banner851

banner614

AMATÖR TAKIMLARA BÜYÜK MÜJDE

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK), saha ve tesislerin kullanımıyla ilgili kulüpleri sevindirecek bir çalışmaya imza attı

banner619
Spor 10.08.2016, 16:17
653
AMATÖR TAKIMLARA BÜYÜK MÜJDE

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  tarafından organize edilen amatör müsabakalar ile kulüplerin antrenman ve diğer çalışmaları için saha ve tesislerin ücret almasının önüne geçildi. Ayrıca kulüplerin,  İl Müdürlüklerine ait tesislerde ücret ödemeden çalışmalarını gerçekleştirebilecekleri ifade edildi.

TASKK' ın internet sitesinde yer alan açıklamada "Konfederasyonumuzun uzun yıllardır girişimleri sonucu Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan "TFF tarafından organize edilen amatör müsabakalar ile gençlik ve spor kulüplerimizin antrenman ve diğer faaliyetleri için kullanılan saha ve tesisler için ücret alınmaması" ile ilgili yönetmelik, 7 Ağustos 2016 tarih ve 29794 sayılı Resmi Gazete'nin 18. Maddesinin (d) bendinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmelikle amatör spor kulüplerimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine ait olan tesis ve sahaları ücretsiz olarak kullanabileceklerdir. Amatör spor kulüplerimiz için devrim niteliğinde olan bu yönetmeliğin çıkartılması ile ilgili yoğun gayretleri olan başta Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik olmak üzere Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan'a ve yönetmeliğin çıkartılmasında emeği geçen Spor Genel Müdürlüğü bürokratlarına teşekkür ederiz." ifadeleri yer aldı.

Haber; M. YILDIRIM

banner844
Yorumlar (0)