banner851

banner955

AKÇAKOCA’DAN KIRKPINAR’A…

Akçakocalı güreşçi Cüneyt Çatak başpehlivan olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Çatak, tecrübeli hocaların gözetiminde zorlu antrenmanlar yaparak zirveye doğru tırmanıyor.

Spor 23.12.2018, 17:54 23.12.2018, 18:01
1181
AKÇAKOCA’DAN KIRKPINAR’A…
1997 doğumlu olan Akçakocalı Cüneyt Çatak, Düzce Üniversitesi sportif eğitim uzmanlığı bölümünde okuyor. 12 yaşında iken dedesi Nizamettin Çatak’ın kendisinden güreş yapmasını istemesi ve çevre köylerin güreşlerine götürmesi ile içindeki güreş aşkı derinleşen Çatak, birçok kulüpte güreş yaptı. 9 yıldır güreş sporu ile ilgilenen genç sporcunun hedefi ise Kırkpınar şampiyonu olmak.”GÜN GELECEK O GÜNE BİR GÜN KALACAK”

2 yıldır Düzce Belediyesi Haşim Keleş Güreş İhtisas Kulübü’nde güreş hayatına devam eden Akçakocalı güreşçinin hocası ise, kulübün kondisyoneri olan 1987 Kırkpınar başpehlivanı Recep Kılıç.

Ustalarının kendisini keşfetmesinin ardından yoğun bir antrenman programı uygulamasıyla başpehlivanlık hedefine odaklanan Cüneyt Çatak, kendisiyle bire bir ilgilenen kondisyoneri Ahmet Kıycı hocanın vizyonu ile  5 yıl içerisinde Başpehlivanlık kategorisine çıkmayı hedefliyor.”Allah nasip ederse Düzce’mizin, Akçakoca’mızın adını Türkiye’nin her yerinde duyuruyorum ve duyurmaya devam edeceğim” şeklinde konuşan Akçakocalı güreşçi, hemşehrilerinin dualarını beklediğini de sözlerine ekledi.

Haber: S. ŞEN (Akçakoca)

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (2)
dzc81 hakkı 4 yıl önce
şansın bol olsun yiğidim başarılar dilerim.
Duzceli 4 yıl önce
Allah yolunu acik etsin kardesim..
12
açık