banner851

banner955

ZEYTİNLİK DÜZENLEMESİNDE GERİ ADIM!

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'nin gündeminde önemli bir yer tutan zeytinlik alanları ilgilendiren düzenleme sanayi üretim reformunun, tasarıdan çıkarılacağı bildirildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Üretim Reform Paketimizde yer alan ve yanlış şekilde tartışılan zeytin alanları ile ilgili maddeyi tasarıdan çıkarttık” dedi.

Siyaset 13.06.2017, 17:43 13.06.2017, 18:11
1590

Kamuoyunda haftalardır tartışılan "zeytinliklerin sanayileşmeye açılmasına olanak sağlayan madde" Sanayi Komisyonu'nda bugün yapılan görüşme sonrası yasa tasarısından çıkarıldı. Üretim Reform Paketi’nde yer alan, ancak tepkiler üzerine komisyona geri çekilen zeytinliklere ilişkin madde, 3 partinin ortak önergesiyle tasarı metninden çıkartıldı.

Zeytinlik sahaları içinde ve bu sahalara en az 3 kilometre mesafede zeytinyağı fabrikası hariç zeytinliklerin gelişmesine mani olacak hiçbir tesis kurulamamasına ilişkin madde değiştirilmemiş oldu.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü zeytinle ilgili maddenin tasarıdan 3 partinin anlaşarak çıkarılması üzerine komisyonda bir konuşma yaptı.
Bu düzenlemenin 7 defa Meclis'e geldiğini anımsatan Özlü, "Sayın vekiller reddetmekle sorun çözülmüyor. Zeytinlik sahalarla ilgili bir tanımın yapılmasına, buralarla ilgili bir yapılanmaya siz ne derseniz deyin bir ihtiyaç var. Bu ihtiyaç giderilmedikçe 7 defa da, 17 defa da 27 defa da bu düzenleme Meclis'e gelebilir. Dünya dönmüyor deseniz de dönüyor" dedi.(Kaynak: Mynet)


 

Yorumlar (10)
asabi 5 yıl önce
Çok merak ediyorum; insanın gözünün içine baka baka yüzleri kızarmadan yalan söylemeyi nereden öğrendiler! Öğretmenleri kim?
vatandaş 5 yıl önce
Size tavsiyem ege de iki gün geçirin. Özellikle zeytin ile geçinenleri dinleyin. Zeytinin öyküsünü iyice özümseyin. Zeytin'i fındık ile karıştırmayın sayın bakan. Tasarıdan çekilmesine rağmen hala geri gelebilir demeniz düşündürücü.
anlamıyorum 5 yıl önce
Ne kadar gereksiz işlerle uğraşıyorsun senin dalin bilim sanayi git fabrika kurdut işçi aldırt bunlara yönel düzceliyim diye sahip çıkacak değilim işini yap yeter
Suat demirpençeler 5 yıl önce
Zeytin kararı güzel bide idam kararı alsanız sayın bakanım görevinizde başarıların devamı olsun inşAllah
poyraz 5 yıl önce
Sayın Bakanım Düzce ye Büyük Yatırım Yaplacak mı.
Serdar gurler 5 yıl önce
Sayın bakan senin çiftçiyle tarimla ne işin var bilim sanayi üretim yeni pazarlar fabrikalar sanayileşme dünyaya açılma sagolda duzceden dışarı çıktığın yok bari keleşin seyahatlerine eşlik et baksana düzcede olmayan herşey ayaklar altına serildi
Ilket 5 yıl önce
Herkes kendi ekmeği ni kovaliyor hadi duzcede fındığı o statüye al
Ahmet 5 yıl önce
Düzcenin bir bakanı var sahip çıkın karalamayın.bi işi beceremiyormuş gibi yansıtmayın lütfen
berk 5 yıl önce
Ankara kulislerinde gidici bakanlar listesinde,bilgilerinize.....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız