banner851

banner614

ZORLU: SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ŞART!

banner619

Saadet Partisi Düzce 1.Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Zorlu, Öncü TV’de katıldığı 24 Haziran’a Doğru Programı’nda Saadet Partisi’nden AK Parti’ye gittiği iddia edilen seçmenin geri geleceğini belirterek, “Düzce’nin muhalif bir milletvekiline ihtiyacı var, böylece Düzce’nin sorunlarının ortaya çıkması daha kolay olur” dedi.

banner846
Siyaset 30.05.2018, 17:27 30.05.2018, 17:29
1547
ZORLU: SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ŞART!
banner844

Türkiye, yeni Cumhurbaşkanını ve Milletvekillerini seçmek için 24 Haziran'da sandık başına gidiyor. Siyasi partilerin 1.sıra adaylarının konuşacağı ve seçim nabzının tutulacağı 24 Haziran’a Doğru Programı’nın da ilk konuğu Saadet Partisi Düzce 1.Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Zorlu oldu.

“Muhalif bir vekil olursa bu sorunların ortaya çıkması daha kolay olur”
“Bizde görev istenmez verilir” diyerek milletvekilliğine talip olmadığını kendisine bu görevin genel merkez tarafından verildiğini kaydeden Zorlu, Düzce’nin sorunlarını da şöyle sıraladı:

“Düzce depremden bu yana toparlanamadı. Yalova 6 ayda toparlandı. Düzce halen toparlanamadı. Düzce iktidar partisine 3 milletvekili veriyor. Düzce’miz bir tane de muhalefetten en azından bir vekil çıkarsa eksiklerin ortaya çıkarılması daha kolay olur.

Yapılan çalışmalarda halkın mutlu edilmesi gerekiyor. Otobüs terminalinin yapıldı yer bana göre çok yanlış. Düzce’nin halen bir otoban bağlantı yolu yok. Organize sanayi bölgelerinin otobana bağlantılarının olması gerekiyor. Akçakoca’nın 25 yıldır sahil yolu bir türlü toparlanamadı. Akçakoca OSB’nin tabelası takıldı 4 senedir ne olduğu belli değil. Düzce’nin 300 yataklı devlet hastanesi tamamlandı ama sorunları halen devam ediyor. Çarpık kentleşme devam ediyor. Her yer betonlaşıyor. Türkiye 15 senedir inşaata dayanan ekonomiye dayanıyor. 25 sene sonra bu binaları sökmeye çalışacağız. Çünkü aç kalınca başka çaremiz kalmayacak. En önemli su rezervimizi İstanbul’a veriyoruz. Düzce ilerde su sıkıntısı da çekebilir. Yığılca yolu 2011’de bu yana halen tamamlanamadı. Akçakoca Devlet Hastanesi’nde bir kalp doktoru yok. Gelen doktor durmuyor gidiyor. Akçakoca Koçullu Köyü’ne yapılan su arıtma tesisi halen yapılmadı. Akçakoca için çok önemli.”“Borçlardan kurtulmak için acilen üretim ekonomisine dönmemiz gerekiyor”
Türkiye’nin ekonomik darboğazda olduğuna dikkat çeken Zorlu şöyle konuştu:

“IMF’nin borcunu sıfırladık. 460 milyar dolar dış borç ne olacak? Bu 2002 yılında 120 milyar dolar civarındaydı. Bu kadar satıp özelleştiriyor rakamın azalması gerekirken çıkıyor. Türkiye ani duruş noktasına gelmek üzere. İflas eden Venezüella’nın arkasında hemen biz varız. Türkiye sıcak para bulamazsa ani duruş yaşayabilir. Bunun için üretmemiz gerekiyor. Bizim Genel Başkanımız ne diyor başa gelirsek yatırımları durduracağız. Bu borçlardan kurtulmak için acilen üretim ekonomisine dönmemiz gerekiyor. Halkımız teveccüh ederse bunları gerçekleştireceğiz.”

Seçimlere 4’lü ittifakın bir parçası olarak girecek olan Saadet Partisi’nin tek amacının baraj sorununu ortadan kaldırmak olduğunu söyleyen Zorlu, “Bu ittifak sadece baraj ittifakıdır. Başka hiçbir amacı yoktur. Biz burada Saadet Partisi ismi ile giriyor diğer partiler de öyle. Bu seçmenler kendi partilerine oy verecek. İttifak barajı geçtiğinde bütün partiler barajı geçmiş oluyor ve milletvekili çıkarabiliyor. Bu yüzden bu ittifakı yapmak zorunda kaldık” dedi.

“Bu seçimlerde bir sürpriz bekliyorum”
“Saadet Partisi’nden AK Parti’ye giden seçmenin geri döneceğine inanıyorum” diyen Zorlu, şunları kaydetti:
“Bugüne kadar 3’te 3 vekil çıkardılar. Muhalefetten bir vekil olmayınca bu sorunların dile getirilmesi yavaş kalıyor. Bir muhalefet vekili olsa diğer vekilleri de çalıştırır. Bu seçimlerde bir sürpriz bekliyorum. Bunun bizim açımızdan olmasını da umut ediyorum.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (12)
Aldatılmış taşeron 3 yıl önce
Şu duzce mizde bi on yıl geçse dahi bile patinaj çektirmeye mahkum olup hiç bir zaman da sınıf atlama pozisyonuna erişemez oluruz o yüzden de muhakkak muhalefetten milletvekili şart olmuştur başka çıkar yolumuz yoktur NOKTA...
Hecinler 3 yıl önce
Mahmut tanal sahip çıktı da naptınız futbol takımı tutar gibi parti tutulmaz ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol düzceli bi karar vermeli yoksa sürekli ağlar durur
No Matter 3 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum Düzce nin muhalif bir vekile ihtiyacı var CHP olur MHP olur ama Düzce nin gelişmişliği açısından bu şart.Allah aşkına Ayşe Keşir den Fevai Arslan dan Düzce ye ne katkı gördünüz hizmet açısından ben Koyu hiçbir parti taraftarı değilim sadece Düzce için bunun daha hayırlı olacağını düşünüyorum sırf partizanlık yapıp AKP ye oy atıyosunuz düşünmeden ezbere.
Tarafsız taraf 3 yıl önce
Muhalif bir vekile ihtiyaç vardır bu da MHP olacaktır
NEDEN 3 yıl önce
DÜZCENİN KESİNLİKLE VEKİL İHTİYACI VAR DOGRUDUR AMA BİZM VEK İL ETTİKLERİMİZ DÜZCEYE VEKİLLİK YAPMADI DÜZCENİN AKP HARİC MHP VE BBP VEKİLLERİNE İHTİYACIMIZ VAR YERELDEDE X PARTİDEN BAŞKAN İHTİYACIMIZ VAR YETER ARTIK ALTAKKE VERKÜLAH ALİ CENGİZ OYUNLARI
Doğrucu köylü 3 yıl önce
Ne kadar meraklışınız şehzadeleri başa çıkarmaya baba bilgilidir de oğlu deyildir napacaz hatır için mi sahip çıkacaz aile şirketimi bu arada idare edilsin ülke elden gidiyo siz fatih erbakan diyosunuz
Can 3 yıl önce
Hangi parti olduğu önemli değil,kesinlikle bir muhalif vekile ihtiyaç var,bizim adımıza hesap soracak bir vekil.
ottoman 3 yıl önce
erbakan rahmetli oldu misyon sona erdi artık iktidar sizin için hayalden öte olmayacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
açık