banner851

banner614

1. Amatör Liginde Son Durum

banner619

Birinci Amatör ligimizde haftalar ilerledikce heycan yükseliyor. Şampiyonluk adayları arasındaki çekişmenin yanı sıra küme düşmeme mücadeleside kızıştı.

banner846
Spor 24.02.2010, 20:36
191
1. Amatör Liginde Son Durum
banner844

Düzce İli Birinci Amatör liginde hem zirve hemde küme mücadelesi tüm çekişmesiyle devam ediyor.
Her geçen hafta heycanın biraz daha arttığı Birinci Amatör ligi A Grubunda 13. hafta geride kaldılırken toplamda 12 gol atıldı ve bir karşılaşma hükmen galibiyetle sona erdi. Lider Beçispor Aydınpınarspor karşısında 4-2'lik galibiyet ile şampiyonluğa çok yaklaştı. Lideri takip eden Düzce Gençlerbirliği ise Kirazlıspor'dan üç puan almayı başardı. Kirazlıspor'u 3-2 yenmeyi başaran Kirazlıspor liderle olan puan farkının açılmasına da engel oldu. Köprübaşıspor galibiyet serisine bir yenisinide Kuyudüzspor'la ekledi. Maçın son bölümlerinde kaydettiği gol ile sahadan 1-0'lık galibiyet ile ayrılan Köprübaşıspor ikincilik iddiasını bırakmadı. Beyörenspor Tavakçimenspor karşısında 3-0 hükmen galip olurken Üçköprüspor ise fikstür gereği bay oldu. Zirvede artık üç takım Amatör Süper Lig'e çıkabilmek için mücadele ediyor.
B Grubunda Çilimli Belediyespor şampiyonluğunu ilan etti. Son haftaya girilen grupta Çilimli Belediyespor Kabalakspor karşısında haftayı hükmen galibiyet ile kapatacak. Geçen hafta yapılan maçlarda 20 gol atılırken bir karşılaşmada hükmen galibiyet ile sona erdi. Çilimli Belediyespor'un şampiyonluğunun ardından ikincilik dahada ön plana çıktı. Son haftaya Saçmalıpınarspor ile Üskübüspor ikincilik iddiasını taşıyarak giriyor. İlk ikinin maç sonucunu yakından ilgilenen Üskübüspor Karaçalıspor'u 4-0 yenerek iddiasını son haftaya taşıdı. Saçmalıpınarspor ile arasında ki puan farkını bire düşüren Üskübüspor gelecek hafta rakibini yenmesi ve Saçmalıpınarspor'un kaybetmesi halinde şampiyon olacak. Koçyazıspor- Konuralp sinerjispor maçında kazanan olmadı ve maç 4-4 sona erdi. Sancakspor'da Kabalakspor karşısında 3-0 hükmen galibiyet ile sonuçlandı. B Grubunda artık son hafta Saçmalıpınarspor ve Üskübüspor için tamamen final haftası niteliği taşıyor. İkincilik sezonun son haftasında belli olacak.

Yorumlar (0)
24°
kapalı