banner851

banner614

“ARAŞTIRDIK SORUŞTURDUK SATMIYORUZ”

banner619

Düzcespor Başkanı Celal Kasapoğlu son günlerde artan Düzcespor’un bir şirkete satılacağı iddiası ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Teklifi doğrulayan Kasapoğlu, Düzcespor’un menfaatleri doğrultusunda teklifi kabul etmediklerini söyledi.

banner846
Spor 25.10.2019, 17:30 27.10.2019, 01:28
2816
“ARAŞTIRDIK SORUŞTURDUK SATMIYORUZ”
banner844

Düzcespor Başkanı Celal Kasapoğlu düzenlediği basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Kongre süreci ve Düzcespor yönetimine talip olan şirket hakkında açıklamalar yaptı.

"Hepimizin istediği şey Düzcespor’un daha iyi yerlere gelmesidir"
Celal Kasapoğlu Düzcespor’un satılacağı iddiası hakkında şöyle konuştu: “Geçtiğimiz günlerde bir iş adamının Düzcespor’a  talip olmasıyla ilgili bir takım söylentiler vardı. Evet bize böyle bir talebi ilettiler. Bir görüşmede gerçekleştirdik. Tabii anlattıkları konular ve geleceğe yönelik gerçekleştirmek istedikleri projeler bizim istediklerimizden çok da farklı değil. Baktığımızda şirket yapısına kavuşma anlamında bir adım atacaklarını söylediler. Bunun ötesinde alt yapı ile ilgili bir takım iyileştirmeler yapılacağı ve 4-5 yıllık bir periyotta Düzcespor’a somut bir hedef çizip ilerleme kaydedeceklerini söylediler. Tabii böyle olunca bizde ciddi bir değerlendirme yaptık. Biz öncelikle şunu öğrenmek istedik. Türkiye’de çalıştıkları başka kulüpler var mı ? Varsa bu anlattıkları hedefleri nasıl başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler bunları inceledik ve çalıştıkları kulüpler ile irtibata geçtik. Fakat teorik olarak anlattıkları düşünceleri pratikte çok başarılı örneklerini göremediğimiz için maalesef onlara olumsuz cevap vermek durumunda kaldık. Çünkü kabul ettiğimiz takdirde ilerleyen süreçte ekonomik anlamda zor durumlara ile karşılaşmamak adına biz bu yıl bu teklifi düşünemeyeceğimizi ilettik kendilerine. Görüştüğümüz kulüplerin yaşadığı ekonomik süreci biz burada yaşarsak daha çözümsüz bir durum ile karşılaşacağımızı düşündüğümüz için burada Düzcespor’un menfaatleri doğrultusunda bir karar almak zorunda olduğumuz için olumsuz cevap verdik. Hepimizin istediği şey Düzcespor’un daha iyi yerlere gelmesidir. Bu iyi yerlere gelme adına kim sorumluluk alabilecekse kim bu yükü kaldırabilecekse tabi ki Düzcespor’u onun yönetmesi gerekir. Ama bu yönetim şeklini kurgularken ilerleyen süreçte daha kötü bir duruma  getirecek bir senaryo varsa onun da önüne geçmek gerekir. Biz ondan dolayı bu teklifi kabul edemedik. İnşallah kongreden sonra ileriye doğru ilerlemeler kaydedeceğiz.”"Somut olarak ne teklif ettiklerinde bir noktaya varamadık"
Somut olarak ne teklif edildiği sorulması üzerine Başkan Kasapoğlu şöyle yanıt verdi: Düzcespor’u şirketleştirmek, bir yönetim kurulu atamak ve borçlarını üstlenmek. Kabaca böyle açıklayabilirim. Ama somut olarak ne teklif ettiklerinde bir noktaya varamadık. Yani borçları ödenip kasaya belli bir miktar para mı konacak yoksa sadece borçları mı ödenecek belli bir somut dönüş alamadık.


"Biz çok detaylı bir şekilde araştırdık"
Şirketin anlattığı projeleri somut olarak yerine getiremediğini söyleyen Celal Kasapoğlu “Bize yaptıkları sunumda oyuncu yetiştirmek üzerine kurulu bir ekonomi olduğunu söylemişlerdi. Böyle bir sorumluluk alan biri tabii ki yönetim kurulunu istediği gibi yapabilir. Daha rahat çalışabileceği bir başkanda seçebilir. Önemli olan bunun kararını vermek değil. Önemli olan teorik olarak anlattıkları bu projenin gerçekte ne kadar başarılı olacağıdır. Bizim gerçekten merak ettiğimiz konu buydu. Anlattıklarına kimsenin itiraz edeceğini düşünmüyorum. Ama bu anlattıklarının gerçekleşmiş olması ve bu gerçekleşenlerin de başarılı olması bizim için önemli. Biz çok detaylı bir şekilde araştırdık ve daha önce çalıştıkları kulüp başkanları ile konuştuk. Başkanlar yaşadıkları bir takım sıkıntıları bize iletti. Olumlu ve olumsuz kıyaslaması yaptığımızda olumsuzlar biraz daha ağır bastığı için olumsuz bir yanıt verdik” diye konuştu.

Yorumlar (14)
Bayram bey 2 yıl önce
Sosyal medyalarda bir azeri dir gidiyor. Başkan çıkmış olumsuz demiş. Sosyla medyadan bayram bey ne kadar maaş alacağını sportif direktör olarak kimi kaç paraya getireceğini yazmış. Neyin hesapları bunlar celal başkanım?
bayram ali 2 yıl önce
bu nasıl iş ben anlamadım bayram ali kubilay sosyal medyasından Düzce belediye başkanı yardımcısı ve Düzce spor başkanına yazmış hemde neler neler! bir de altta ne yorumlar yazılmasına da izin vermiş. akparti belediye meclis üyesi olan bu bayram bey acaba neden yazıyor? celal başkana iftira mı atmaya yöneticileri karalamaya mı çalışıyor?
vatandaş 2 yıl önce
Belediyeden bir tek kişi dahi Düzce spor yönetiminde görev almamalıdır. Sizlerin görevi Düzce sporu değil Düzce kasabasını yönetmek insanlarına hizmet etmektir.
Futbolun yakasında düşün. Düzce sporda belediyenin yakasından DÜŞSÜN ARTIK..
Birisi 2 yıl önce
Kardeşim adamlarla karşılıklı bir hukuki sözleşme yapılır. Biz istediklerimizi belirtiriz. Onlar yapacaklarını taahhüt ederler. Örneğin bir kaç tane çim idman sahası, altyapı tesisleri yaparlar. Takımın borçlarını öderler. Hedefi olan bir kadro kurarlar vs. Ondan sonra karşılıklı bir güven ortamı oluşursa bu sefer onlarnın planlarına icraatlarına izin verilir. Yani tesisi yapsalar sonuçta işler olumsuz yöne giderse bu tesisi sırtlarına koyup Düzce'den başka yere taşıyacak halleri yok ya!
komik birisi 2 yıl önce
adamlar araştırılmış kimler destekliyorsa onlar kefil olmalı? kim bu adamları getirmiş?ben celal başkana inanıyorum ama demek ki bu adamları getirenler celal başkana itimat etmiyorlar!!!
vatandaş 2 yıl önce
Düzce spor kulübü Düzce belediyesinin meselesi olmaktan çıkmalıdır. Bu konu iş adamlarının işidir. Belediye olarak barınma ve yemek hizmeti ver yeter. Gerisine karışma. Belediye bırakın asli işini yapsın. Yakasından düşün belediyenin..
Hasan D. 2 yıl önce
Sanki şimdi cok iyi
düzceli 2 yıl önce
öncelikle hayırlısı olsun fakat kongre sürecindeyiz bu takımı adam gibi birileri üstlenmeli yoksa zaten gidişat iyi değilki kasada para yok borç o biçim nasıl olacak nerde para babası cengaver düzceliler düzcespor sevdalıları.not bende olsa dükkan düzcesporun.
Taraftar 2 yıl önce
Birileri maaş alacak diye az daha takımı uçuruma atacaklardı. Tebrikler Düzce Belediyesi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
parçalı az bulutlu