banner851

banner614

AMATÖR SPOR HAFTASI GÖRKEMLE AÇILDI

banner619

9-15 Ekim tarihleri arası Amatör Spor Haftası Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye ASKF’nin ortaklaşa düzenlediği programla kutlandı. Cedidiye camii önünden kortej eşliğinde yapılan yürüyüşle başlayan programda sporcular çeşitli spor dallarındaki hünerlerini sergiledi.

banner846
Spor 09.10.2017, 17:50 09.10.2017, 18:01
481
AMATÖR SPOR HAFTASI GÖRKEMLE AÇILDI
banner844

Her yıl 9-15 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye ASKF’nin ortaklaşa düzenlediği görkemli törenle başladı.
Bir hafta boyunca sürecek etkinlikler bugün Cedidiye Camii önünden protokol ve amatör sporcuların oluşturduğu kortej yürüyüşü ile başlayarak Anıtpark Meydanı’na kadar sürdü.Programa Düzce Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Badur, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık, amatör spor kulüp temsilcileri ve sporcular katıldı.

ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’nin konuşmasının ardından halk oyunları gösterisi, jimnastik, judo ve taekwondo gösterileri düzenlendi.
İlgi ile izlenen spor branşlarının gösterilerinin ardından Düzce Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü spor branşları stantlarını ve Gençlik Merkezi etkinliklerini gezdi.


Anıtpark Meydanı’nda kurulan stantlara protokolün yanı sıra vatandaşlar da büyük ilgi gösterirken halka aşure, su ve patlamış mısır dağıtıldı. Amatör Spor Haftası başlangıç etkinliklerinde Düzce Gençlik Merkezi gitar grubu konser verirken tiyatro grubu da çocukları eğlendirdi.Haber: Ö. YILMAZ
Yorumlar (0)