Geçtiğimiz günlerde şehir merkezindeki Kent Parkı gözüne kestiren kamu malı düşmanlarının, parkta neredeyse hasarsız yer bırakmaması sosyal alanlarda özellikle akşam saatlerinde nöbet tutulması gerekliliğini ortaya koydu. Aynı şekilde Millet Bahçesi’nin tuvaletlerinde de ardı ardına yaşanan tahribatlar bu değerlerin kontrol altında tutulması zorunluluğunu gösterdi.

Bu doğrultuda tedbirleri arttırmak için harekete geçen Düzce Belediyesi, ilk olarak Millet Bahçesi’nin güvenliğini sağlamak amacıyla kolları sıvadı.

Düzce Belediyesi özellikle akşam saatlerinden itibaren belediye güvenlik amirliğine bağlı personellerle Millet Bahçesi’nde olumsuzluğa göz açtırmayacak. Böylelikle Millet Bahçesi’nin güvenliği kontrol altına alınmış olacak.

Düzce Belediyesi güvenlik amirliğine bağlı 2 personel akşam 17.30-08.30 saatlerinde devriye gezecek. Herhangi bir olay geliştiğinde anında kolluk kuvvetlerine bilgi verecek ve Millet Bahçesi’ni kontrolsüz bırakmayacak.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekibinden 4 zabıta memuru da gündüz devraldıkları nöbeti saat 24.00’a kadar sürdürecek.

   

Öte yandan Millet Bahçesi’ne paralel olarak İstanbul Caddesi’nde de güvenlik önlemlerinin arttırılacağı bildirildi. Zabıta ekipleri gece İstanbul Caddesi’nde de devreye gezecek.