banner851

banner955

16 MADDEYE UYULACAK

Koronavirüs nedeniyle 5 aydır kapalı olan halı sahalar bugün itibariyle yeniden hizmet vermeye başladı. Halı sahalar, koronavirüs tehlikesine karşı Halı Saha Futbol Federasyonu tarafından açıklanan 16 maddelik yönergeye göre çalışacak.

Spor 04.08.2020, 11:18 04.08.2020, 12:07
922
16 MADDEYE UYULACAK
banner1032

Koronavirüs önlemleri kapsamında yaklaşık 5 aydır kapalı olan halı sahalar, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile bugünden itibaren faaliyetlerine yeniden başladı.

Koronavirüs pandemisinin ülkemizi etkilemeye devam etmesi nedeniyle halı sahalar için bir yönerge oluşturuldu. Halı Saha Futbol Federasyonu (HFF), Gençlik ve Spor Bakanlığının yayımladığı esaslara göre tesislerde herhangi bir riskin yaşanmaması adına uygulanacak 16 madde açıkladı.

Buna göre halı sahaların temizliği düzenli yapılacak. HFF, tesislere ulaşımda toplu taşıma yerine bisiklet veya özel araçların kullanılması tavsiyesinde bulundu.

Ayrıca soyunma odaları ve duşlar da kullanıma açık olmayacak. Hastalıkla ilgili belirti gösterecek kişilerin hastaneye taşınmadan önce bekletileceği bir izolasyon odası da hazır bulundurulacak. Tesislerde ekipmanlar da kişiye özel olacak.

Yorumlar (0)
23
açık