banner851

banner955

ZİLLET İTTİFAKI ÖRGÜTÜ SİYASALLAŞTIRMAK İÇİN KULUÇKA GÖREVİ GÖRÜYOR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli terör örgütleri üzerinden sert sözlerle Millet İttifakına yüklendi. Bahçeli, "Maalesef zillet ittifakı PKK’nın kanlı ve kahredici istikametindedir” dedi ve ekledi: “Bunun yanında FETÖ de ahtapot gibi bu ittifakı sarmış, uyuşturmuş, akıl ve siyasetine ambargo koymuştur."

Siyaset 12.08.2022, 00:05 12.08.2022, 00:12
2134
ZİLLET İTTİFAKI ÖRGÜTÜ SİYASALLAŞTIRMAK İÇİN KULUÇKA GÖREVİ GÖRÜYOR”
banner1032

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedefinde, muhalefet partilerinin oluşturduğu Millet İttifakı vardı. Millet İttifakının Türkiye’deki bölücü terör örgütleri ile işbirliği yaptığını savunan Bahçeli yaptığı yaptığı yazılı açıklamasında "Görülen ve görücüye çıkarılan yakıcı gerçek şudur ki, FETÖ'yü siyasallaştırmak için zillet ittifakı aynı zamanda kuluçka, aynı zamanda kundak işlevi görmektedir. Ve bütün amiller, bütün ameller buna işaret etmektedir. Terör örgütü olan Gülen hareketi zillet ittifakını taşıyıcı beden olarak kullanırken, buna karşılık hiçbir itiraz veya aykırı ses bugüne kadar duyulmuş değildir" ifadelerini kullandı.

MHP Lideri Bahçeli'nin açıklaması şu şekilde:

"Zillet ittifakı bünyesinde tecessüm ve temerküz eden, adeta iftira ve ihanet cephesine dönüşen irili ufaklı partilerin Türkiye aleyhine estirdikleri yalan rüzgarı kendilerini zora sokacak bir fırtına halini almıştır. Türk siyaset hayatının bu tip ve böylesi bir yozlaşma akımına kapılan partileri daha fazla taşıma imkanı, daha fazla hazmetme ihtimali eşyanın tabiatına aykırı olduğu gibi; akıl, ahlak ve milli irade ölçülerine de bütünüyle terstir. Türkiye'yle hesaplaşmak için sıraya girmiş iç ve dış mihrakların hem ümit kapısı olan hem de bunlarla derin bir ünsiyet bağı oluşturan zillet partilerinin demokrasi güvenliğimizi her mevziden tehdit ettiği kristalize bir gerçektir. CHP Genel Başkanı'nın aleni bir şekilde devlete saldırması, çürüdüğünü pervasızca iddia etmesi, bununla da yetinmeyip Erzurum ziyaretinden hemen sonra koşa koşa Şırnak Uludere'yi ziyaret edip kabuk bağlamış yaraları açmaya çalışması su katılmamış bir provokatörlüktür.

Kılıçdaroğlu'na Roboski tepkisi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şırnak Uludere’ye gerçekleştirdiği ziyaretini, “Kabuk bağlamış yaraları açmaya çalışması su katılmamış bir provokatörlüktür.”  sözleri ile eleştiren Bahçeli, “CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Üstelik Türkiye Cumhuriyeti'nde "Roboski" diye bir yerleşim yeri olmamasına rağmen, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu seslendiren Kılıçdaroğlu bir kez daha yaş tahtaya basmıştır.Şırnak'ın Uludere ilçesinin Ortasu Köyü'nde 28 Aralık 2011 tarihinde yaşanan müessif hadisenin üzerinden geçen 11 yıl sonra helalleşme maskesi altında bölücü tezlere destek vermek, terör örgütünün değirmenine su taşımak aymazlık ve tabansızlıktır. Kılıçdaroğlu özellikle şunu bilmelidir ki, Türkiye'de "Roboski" diye bir yer yoktur, olmamıştır, olmayacaktır. Roboski tanımlaması, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kast etmek, taş koymak, pusu kurmak, ateş açmak, bölücülüğe hizmet etmektir. Kılıçdaroğlu Kürt kökenli kardeşlerimi istismar çemberine alarak hissiyatlarını kanatmayı siyaset zannedecek kadar art niyetli, heveslerini kaşımayı helalleşme adıyla tevil edecek kadar da izansız ve kalpsizdir. Uludere'den Roboski, Türkiye'den de Kürdistan çıkarmayı düşleyen kim olursa olsun akıbeti felakettir, bu çerçevede yanlış hesap yüklü bir maliyetle Türk milletinin kutlu iradesine çarpıp bölücü ittifakın tepesine binecektir. Türkiye'nin her başarısı, her milli kazancı, yüreklerimizi sevince boğan her atılımı CHP başta olmak üzere, zillet ittifakının diğer ortaklarında derin ve tedavisi imkansız hayal kırıklıklarına neden olmaktadır.” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (9)
Sadettin Candan 2 ay önce
Sizi dinleyen kalmadı. Dün sövdüklerinizle kol kola girdiniz.
Kime ne anlatırsanız da kabul görmüyor. Yolun sonu geldi. byby
Madur 2 ay önce
Yahu bu sınav sorularını tarikatlara verenler neoluyo sayın Bahçeli ulan m h p yi bitirdin şimdide ülkenin peşindesin gir artık mezarına da ülke huzura kavuşsun
cash81 2 ay önce
senin içinde tuğrul türkeş ajan demişti
Mep Out. 2 ay önce
Ne kadar gereksiz bi konusma..Akepeden hesap sormazsam nagmerdim diyodun..Baston oldun..Önlerindr kalkannoldun..mehepe vizyonsuz bi bitik parti oldu..bitik mehepe
sakal 2 ay önce
Allah akıl fikir versin ne diyelim milletin aklıyla dalga geçiyorlar hala
Vatandaş 2 ay önce
Kimlerle kol kola geziyosun ona baktınmı hiç bahçeli? Fetönün uşaklarıyla çok iyi anlaşıyordunuz aklı olan herkes hatırlar. Megri megri diye şarkılar söylediler gıkınız çıkmadı. Yaşlandınız artık siyaseti bırakın..
Düzceli Vatandaş 2 ay önce
Seninde iktidar olmak gibi niyetin yok zaten ak partinin yedek lastiği oldun MHP
Başkan 2 ay önce
Siz terör örgütü diyorsunuz.Pekala neden Türk milletini kendi silahı ile vuran o askerleri idam etmiyorsunuz.Bu millete yaptığınız en büyük ayıp.Daha düne kadar meydanlarda apoyu asacam diye urgan ipi atıyordun neden yıllardır bakıyorsunuz çıkar idamı as.Siz sadece görüntü olsun koltukta kalalım savaşı veriyorsunuz.Türk milleti bunları hak etmiyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
parçalı bulutlu