banner851

banner955

42 SEMT SAHASIYLA SPORDA ATILIM HAMLESİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sporseverlerin merakla beklediği ‘Düzce 8181 Stadyumu’ için de projenin katlanan maliyetlerle 200 milyon TL’ye çıktığını belirterek, “Bütçesini tamamlamaya çalışıyoruz.” dedi. Özlü, yapımı devam eden yedek stadyumda ise kapasitenin arttırıldığını kaydedildi.

Spor 14.04.2022, 12:30
2456
42 SEMT SAHASIYLA SPORDA ATILIM HAMLESİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘Spor Şehri Düzce’ sloganıyla kentte devam eden ve planlanan spor yatırımlarına yönelik açıklamalarda bulundu. 

42 semt sahası yapılıyor

56 mahallenin tamamında spor tesislerini yönelik hamle başlattıklarını duyuran Başkan Özlü, “42 tane semte sahası yapıyoruz. İhalelerini yaptık. Önceden olan ve kira süreci biten sahaları da müstecirlere vermeyip Spor Akademisi ve diğer takımlara altyapı desteği için amatör kulüplere vereceğiz. Bunlardan 10'u Bahçeşehir’de. Diğer sahaları da onaracağız. Mahalledeki gençlerimi destekleyeceğiz.” dedi. Bu konuda ellerinden geleni yaptıklarını belirten Özlü, “Keşke borcu harcı olmayan bir belediye olsaydı. Keşke pandemi olmasaydı.” diye konuştu. 

Yedek stadyumda kapasite arttırıldı

Özlü, Şıralık bölgesinde inşaatı devam eden yedek stadyumda kapasite arttırımına gittiklerini söyledi. Düzcespor’a yeni stadyum yapılana kadar yedek stat olacak olan ve ardından da amatör kulüplerin hizmetine verilecek olan sahanın 3 bin 750 olarak planlanan koltuk sayısının 6 bin 750’ye çıkarıldığını açıkladı. 

‘Stadyumun bütçesi 200 milyona çıktı, tamamlamaya çalışıyoruz’

Sporseverlerin merakla beklediği ‘Düzce 8181 Stadyumu’ için de projenin katlanan maliyetlerle 200 milyon TL’ye çıktığını belirterek, “Ana stadyum bitmeden 18 Temmuz Stadyumu’nu yıkmayacağız. Yeni stat Çaykur Rizespor’un Didid Stadyumu’na benzeyecek. Şu anda yatırım programında. Bütçesini tamamlamaya çalışıyoruz.” dedi.

2 spor kampüsü olacak

Şıralık’ta devam eden çalışmalara ek ikinci bir spor kampüsünü de Mutfak Sanatları Merkezi’nin karşısına düşündüklerini belirten Özlü “Düzce’nin 2 tane spor kampüsü olacak. Kaynak konusundaki eksiğimiz gidermeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Öncü Spor Servisi

Yorumlar (11)
Düzceli 8 ay önce
Şu zor zamanlarda çıkıp maç seyretmeye 200 milyon liracık stad lağzım zaten Düzeceye. Bakanımız çok doğru hareket yapıyor.
Vatandaş 8 ay önce
Düzcenin projeleri hep animasyonlarda kaldı! Ama tebrik etmek gerekir animasyon ve maket yapımında öncü olursunuz çok tecrübe kazandınız çünkü..hep hikaye!
Duzcenin muhtari 8 ay önce
Başkan sporda en büyük atılımını basketbol takımlarını ve voleybol takımlarını satarak gösterdi . Başka söze gerek yok ...
Birol 8 ay önce
Sanki borcu ben yaptım.20yıldır bu belediyeyi ce-ha-pe yönetmiyor. son döneminiz inşAllah.
Ali 8 ay önce
Yani diyorki;ekonomiyi bizim iktidarımız mahvetti bundan dolayı maliyetler 2ye katlandı.onun İçin yedek stadın tribününü büyütecez bununla idare edin diyor.yaparsa ak parti yapardı oda yapamadı diyor .tabi anlayana….
Düzce'li Esnaf 8 ay önce
Coğrafi olarak küçük olabilir ama nüfusü kalabalık bir şehir Düzce ve sürekli göç alıyor. Yapılan stadyum yıllarca kullanılacak bu kadar küçük stat yapmak nedir? Biraz vizyonunuzu büyütün artık ileriyi de düşünerek bu şehire minimum 20bin kapasiteli bi stat yapılmalı.
HAMİDİYELİ 8 ay önce
her gelen söz verdi ,81 ile bir bakın böyle stad varmı?? birde iktidarın kalesi sözde düzcemiz ,ama sandıkta görüşürüz
Yazıklar olsun... 8 ay önce
Belediyenin keşke borcu harcı olmasaydı ne demek? Belediye başkanı nerede görev yapıyor? En büyük kar harcamaları kısmaktan geçer efendi. Ama öyle değil. Siyasi irade, ye kürküm ye misali. Aksırıncaya tıksırıncaya kadar, yiyin için gezin tozun aile sülale boyu. Partili olunca tüm kapılar sonuna kadar açılır. Garibana gelince, dinliyoruz gibi zırvalayarak sık kemeri demekten öteye geçmez ne de olsa.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız