banner851

banner614

BAŞKANDAN SPOR İÇİN PROJELER

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit İlçede sporun gelişmesi ve gelecek nesillere aktarılması hususunda yaptığı çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

banner619
Spor 28.01.2016, 16:03 29.01.2016, 09:51
656
BAŞKANDAN SPOR İÇİN PROJELER

 Başkan Yiğit uygulamaya koydukları projeleri ve uygulanacak projeleri kısaca şöyle belirtti. Belediye olarak gençlerimizin ve yeni yetişecek gençlerimize verdiğimiz önem çerçevesinde göreve geldiğimiz günden bu güne kadar fiziki olarak kullanımda olan bir adet halı sahamızı komple yenileyerek ışıklandırılmasını yaparak gençlerimizin hizmetine açtık. Yine gençlerimize dönük olarak Spor Toto Başkanlığı ile ortak proje üreterek bir adet halı saha yapımına yakın zamanda başlıyoruz. Bu kapsamda gençlerimize dönük kafeteryayı da gençlerimize kazandırıyoruz.

İlçe gençlerinin oluşturduğu Düzce Süper Amatör ligde mücadele eden Yığılca Spor takımının desteklenmesi bakımından kaynak oluşturarak gerekli maddi yardım ve araç takviyesi yapılmaktadır.

Atletizm Takımı Kuruyoruz;

İlçemizde Atletizmin popülaritesini artırmak ve Ülkemiz için geleceğin atletlerini çıkarmaya altyapı olacak Atletizm takımı kurma çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor.

Göreve geldikten sonra Belediye Güreş takımını kurarak gençlerimizin güreşe olan sevgisini artırmaya özen gösteriyoruz.

Okullarda sporun gelişmesi ve sevilmesi için gerekli tüm desteği veriyoruz, başarılı sporcu gençlerimizi ödüllendirerek kendilerine olan özgüvenlerinin yükselmesine ve sürekli taze kalmasını sağlıyoruz.

Memleketimizin her bir köşesi  ayrı güzel. Gençlerimizin tarihlerini öğrenmeleri ve yeni yerler görmelerini, başka İllerdeki akranlarıyla kaynaşmaları dostluk ve arkadaşlık kurmalarını sağlamak amacıyla Çanakkale ve Edirne gibi tarihi yerlere geziler düzenledik ve bu gezilerin Ülkemizin dört bir köşesine olacak şekilde düzenlemeye devam edeceğiz.

Başkan Yiğit sözlerini; Gençlerimizin spor, yaşam, kültür ve doğa ile iç içe olmalarını sağlamak, gelişimlerine öncülük etmek ve ileriye dönük ufku geniş bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla çaba gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz diyerek tamamladı.

Yorumlar (3)
yığılca gençlik 6 yıl önce
biz ilçe gençlerine verdiğiniz önemden dolayı size sonsuz teşekkürler
ALİ BAŞ 6 yıl önce
BEN YAPTIM,BEN YAPARIM,BEN YAPACAĞIM.BU ÜÇ YE İNSANI MUTSUZ EDER.
ahmet 6 yıl önce
göreve geldiğinizde ilçenin nüfusu 17.500 idi.şimdi 15 500.iki yıl içinde iki bin kişi ilçeyi terk etmiş.acaba neden hiç düşündünüz mü.?