05.2021, 18:08 25.05.2021, 14:31
1461

Gelecek Patisi Düzce İl Başkanı Vildan Tokoliç Yıldız, bugün partisinin il binasında basın mensupları ile bir araya geldi. Ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Yıldız, “Hatırlanacağı gibi, 15 Şubat 2021 tarihinde kamuoyu ile paylaştığımız Temiz Siyaset Belgemizde bugün ülkede gittikçe derinleşen bir “otoriter yolsuzluk düzeninin” sistematik bir nitelik kazandığını ifade etmiş ve iktidar başta olmak üzere bütün siyasi partileri ve sivil toplumu bu yozlaşmaya karşı harekete geçmeye çağırmıştık. Son yaşanan gelişmeler ve ortaya atılan iddialar bu otoriter yolsuzluk düzeninin mafyatik ilişkilerle desteklenen ve derinleşen çehresini açık bir şekilde gözler önüne sermiştir.  Siyasi ahlak ve şeffaflık yasası temelinde temiz siyaset reformunu gerçekleştirmek için harekete geçen seçilmiş son başbakanımıza karşı gerçekleştirilen parti-içi kumpasın ve darbenin arka planı ve aktörlerinin kim oldukları bugün çok daha iyi anlaşılmaktadır. Düşük profilli devlet makamları ile ehliyet ve liyakatın yok edildiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ürünü olan mekanizmalar bugünkü çürümüşlüğün, yozlaşmanın ve yolsuzluğun zeminini hazırlamıştır” diye konuştu. 

“Türkiye’nin hukuk devleti olma iddiasına hiç kimsenin inancı kalmayacaktır”

“Bizlerin hukuk devleti ve sosyal adalet yolunda gösterdiğimiz cansiperane çabalara rağmen bugün gelinen nokta 28 Şubat ve 27 Nisan vesayetçilerine ve 15 Temmuz cuntacılarına teslim olmayan Türkiye’nin kaderinin 1990’ların karanlık aktörlerine, mafyatik ilişkilerine, insanların malına mülküne çöken bürokratik oligarşi unsurlarına teslim edilmiş olmasıdır” diyen Yıldız, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Bu sürecin en hazin yönü, bu vahim iddialar karşısında başta Cumhurbaşkanı olmak üzere iktidar cihetinin kabullenici sessizliğidir. Sayın Cumhurbaşkanına tekrar çağrıda bulunuyoruz: eğer iddialar doğru değilse çıkın ve sorumluluk üstlenerek en yakın çalışma arkadaşlarınızı delillerle savunun; eğer bu iddialar doğruysa hukuk devletinin gerektirdiği adımları atın. Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere iktidar sahiplerinin son vahim iddialar karşısındaki suskunluğu bu adımları atma cesaretine ve sorumluluk anlayışına sahip olmadıklarını ortaya koymuştur. Devlet ve devlet adamları; bu kirli, karanlık, gayrımeşru ilişkilerden hesap sormak yerine adeta onun bir parçası gibi hareket ettikçe Türkiye’nin hukuk devleti olma iddiasına hiç kimsenin inancı kalmayacaktır. Aziz Milletimiz, Bu gelişmeler karşısında asla karamsarlığa kapılmayınız. Bizler Gelecek Partisi kadroları olarak bugün saf kalmanın ve temizliğin sembolü olan beyaz gömleklerimizle huzurunuzdayız.” 

“Bütün herkesi Temiz Siyaset Kampanyasına Davet Ediyoruz”

Türkiye’de temiz siyaseti savunan bütün siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına, özgür medyaya ve bütün vatandaşlara “Temiz Siyaset” kampanyalarına destek vermesi çağrısında bulunan Yıldız,   Kritik süreçlerde tarihe ağırlığını koyan değerli halkımızın feraset ve vicdanına güvenerek diyoruz ki;  Bir tuğla da sen çek.  Otoriter yolsuzluk düzeninden çekilerek temiz siyasete dayalı demokratik hukuk düzenine konulacak her tuğla ile Temiz Siyaset Gelecek! Temiz Yönetim Gelecek! Temiz Eller Gelecek! Devlet çetelerden ve paralel yapılardan temizlenecek.”

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (7)
Her şeyi bilen Vatandaş 4 ay önce
Sayın YILDIZ öncelikle sende geçmişine dön bir bak 2016 yılı nisan ayına bir geri dön Düzce’de gazete sayfalarına boy boy manşet yapılan 5 milyon’luk dolandırıcılık hikayesine hani seninde en son bağımsız denetçisi olduğun, Trilyonlarca lira vergi kaçıran şirket lehine bilirkişilik yaptın onları aklamaya çalıştın sırf bağımsız denetçiliğini alabilmek için ve eski eşinin işyeri olduğu için. Hani diyosun ya partimizin genel ilkesi ve hiç bir şekilde taviz vermediğimiz tek şartımız herhangi bir yolsuzluğa bulaşmamış temiz kişileri aramıza alıyoruz diye o zaman önce kendinden başla elemeye sende çok iyi biliyosun senin o çanak tuttuğun firmaya 200 trilyon vergi kaçakçılığı cezası geldi maliyeden. o haksız yere 5 milyon zimmetle suçladıkları şirket çalışanın maliyeye ihbar etmesi ile incelenmesi üzerine 200 trilyon ceza yediler tüm malvarlıklarına kamu haczi kondu. Sırf bu çalışanlarının maliyeye ihbar edeceğini anladıklarından hakkında sırf şirketin imza yetkilisi olması sebebiyle kendi pisliklerini o kadına atmaya çalıştılar hadi bakalım 5 milyon Tl ile haksız yere iftira attığınız o kadınmı hırsız yoksa o kadının maliyeye ihbarı üzerine 200 trilyon vergi kaçakçılığı cezası yiyen o senin çanak tuttuğun şirketmi hırsız. Kadının sırf maliye ye şikayet edeceğini anladıklarından hakkında gerçek dışı iddialarla suçladılar ve sende o şirket lehine tutanak tuttun demedinki yahu bu şirketin Tam tasdik sözleşmeli yeminli mali müşaviri var bir çalışanın böyle bir şey yapması imkansız çünkü o şirketin YMM si de o kaçakçılık eylemlerinin içinde üstelik eski vergi müfettişi Nerden ne vergi kaçırabileceklerini iyi biliyolar Sende onları aklayıp paklamaya çalıştın şimdi anladığım kadarıyla büyük bir mutasyona uğrayıp tövbe etmişsin bütün ardındaki günahların silinmiş temiz olmuşsun üstelik o kadar temiz olmuşsun ki seni Partinin il başkanı yapmışlar çok yazık ama bekleyin o haksız yete suçladığınız o kadın dava sonuçlarınının hepsinini tek tek paylaşacak hepinizin ipliğini pazara çıkaracak
esnaf 4 ay önce
TEMİZ SİYASETMİŞ KURGU SİYASETİ
Ahmet hakan 4 ay önce
Önce siz başlayın genel başkanınızı yollayın bizde size agerin diyelim utanmadan cıkıp bide kanpanya yapıyosunuz
Ahmet hakan 4 ay önce
İyide be ablacım sizin genel başkanınız kirli siyasetiniz nasıl temiz olsun
vatandaş 4 ay önce
temiz siyaset mi BU ÜLKEDE ONCA BANKA HORTUMLANDI GÖZ GÖRE GÖRE KİMSE YARGLANMADI ADAMLAR GEZİYOR ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK OZAMAN Kİ TEMİZ SİYASETTEN Mİ OZAMAN NERDEYDINIZ ŞİMDİ BİRİSİ KEMİK ATTI ORTAYA KEMİĞİN SAHİBİ ZAN ALTINDA KALANLARDAN ÇOK
ÖNER 4 ay önce
Doğru diyosun aziz milletimiz karanlık adamlarla oluşturduğunuz partinizi çok iyi tanıyor memleketi karıştırmak için uğrasan parti lideriniz asla muvaffak olamayacaktır.
ÖNER 4 ay önce
Senin başkanın temiz mi ingilizlerin ajanı siz ne kadar temizsinizde cumhuru reisten açıklama bekliyosunuz siz kimsiniz ki bu memlekette bir çiviniz çakılı mı ? akpartinin çöplüğünden doğmaya çalışan atık partisi