Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Bakan Faruk Özlü koordinesinde başlatılan ve aralarında Düzce’nin de bulunduğu 10 pilot ilde merkezde kalan sanayi sitelerinin şehir dışına taşınmasını hedefleyen kentsel dönüşüm projesine yönelik hala tek kazmanın vurulmadığı Düzce’de, Vali Zülkif Dağlı çalışmaların hızlanacağı müjdesini verdi.

Bugün Düzce Valiliği Makam Toplantı Salonu’nda Vali Zülkif Dağlı başkanlığında “Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm” hakkında gerçekleştirilen toplantıya Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve ilgili kurum müdürleri de katıldı.

“Günden güne vakit kaybediyoruz”
Toplantının içeriğine ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Vali Dağlı, “Biz günden güne vakit kaybediyoruz. Bununla ilgili son durum ne, ne yaptık, planlamamızı nasıl yaptık, milli emlak, sanayi kooperatifi, belediyemiz bu işin neresinde olacak ve önceki taşınacak sanayi sitesi kooperatifimiz bu işin neresinde olacak bunlarla ilgili son bir durum değerlendirmesi yapmak istedik. Çünkü hızlanmak durumundayız. Onun için buradayız.” dedi.

“Bir an önce başlayıp kazmayı vurmamız gerekiyor”
Projenin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü koordinesinde bir proje olmasından dolayı Düzce’de çalışmaların hızlanacağını kaydeden Dağlı şöyle konuştu:

“Bakanımızın projesi de Düzce ilinde en hızlı gitmesi gereken projelerin başında geliyor. Bu yüzden projeyi hızlandırmak gerekiyor. Bildiğiniz gibi 10 ilimizde başlamıştı. 10 ilimizin içinde bu manada protokolleri imzalayanlar var. Bizim hızlıca depar atıp bu arayı kapatıp işimize bir an önce başlayıp kazmayı vurmamız gerekiyor. Hem buradaki sanayicilerimizde sıkıntı var, hem dükkanlarda boş olanlar var. Bu sorunların hepsini bir anda çözmemiz zor ama adım adım gitmek suretiyle çözmek durumundayız.”

Haber: Ö. YILMAZ