banner851

banner955

BAŞARI DÜZCE’Yİ GURURLANDIRDI

Antalya’nın Kemer İlçesinde yapılan  Türkiye Muaythaı Gençler Şampiyonasına yer alan Düzce   Muay thaı İl Karması sporcuları  başarılı sonuçlarla dikkat çekti. Yaklaşık 850 sporcunun  madalya için kıyasıya  mücadele ettiği şampiyonaya  Düzce İl Takımı olarak 54 kilo Genç Erkeklerde 2 sporcu. Genç Kızlarda da   54,57,60,63.567 kiloda da 5   sporcu ringe çıktı.  Düzce İl Karmasından 2 erkek ve  4 kız  sporcumuz çeyrek final oynama başarısı gösterdi. 67 kiloda Denef Tok ise final maçına çıktı. Bu sporcumuz başarısıyla dikkat çekerek Milli Takımlarda yarışma hakkı kazandı.

Spor 18.06.2022, 13:39 19.06.2022, 18:03
175
BAŞARI DÜZCE’Yİ GURURLANDIRDI

MUAY THAI ANTRENÖRÜ İBRAHİM KELEŞ’TEN DEĞERLENDİRME

Muay Thaı Düzce İl Temsilcisi, Milli Takım ve İl Antrenörü İbrahim Keleş, Antalya’nın Kemer İlçesinde yapılan Türkiye Muay thaı Gençler Şampiyonasında yer alan  İl Karması ile ilgili şu değerlendirmede bulundu. “ 850 sporcu, antrenör ve yönetici ve ailelerin katılımıyla yapılan şampiyonaya 2 erkek ve 5 kız  sporcu ile katıldık.  Bu sporculardan 2 erkek bir kız sporcumuz çeyrek final oynama başarısı gösterdi. 67 kilo kızlarda  Denef Tok 4 maç alarak 67 kilo  finalini oynadı. Bu sporcumuz  finalde puanla 2-1 yenildi. Denef Tok milli takımlarda yarışma hakkı kazandı.  Denef Tok 5 aylık  kısa bir surede Muay Thaı sporuna başlamasına rağmen ve antrenmanlarını hiç aksatmayarak, bu şampiyonada  sonunda final oynama başarını  yakaladı.  Denef Tok yaptığı mücadele ile Federasyon Teknik Kurulunun dikkatini  çekti ve gelişimi yakından takip edilecek   sporcular arasına girerek Milli Takımlarda mücadele etmeyi hak etti.Düzce muaythaı Takımı sporcuları  yaptıkları mücadele ve centilmenlikleri ile şampiyonada takdir topladılar. Bu şampiyonada alınan iyi derece ve maçlar bir tecrübe olarak muaythaı  sporcularımıza  kazanım sağladı.”

“DESTEK SÜRERSE BAŞARILARIMIZ DEVAM EDER”                           

İl Temsilcisi İbrahim Keleş,  açıklamasında şampiyonaya katılmalarında destek olan, Gençlik ve spor il Müdürü  İsa Yazıcı  İl Müdür Yardımcısı Gülay Ercan'a  Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlu'ye, İş insanı Mehmet Saygun'a  ve Murat Caymaz'a  ile  Duzce Adige Kultur Derneği  Yönetimine şükranlarımızı sunarız.  İlimizi temsil  eden sporcularımıza destek olunduğunda kürsüler her zaman  bizim olmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Haber: Harun Can Şerbetçi

banner844
Yorumlar (0)
18
açık