banner851

banner614

BAKAN ÖZLÜ AÇIKLADI

Ekonomik darboğazda olan Düzcespor’un maddi sıkıntılarına çözüm bulunması amacıyla düzenlenen toplantının ardından bir açıklama yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, alınan kararları paylaştı. Düzcespor’un içinde bulunduğu mali sıkıntıyı aşmak üzere vali başkanlığında bir komite oluşturulacağını açıklayan Bakan Özlü, Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde kurulacak ve içerisinde ticari alanları da barındıracak spor kompleksi başta olmak üzere Düzcespor’a sürekli gelir elde edecek ticari yapılar oluşturacaklarını vurguladı.

banner619
Spor 18.01.2018, 12:09 19.01.2018, 18:03
2831

Düzcespor’un yaşadığı mali krizin çözümü için gerçekleştirilen zirveye katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, toplantı sonunda basına açıklamalarda bulundu. Düzcespor atkısıyla kameraların karşısına geçen Bakan Özlü, kulübün düze çıkması için alınan kararları anlattı.

Vali başkanlığında komite kurulacak
Bakan Özlü, “Birincisi, Düzcespor’un içinde bulunduğu mali sıkıntıyı aşmak üzere sayın valimizin başkanlığında bir komite kuracağız. Sayın Valimiz başkanı olacak. Bu komitede bir muhasebeci ve belediye başkanımız olacak. Düzceli işadamlarımız bu komite ile Düzcespor’a katkıda bulunacak. Kısa sürede Düzcespor’un mali sıkıntılarını aşacağız.

“Düzcespor’a sürekli gelir elde edecek ticari yapılar oluşturacağız”
Kalıcı Konutlar mevkiinde Karayolları Genel Müdürlüğü’nden tahsis edilen alanda kurulacak modern stadyum ve spor kompleksi hakkında da bilgiler veren Bakan Özlü, şöyle konuştu:

“Kalıcı Konutlar Bölgesi’nde Karayolları Genel Müdürlüğü’nden tahsis aldığımız alan; 45 dönümlük bir alandır. Burada Düzcespor için bir spor kompleksi kuracağız. Şuanda Düzcespor’un öncü stadyumunu buraya taşıyacağız. Burası en az 15 bin kişilik stadyum olacak. İçinde oteli olacak, tenis kortları olacak, ticari alanları olacak ve bu taşınma, dönüşüm sırasında Düzcespor’a sürekli gelir elde edecek ticari yapılar oluşturacağız. Bunlar kafeteryadır, dükkandır, restorandır veya alışveriş merkezidir. Bunları mimar arkadaşlarımız projelendirecekler. Hem Düzce şehir merkezindeki şuanda Gençlik ve Spor Bakanlığına ait alanı değerlendireceğiz, hem Kalıcı Konutlar Bölgesi’ndeki stadyumu yapacağız. Bu alanları değerlendireceğiz. Güzel bir mimari proje hazırlıyoruz.  Mimari projeyi konuşacağız. İnşallah Düzcespor’un mali sıkıntıları aşacağız. Çünkü bu sadece bir kişinin omuzlarında taşınacak bir yük değildir. Bu yükü hep beraber paylaşacağız. Uzun vadede Düzce’ye bir büyük stat kompleksi kazandıracağız. Teşekkür ediyorum.”  


Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (24)
Kazım Karabekir 4 yıl önce
Yahu murat ne guzel soyledin valla helal olsun
Ceza kesin gelene geçene. 4 yıl önce
E 5 üzerine kurulan hız kontrol kameralarından kesilen cezalar Düzcespora verilsin. Sorun çözülür bence..
murat 4 yıl önce
Kapatın gitsin,çok mu önemli!Topçu milletine para yedirmeyin,bir topun peşine koşandan da bunu seyredenden de bu ülkeye hayır gelmez.Benim verdiğim vergiden,otopark parasından bunlara verirseniz haram ederim!
MUYO 4 yıl önce
DÜZCEDE Bİ BECİKOĞLU ÇIKMADI YAZIK BU İNSANLAR...
murat 4 yıl önce
düzcespordaki kaasun tek nedeni cihat algün dür topçulara talimatı o veriyor idmana çıkmayın maça çıkmayın tek sıkıntı başkanın yanlız bırakılması yalnız bırakılması geçen sene saygun başkana verilen sözler tutulmadı bu sene de aynı türk futbolu siyasettin oyuncağı oldu
para lazım diyenlere 4 yıl önce
daha maç başlamadan küfür eden rezil insanlar çenelerini kapatsınlar,zaten para kasada durur,federasyondan ceza yiye yiye para kalmadı
Doğrucu 4 yıl önce
Öncelikle maçlara bilet alarak girin.
Halit 4 yıl önce
Çok çok çok haklısın 10 ₺ yi çok bulan arkadaşlar yine döktürmüşler
Stat 30 bin kişilik olmal 4 yıl önce
Duzcenin konumu cok iyi. İleride uluslararasi maclar yapilabilir. Bunu dusunerek kapasite en aa 30 bin olmali. Küçük düşünme bakanim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın