banner851

banner955

AMATÖR TAKIMLARIN SORUNLARINI ÇÖZÜYORUZ

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen 5. Ağrı'da Sporun Enleri Ödül Töreni ve TFF ve Amatör Futbol Organizasyonu panellerine katıldı.

Spor 15.03.2018, 12:49
196
AMATÖR TAKIMLARIN SORUNLARINI ÇÖZÜYORUZ

Ağrı'da Ardahan, Kars, Erzurum, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Iğdır, Van, Düzce, Siirt, Erzincan, Ağrı ASKF başkan ve yöneticileri, TFF Erzurum, Malatya ve Van Bölge müdürleri, TFF İstanbul İl Temsilcisi, Ağrı'nın spor taban birlikleri, kulüp yöneticileri ve sporcular tarafından karşılanan Düşmez'e, Teknik Direktör Yılmaz Vural, Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Ersan Başar, Spor Adamı Seyit Ateş eşlik etti.

TFF ve Amatör Futbol Organizasyonu isimli panelde konuşmacı olan Düşmez," TFF'nin Türkiye'de tüm futbol düzeninden ve organizasyonlardan sorumlu olduğunu ve bunu 14 Bölge Müdürlüğüyle gerçekleştirdiğini, amatör futbol organizasyonunun 81 ilde örgütlü olan TASKK çatısı altında yürütüldüğünü söyledi. TASKK'ın bu anlamda TFF ile işbirliği yaptığını, bu işbirliği ile hem TFF'nin büyük bir yükten kurtulduğunu, hem de TASKK sayesinde ülkenin önemli bir spor organizasyonu olan amatör futbol organizasyonunun sorunlarının çözüldüğünü söyleyen Düşmez, "TASKK olarak amatörlerin sorunlarına her altı ayda bir olmak üzere düzenlediğimiz başkanlar kurulu toplantıları ve TFF bünyesinde Amatör Kurul toplantıları ile çözümler arama gayretindeyiz" dedi.

Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi'nde Ağrı'da Sporun Enleri ödül törenine katılan Düşmez, burada yaptığı konuşmada "Ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri  Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonudur. Biz kardeş ASKF projesi ile bu ailenin büyük bir aile olduğunu ortaya koyduk" dedi.

28 kategoride 52 ödülün dağıtıldığı gecede Ali Düşmez'e Yılın Spor Adamı ödülü takdim edildi.


 
Yorumlar (0)
12
açık