Düzce Belediyesi’nde özellikle sosyal alanda yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, hem belediye eliyle yürütülen çalışmalar hem de mayıs ayı meclis toplantılarında alınan kararlara ilişkin haber ekibimize açıklamalarda bulundu.  

Gösterişli: Bu kararlar vatandaşların hayrına olacak

AFAD personelinin yangın ve deprem gibi doğal afetlerde en hızlı şekilde vatandaşın yanında hazır bulunduğunun altını çizen Gösterişli; “Yine onların işlerini kolaylaştırmak ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermelerini sağlamak için belediye olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek adına belediye meclisimizde bir karar aldık. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) çalışanları ve kuruma bağlı arama-kurtarma ekibi 31 Aralık 2023 tarihine kadar toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak. Vatandaş lehine kullanılacak bir şey bu, hepimizin hayrına olur inşallah.” ifadelerini kullandı.

Büfelerin sayısı 7’den 4’e düştü

İçişleri Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın belediyelerin yaptığı scooter ihalelerini iptal etmesini de değerlendiren Başkanvekili Gösterişli, “Biliyorsunuz yeni kararnameyle scooterlar valilik uhdesine geçti. Yani bizden alındığı için kanunen ihalesini yapma hakkımız da kalmadı. Onun için biz iptal etme kararı almış olmadık teknik olarak.” dedi.

Bisiklet ve scooterların kendi masraflarını bile karşılayamadığı için bunların ihalesini alan firmaya yapılan hesaplamalar neticesinde 7 büfe kurma hakkının tanındığını ifade eden Gösterişli, “Scooterlar iptal olunca büfelerin sayısı da 7’den 4 düştü.” ifadelerini kullandı.

“Bizim siyaset anlayışımız, her zaman vatandaşlara hizmetkâr olmaktır”

Siyasetin, vatandaşlara hizmet etmek için bir araç olduğunu vurgulayan Gösterişli, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yardıma muhtaç, ihtiyaç sahibi her vatandaşın yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Gösterişli şunları söyledi: “Biz belediye olarak yılın her günü gıda yardımı olsun, elbise yardımı olsun eksik etmeden yapıyoruz. Hatta şöyle güzel bir şey var; bazı hayırsever mağaza sahipleri sayesinde gelinlik yardımı bile yaptık. Bunlar güzel şeyler. Belediye olarak yetişebildiğimiz kadarına yetişiyoruz, yetişemediğimiz yerlerde hayırseverlerle ihtiyaç sahiplerini buluşturarak o açığı kapatıyoruz, hamdolsun güzel hikâyeler çıkıyor ortaya. Bizim siyaset anlayışımız, her zaman vatandaşlara hizmetkâr olmaktır.”

Engelliler Haftası’na özel etkinlik

Son olarak her yıl kutlanan 10-17 Mayıs Engelliler Haftası’nın pandemi dolayısıyla 2 yıldır kutlanamadığını ifade eden Gösterişli, kısıtlamaların kalkmasıyla beraber yarın Gölyaka Kültür Parkı’nda Gölyaka Belediyesi ve Düzce Belediyesi’nin katkılarıyla bin 500 kişilik bir etkinlik düzenleyeceklerini ifade etti.

Gösterişli, “Bu vesileyle, sizin aracılığınızla bütün Düzce halkını yarın Gölyaka Kültür Park’taki etkinliklere davet ediyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.