banner851

banner614

YILMAZ TBMM’YE KANUN TEKLİFİ SUNDU

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, belediye teşkilatı olan yerleşim yerlerine içme, kullanma ve endüstri suyu temini hakkındaki kanunda değişiklik yapılması için TBMM’ye kanun teklifi sundu. Yılmaz’ın sunduğu kanun teklifinde Düzce, İSKİ su havzasında bulunan Melen çayı için söz sahibi olabilecek.

banner846
Siyaset 10.03.2020, 17:39
2958
YILMAZ TBMM’YE KANUN TEKLİFİ SUNDU
banner844
banner785

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na  belediye  teşkilatı olan yerleşim yerlerine içme, kullanma ve endüstri suyu temini hakkındaki kanunda değişiklik yapılması için  TBMM’ye teklif sundu.

Yılmaz’ın sunduğu teklifte, kendi sınırları dışındaki bir alanı su sağlamak amacıyla içme ve kullanma suyu havzası ilan eden büyükşehir belediyesi;  su havzası ilan edilen bölgelerde bulunan belediye, belde, köy, mezra gibi yerleşim birimlerinin su, kanalizasyon, arıtma tesisi, çöp depolama alanı gibi su kaynaklarının kirlenmesini önleyen alt yapı tesislerinin yapımını ve işletmesini yapacak.

İlgili kanun teklifinde, içme ve kullanma suyu havzası ilan edilen bölgelerde bulunan belediye, belde, köy, mezra gibi yerleşim birimlerinde yapılacak ve işletilecek tesislerin yapımı ve işletilmesi için su temin eden ilgili büyükşehir belediyeleri su havzasının bulunduğu büyükşehir belediyesi veya il özel idaresiyle yapılacak protokolle yapımının ve işletilmesinin bedellerini ödeyecek.

Bu kanunla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Düzce İl Özel İdaresi protokol yapabilecek, suların bulunduğu iller de bu sular ile ilgili inisiyatif sahibi olabilecekler.

Yorumlar (9)
Ahmet Aycan-Antalya 1 yıl önce
Düzce vekiline sahip çık ve kıymetini bil.Düzceye ne kazandırabilirim diye çalışan biri Düzcenin adı na ne eksiği varsa her platformda dile getirip bir şeyler kazandırmaya çalışıyor.Düzceli değilim ama fahri Düzceliyim.
zafer 1 yıl önce
karslıoğlunun intikamı böylece alınmış oldu
Ekrem 1 yıl önce
Helal olsun vekil dediğin böyle memleketi ve şehri için çalışır
hamza 1 yıl önce
sen varya adam gibi adamsin duzce nin duzce halkinin tek sesi sana sov yapiyor diyenler vatana duzceye ihanet eder bu kadar net utansinlar hallerinden
seçmen 1 yıl önce
bizim düzce de bir iki vekil daha vardı bildiğimiz kadarıyla, onlar halen görevdemi acaba, görevde iseler hangi hizmetlerle ilgilenmektedirler? merak ettikte.
EMİN AKIN 1 yıl önce
TEŞEKKÜRLER SAYIN VEKİLİM AYNI SORUN BENİM KÖYÜMDE MEVCUT SU BENİM KÖYÜMDE ÇIKIYOR TAPULU TARLALARIMIZDAN GEÇTİ BİR BEDEL ÖDENMEDİ O YETMİYOMUŞ GİBİ SU HATTINI YAPAN FİRMA KANALLARI KAPAMADI DEPOLAR SU KACIRIYOR ARAZİ CAMUR İÇİNDE KAYNAŞLI BELEDİYE SUYUMUZU İÇİYOR SUYUMUZDAN ÜÇRET ALINIYOR YANGIN VANALARI KACIRIYOR HEREVE SAAT TAKILDI HERŞEY YARIMYAMALAK ÇAMUR İÇİNDEYİZ SAYGILAR SELAMLAR DARIYERİ HASANBEY KÖYÜ DİP MAHALLESİ KAYNAŞLI-DÜZCE
Düzceli 1 yıl önce
Ne kanun teklifi, İSKİ kanununda, yönetmeliklerin ve taahhütlerini hepsi var, bu güne kadar hangi ihanet şebekeleri iskinin taahhütlerini yerine getirmesini engelledi. Önce hainlerden hesap sorun, tabi yerse.
ADALET.. 1 yıl önce
15 yıldır niye bu kanun değişikliği yapılmak istenmedi..Büyükşehir rakip partiye geçince mi aklınıza geldi... Adalet böyle olmamalı. karşı düşencede olan yönetimleri zora sokmak için adalette değişiklik yapılmamalı.. Vatandaş için yapılmalı. 20 yıldır yapılmayan şimdi yapılmak isteniyorsa demek ki Düzce halkı için yapılmıyor bu.. İyice insanları kendinizden soğutuyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
açık