Son birkaç güne kadar 20 derecenin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları Düzce’de henüz yaprak dökümünü bile tamamlamayan ağaçları yeniden çiçeklendirdi. Son yılların en sıcak sonbaharını geçiren kentte yaşanan durum vatandaşları şaşkına çevirdi.

Yaprakları dökülmeden yeniden çiçek açtı

Beyköy beldesinde bir erik ağacı henüz yaprakları üzerindeyken, bir taflan ağacı yaz aylarında oluşan meyveleri dalında dururken tomurcuklar oluşturarak yeniden çiçek açtı.

HEDEF; 23 NİSAN’DA ÇİFTE BAYRAM HEDEF; 23 NİSAN’DA ÇİFTE BAYRAM

20 kilometre ötesi ise beyaza büründü

Kentin alçak kesimlerinde bunlar yaşarken yüksek kesimler ise beyaza büründü. Yılın ilk kar yağışının yaşandığı, doğal güzellikleriyle ülke çapında ünü olan Odayeri Yaylası beyaza büründü. Yalnızca 20 kilometre mesafede kaydedilen iki farklı manzara iklim değişikliğinin geldiği boyutu a gözler önüne serdi.

Yeni hafta yağışsız başlayacak

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava raporuna göre Düzce’de yeni hafta yağışsız ve hava sıcaklıklarında yükselişle başlayacak. Çarşamba gününden itibarense yeni bir yağışlı hava dalgasının kentte etkili olması bekleniyor. Aynı gün termometreler kentte 19 dereceyi görecek.