banner851

banner614

“BAŞKA DÜZCESPOR YOK!”

banner619

Düzcespor taraftar grubu Kırmızı Şimşekler Taraftar Derneği, Düzcespor’un içinde bulunduğu durumu değerlendiren yazılı bir açıklama yayımladı. Orhan Aydın’ın istifa etmesinin ardından yöneticilerin de tek tek istifa ettiklerini, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün de taşın altında elini koymadığının söylendiği açıklamada Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, milletvekilleri, oda başkanları ve Düzce basını göreve çağırıldı.

banner846
Spor 19.07.2019, 12:11 19.07.2019, 12:29
1681
“BAŞKA DÜZCESPOR YOK!”
banner844

Düzcespor taraftarları, yönetimdeki belirsizlikten dolayı isyan ettiler. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün isteği ile başkan olan Orhan Aydın’ın Haziran Ayı’nın sonunda takıma bir katkı sağlamadan istifa etmesinden sonra kulübün sahipsiz kaldığını ve yöneticilerinin birer birer istifa ettiklerini belirten Kırmızı Şimşekler Taraftar Derneği, yazılı bir açıklama yaptı. Düzcespor’un, amatör liglere sürüklendiğinin söylendiği açıklama da şunlar kaydedildi:

“Nisan ayı başında yapılan genel kurulda başka aday olmasına karşılık Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün isteği ile yönetimin başına gelen Orhan Aydın, Haziran ayının sonunda hiçbir gelişme sağlayamadan istifasını verdi. O günden buyana Kulüp başkanının olmadığı, yöneticilerin tek tek istifa ettiği Düzcespor koşar adımlarla amatöre sürükleniyor.“
 
“Başkan Özlü gerekeni yapmıyor”

Düzcespor’a kaynak bulma konusunda Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün gerekeni yapmadığını söyleyen Kırmızı Şimşekler, Başkan Özlü dışında Düzcespor’un amatöre sürüklenmesine engel olacak başka bir ismin olmadığın belirtti. Düzcespor yönetiminin de başkan çıkarmak için zamanında bir kongre tertip etmediklerinin belirtildiği açıklama şöyle devam etti:

“Düzcespor’un hızla amatör kümeye koşmasına rağmen Düzce Belediye başkanı Faruk Özlü bu olaya sessiz kalıyor, Düzcespor’a can suyu verecek kaynak bulma  konusunda gerekeni yapmıyor. Düzce Belediye başkanı Faruk Özlü dışında Düzcespor’un amatöre koşmasına engelleyecek bir başka isim ortada görünmüyor. Düzcespor yönetimi  zamanında kongre kararı almayarak amatöre gidişin fitilini ateşledi. Düzcespor yönetiminden hala bir başkan çıkmadı. Tüzük gereği Düzcespor’da başkan yardımcıları kulüp başkanı olarak görünüyor. Teknik direktör seçimi konusunda yönetimle ters düşen Düzcespor yönetim kurulu üyesi Bayram Ali Kubilay görevinden istifa etti. Yaşanan gelişmelerin ardından Düzcespor yönetiminden başka isimlerin istifa edip etmeyeceği merak konusu.”
 
“Başka Düzcespor yok!”

İstifasının üzerinden 2 ay geçen Orhan Aydın’la birlikte yöneticiler de istifa edip bir kongre kararı alınsaydı güçlü ve yeni bir yönetime kavuşacaklarının altının çizildiği açıklamada, yönetimdeki bazı isimlerin sözde Düzcespor’un menfaatleri doğrultusunda istifa etmedikleri ve akabinde eldeki oyuncuların gitmelerine engel olmak şöyle dursun yeni transfer yapabilme başarısının dahi gösterilmediği kaydedildi. Ufukta bir umut ışığının da görünmediğinin aktarıldığı açıklamada, Düzceli iş adamları ve bürokratların da yönetim var diye taşın altında ellerini koymadıkları belirtildi. Açıklama şöyle devam etti:

“Düzcespor’da geçen sezon forma giyen bütün futbolcular serbest kaldı. Dış transfer yapılamıyor. Düzcespor alt yapısı zaden evlere şenlik. Şu anki tablo Düzcespor’un amatör futbolcularla lige gireceği ve grubun averaj takımı olacağı ve küme düşeceği. Düzcespor için zaman hızla geçiyor. Düzcespor’un kurtuluş reçetesi Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün elinde. Faruk Özlü artık en azından dış transferin açılması için Düzcespor’a kaynak bulmak zorunda. Bu yönetim Faruk Özlü’nün desteği ile kuruldu. Düzcespor için acilen Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, milletvekiller ve oda başkanlarının katılacağı bir toplantı yapılmalı. Düzcespor’un transfer yasağı kalkmaması demek bu takımın averaj takımı olması demek. Düzce basını da Düzcespor için tek vücut olmalı. Unutulmasın başka Düzcespor yok. Bu takım amatöre düşerse bir daha çıkamaz."

Haber: M.KADAŞ

Yorumlar (30)
Gerçek 2 yıl önce
Bu kasabanın Düzce spor'u taşıması mümkün değil. Hele ki belediyenin. Hele ki böyle bir ekonomik kriz ortamında. Düzce spor kamunun yakasından düşmeli ve iş adamları sorumluluk üstlenmeli.
Murat 2 yıl önce
Takım kurulamiyor, doğru dürüst takım yok ortada, siz yiyin burda birbirinizi...arkadaşlar bu takımı üslere nasıl taşırız onun kavgasını yapın.
Gede derler 2 yıl önce
Kimse boş anlatmasın bir kulübün taraftarı daynışması yoksa yoksa başarısıda yoktur kırmızı şimşekler grubuna laf söyleyenler iç sahada ayda 1 yada 2 maç gelip çekirdek çitlemekle olmuyor taraftarlık gidilen onca deplasmanlarda bunları söyleyenletin hiçbiri yoktu çünkü emek verenler belli o yüzden milleti kutuplaştırmanın anlamı yok tek grup vardır oda Kırmızı Şimşekler
DEPLASMAN TAYFA 2 yıl önce
Buraya isimsiz yazıp atıp tutuyorsunuz kaç kere deplasmana geldiniz kaç kere destek verdiniz bu takıma 10 TL bilet alıp kenarda oturmakla olmuyor bu işler varsa probleminiz bize karşı gelirsiniz karşımıza çıkarsınız yüzümüze söylersiniz öyle buradan atıp tutmakla olmaz ortalığı galeyana getirmeyin ümit felan filan diye ümit zamanınızda gördük şehri bölmeye çalışmayın biz sokağa inerek kaçacak delik ararsınız
Eylül 2 yıl önce
taraftarlar yüzünden geçen dönem aldığımız para ve saha kapatma cezaları ortada böylemi takıma sahip çıkaçaksınız kulube en büyük zararı o malum taraftarlar zarar verdi maç seyredemez olduk koro küfürleri yüzünden
Önce Siz Gidin 2 yıl önce
Kırmızı şimşekler denilen taraftar grubu Düzcesporu seviyorsanız önce siz gidin.Kafalar duman sağa sola küfürler binbir çeşit ahlaksızlarla maçlara geldiğiniz için normal vatandaş maça gelip takımı destekleyemiyor.Siz olmasanız halkta eşini çoçuğunu alıp rahat rahat maça gelerek takımı destekler.Siz gidin zaten halk desteği otomatik artar sizin yüzünüzden halk soğudu maçlardan takımdan uzaklaşmak zorunda kaldı.
Düzceli 2 yıl önce
Seçim zamanı Faruk bey aziz yıldırım ile görüştüm Düzcespor a sahip çıkacak diyordu bizzat kulagımla duydum bu kelimeyi
Falan filan 2 yıl önce
Futbol..fakirlerin üç kuruş parasını verip birilerini zengin edip sonra futbolcuların bindiği arabayı kıskanan zavallı büyük bir topluluğun kendini avuttuğu sahte bir yalancı bir başarı tatminidir...Tamam
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın