banner851

banner614

YILMAZ PAZARCILARIN SIKINTILARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

banner619

Milliyetçi hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, pandemi döneminde pazarcı esnafının yaşadığı sıkıntıları Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı. Yılmaz meclis kürsüsünden, zincir marketlere sağlanan imkânların, pazarcı esnafına da sağlanması gerektiğini belirtti.

banner846
Siyaset 01.04.2021, 16:30 01.04.2021, 19:12
1010
banner844

Düzce’nin sorunlarını sık sık Meclis gündemine taşıyan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, bu kez pandemi döneminde zor günler geçiren pazarcı esnaflarının sorunlarını dile getirdi. Pazarcıların sorunları ile ilgili, gündem dışı söz alan Vekil Yılmaz, hafta sonları getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının en çok pazarcı esnaflarını etkileyeceğini kaydetti.

Zincir marketlere sağlanan imkanların pazarcı esnafına da sağlanması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, şu şekilde konuştu:

“Son günlerde artan hastalık vakaları yeni tedbirler uygulanmasını mecburi hale getirmiştir. buna bağlı olarak hafta sonu kısıtlamaları geri gelmiş ve sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlamıştır. Sokağa çıkma yasağıyla beraber pazarcıların hafta sonu pazarlarda faaliyet göstermesi yasaklanmıştır. Ancak zincir marketlere bu yasak uygulanmayarak halkın gıda ihtiyaçlarını sağlaması yönünde eski uygulamaya geri dönülmüştür. Pandemi döneminde zor günler geçiren pazarcı esnafı bu kararla beraber artık nefes alamaz hale gelecektir. Zincir marketlere sağlanan imkan pazarcıların en azından gıda sektöründe faaliyet gösterenlerinin tezgahlarını açması sağlanmalıdır. Böylece pazarcı esnafımızın işlerine devam etmesine imkan sağlanacak ve marketlerle yaşadıkları haksız rekabetin bir nebze olsun önüne geçilecektir.”

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (2)
Pazarcı 4 ay önce
Allah razı olsun vekilim sizden verdigim oy helal hoş olsun
CAN 4 ay önce
pazarcilarda fiyatlari sisirmesin temiz olsun